Bierz forsę i w nogi 1969

Take the Money and Run

Film, utrzymany w konwencji paradokumentu, opowiada historię Virgila Starkwella. Jako dziecko był gnębiony przez kolegów, w dorosłym życiu również mu nie idzie. Utrzymuje się z drobnych kradzieży i chwyta się różnych zajęć. Kiedy wreszcie poznaje piękną dziewczynę, wydaje się, że wszystko zacznie się układać. Zanim to nastąpi,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Woody Allen
jako Virgil Starkwell
Janet Margolin
jako Louise
Marcel Hillaire
jako Fritz
Jacquelyn Hyde
jako Panna Blair
Lonny Chapman
jako Jake
Jan Merlin
jako Al
Jackson Beck
jako Narrator (głos)
Howard Storm
jako Fred
Mark Gordon
jako Vince
Micil Murphy
jako Frank
Minnow Moskowitz
jako Joe Agneta

Fabuła

Film, utrzymany w konwencji paradokumentu, opowiada historię Virgila Starkwella. Jako dziecko był gnębiony przez kolegów, w dorosłym życiu również mu nie idzie. Utrzymuje się z drobnych kradzieży i chwyta się różnych zajęć. Kiedy wreszcie poznaje piękną dziewczynę, wydaje się, że wszystko zacznie się układać. Zanim to nastąpi, musi jednak napaść na bank. majron

Gatunek
Komedia, Kryminał
Słowa kluczowe
więzienie, policja, ucieczka z więzienia, seks zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1969-08-18 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
85 minut
Budżet
1 500 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Chemas 2015-08-08 9

Właśnie sobie odświeżyłem. Mistrzostwo świata. Bardzo pytonowskie, na przykład scena napadu na bank. Genialny Woody Allen.

bodek75 2014-07-26 8

Początkujący Woody Allen w naprawdę wysokiej formie. – Virgil Starkwell – takiego fajtłapowatego przestępcy nie można nie pokochać.
8/10

Maciek_Przybyszewski 2011-04-22 7

Pierwszy i nie najgorszy – To pierwszy film Allen’a, który wyreżyserował samodzielnie. Do tego współtworzył scenariusz i zagrał główną rolę. Neurotyczny Allen jako przestępca nieudacznik jest świetny. Bardzo przewrotna fabuła i wartka akcja, sprawiają, że film ogląda się dobrze. "Bierz forsę i w nogi" wg mnie jest bardzo udanym debiutem reżyserskim Allen’a.

Polecam

Współtworzą