Jak się masz koteczku? 1966

What's Up, Tiger Lily?

Woody Allen postanawia przerobić stary, japoński film szpiegowski. Kupuje do niego prawa, wycina całkowicie ścieżkę dźwiękową i dialogi i wstawia nowe, wymyślone przez siebie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że napisy nie do końca pokrywają się z tym, co dzieje się na ekranie.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tatsuya Mihashi
jako Phil Moscowitz
Akiko Wakabayashi
jako Suki Yaki

Fabuła

Woody Allen postanawia przerobić stary, japoński film szpiegowski. Kupuje do niego prawa, wycina całkowicie ścieżkę dźwiękową i dialogi i wstawia nowe, wymyślone przez siebie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że napisy nie do końca pokrywają się z tym, co dzieje się na ekranie. majron

Gatunek
Kryminał, Komedia, Akcja
Słowa kluczowe
ucieczka z więzienia, zdrada, snajper, walka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1966-11-02 (świat)
Kraj produkcji
USA, Japonia
Czas trwania
80 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Redox 2010-04-15 4

4/10 – Debiut Woody’iego Allena to film nietypowy. Wyciął on z japońskiego filmu akcji (trzeba przyznać, że mocno kiczowatego, do którego wykupił wszelkie prawa), podłożył swoje dialogi i vua la! Niestety tylko część ze wspomnianych dialogów jest śmieszna, przemyślana i ironiczna. Reszta to zlepka absurdalnych pomysłów reżysera, które przyszły mu do głowy. Brak żadnej fabuły, ale to nawet podkreśla sam Woody, kiedy to zapytany o to czy może naświetlić ją, odmówił.

Garret_Reza_fdb 2009-06-17 5

- To chyba pierwszy przypadek, że aktorzy mówią jedno a robią co innego; – Nie, to już było w "Przeminęło z wiatrem"

Współtworzą