Pocałunek mordercy 1955

Killer's Kiss

Dave Gordon, weteran bokserstwa, właśnie przegrał swoją ostatnią walkę. Zmęczony wraca do mieszkania i kładzie się spać. W środku nocy, budzi go jednak krzyk sąsiadki Glorii, którą zaatakował jej zazdrosny szef. Dave ratuje ją z opresji i zakochuje się w niej. Zazdrosny kochanek nie daje jednak za wygraną i postanawia się… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 2 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Frank Silvera
jako Vincent Rapallo
Jamie Smith
jako Davey Gordon
Irene Kane
jako Gloria Price
Jerry Jarrett
jako Albert
Mike Dana
jako Gangster
Felice Orlandi
jako Gangster
Shaun O'Brien
jako Właściciel domu

Fabuła

Dave Gordon, weteran bokserstwa, właśnie przegrał swoją ostatnią walkę. Zmęczony wraca do mieszkania i kładzie się spać. W środku nocy, budzi go jednak krzyk sąsiadki Glorii, którą zaatakował jej zazdrosny szef. Dave ratuje ją z opresji i zakochuje się w niej. Zazdrosny kochanek nie daje jednak za wygraną i postanawia się zemścić. Kiedy Gloria chce odebrać należne jej pieniądze, postanawia zabić Dave'a. majron

Gatunek
Dramat, Kryminał, Film-Noir, Romans

Szczegóły

Premiera
1955-09-28 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
67 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

Movieman 2013-11-05 4

4/10 – Jeden z pierwszych filmów w dorobku Stanleya Kubricka, czyli Killer’s Kiss to film noir, który nie ma podjazdu do klasyki gatunku takiej jak Podwójne ubezpieczenie czy Sokół maltański.

I chociaż widać już pierwsze zalążki geniuszu Stanleya (rewelacyjnie nakręcona i zmontowana scena walki bokserskiej oraz scena z manekinami), to obraz traci z powodu słabej fabuły. Historia jest mało angażująca, momentami nuży i nie potrafi w pełni zainteresować. Wszystko psuje także finał, który nie pasował mi do filmowego klimatu.

Film traktuje bardziej jako ciekawostkę i wprowadzenie do twórczości Kubricka. Raczej dla fanów reżysera i gatunku noir.

Współtworzą