Nasza klasa 2007

Klass

Opowieść o zatrważającej rzeczywistości szkoły publicznej autorstwa debiutującego scenarzysty i reżysera – Ilmara Raaga. Szesnastoletni Joosep (Pärt Uusberg) pada ofiarą swoich sadystycznych kolegów, których denerwuje jego cichy sposób bycia i introwertyczna natura. Jednym z jego prześladowców jest nowy w szkole, śmiały i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 22 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Vallo Kirs
jako Kaspar
Pärt Uusberg
jako Joosep
Lauri Pedaja
jako Anders
Paula Solvak
jako Thea
Mikk Mägi
jako Paul
Riina Ries
jako Riina
Joonas Paas
jako Toomas
Kadi Metsla
jako Kati
Triin Tenso
jako Kerli
Virgo Ernits
jako Tiit
Karl Sakrits
jako Olav

Fabuła

Opowieść o zatrważającej rzeczywistości szkoły publicznej autorstwa debiutującego scenarzysty i reżysera – Ilmara Raaga. Szesnastoletni Joosep (Pärt Uusberg) pada ofiarą swoich sadystycznych kolegów, których denerwuje jego cichy sposób bycia i introwertyczna natura. Jednym z jego prześladowców jest nowy w szkole, śmiały i przystojny Kaspar. Chłopak początkowo ulega presji nowego otoczenia, ale z czasem staje po stronie Joosepa i razem z nim niesie piętno klasowego ostracyzmu. Pewnego dnia Kaspar i Joosep postanawiają wszystko zmienić... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
przemoc, samobójstwo, śmierć, relacja ojciec-syn zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-10-03 (kino), 2007-03-16 (świat), 2009-03-21 (dvd)
Dystrybutor
Vivarto
Kraj produkcji
Estonia
Inne tytuły
The Class (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
99 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 6

Avatar square 200x200

bizarre 2015-01-24 7

7/10 – Bardzo wstrząsający film z jeszcze bardziej wstrząsającą końcówką. Szokowanie to największa i niestety jedyna wartość tego filmu. Moim zdaniem film tak silnie oddziałuje na widza, ponieważ oglądamy dwóch głównych bohaterów: jeden to typowa "ofiara losu" i mimo, że jego sytuacja jest straszna, to da się ją jeszcze jakoś zaakceptować, drugi zaś to normalny chłopak, który robi to co prawdopodobnie zrobiłby każdy widz na jego miejscu, przez co z łatwością można się z nim identyfikować. Jego sytuacja jest coraz gorsza i mimo, że ma silny charakter to nie może obronić i siebie i swojego kolegi. Im bardziej się stara, tym bardziej mu nie wychodzi i tym bardziej jego cierpienie udziela się także nam.
Mimo wszystko ukazane wydarzenia są mocno naciągane, przez co ciężko w nie uwierzyć. Ale twórcy osiągnęli swój cel, ponieważ film ogląda się z rosnącym wewnętrznym sprzeciwem i pomimo swoich wad w dalszym ciągu "Nasza klasa" to kawał niezłego kina.

Qbol 2012-07-14

Najlepsze dramaty – Mój subiektywny ranking – W tym zestawieniu postanowiłem się podzielić z Tobą listą filmów, które w moim życiu odegrały duże znaczenie. Każdy z tych dramatów jest wyjątkowy i niesie ze sobą przesłanie, którego nie sposób wymazać z pamięci. Wybór nie był prosty. Wiele filmów nie znalazło się na tej liście, chociaż na to zasługują, jednak może znajdę dla nich miejsce w innym artykule.

Całość: [usunięte przez moderatora]

Czechu 2010-01-04 6

Mnie nie zachwycił – możliwe, że jest dość popularny ostatnio temat i podobne filmu nakręcili już amerykanie, dlatego jakość film mnie nieźle zamulił. Film dotyczy dość powszechnie stosowanie praktyki, w każdej szkole, w każdym kraju, i jest to poważny problem i wypadałoby się nad tym zastanowić.

o1o6 2009-11-04 9

Wstrząsające !!! – Wstrząsające !!! Dla nauczycieli i uczniów …

Anonimowy 2008-10-11

Zatrważająca rzeczywistość – Debiutancki film estońskiego reżysera Ilmana Raaga, oparty jest na faktach. Reżyser w bardzo dobry sposób ukazał tu różnego typu zachowania nie tylko ludzi młodych, ale np. nauczycielki, która bezsilnie próbuje rozwiązać konflikt nieskutecznymi, prymitywnymi metodami. Przedstawiony jest tu również typ człowieka przywódczego, bezwzględnego z którego biorą przykład inni młodzi ludzie… O filmie zupełnie nic nie wiedziałem, nie słyszałem. Bliska mi osoba zapodała mi go wczoraj na seansie filmowym, myślę sobie estoński badziew, lecz z chwilą pojawienia się pierwszych scen (wydarzeń) na ekranie coraz bardziej historia bezsilnego, słabego chłopaka, szykanowanego, maltretowanego, nie potrafiącego się przeciwstawić lub też znaleźć metody na swe problemy coraz bardziej mnie ciekawiła i zarazem porządnie wnerwiała. Czułem się jakbym stał z boku wewnątrz wydarzeń, którym nie mogę zaradzić, których nie mogłem powstrzymać, czułem się również bezsilny… W filmie na dużą uwagę zasługuje montaż, wspaniała muzyka lecz co najważniejsze wspaniała gra młodych aktorów, która stoi na wysokim poziomie. Sama końcówka filmu bardzo mną wstrząsnęła, czy rzeczywiście chłopacy byli tak zdesperowani, nie potrafili znaleźć wyjścia z sytuacji, że obrali taką metodę? Jednakże jest to fakt. Niestety to co się dzieje w szkołach nie tylko naszych polskich ale i w innych krajach, gdzie uczniowie się wzajemnie mordują heh od tego włos się jeży na głowach. Film na pewno znajdzie się na mojej półce pozycji bardzo ważnych.

piwo_war Anonimowy 2009-08-30 9

Zgadzam się w całej rozciągłości z centralnym. Najgorsze jest to, że obraz ten oparty jest na faktach, a takie sytuacje jak ta przedstawiona w filmie nie są rzadkością. Bezsilność młodych bohaterów jest zatrważająca.
Film jest świetnie zrealizowany, gra młodych aktorów jest bardzo dobra, a zakończenie wręcz szokujące.

Polecam. Jest to naprawdę dobre kino.

Współtworzą