Dom woskowych ciał 2005

House of Wax
Film

Film jest remakem klasycznego horroru z 1953 roku. Czwórka młodych ludzi wyjeżdża na zawody futbolowe. Po drodze zatrzymują się jednak na nocleg, na polu namiotowym. Niestety rano okazuje się, że ktoś zepsuł ich samochód, a oni będą musieli udać się do najbliższego miasteczka po części. Dotarłszy na miejsce postanawiają… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Elisha Cuthbert
jako Carly Jones
Chad Michael Murray
jako Nick Jones
Brian Van Holt
jako Bo / Vincent
Paris Hilton
jako Paige Edwards
Jared Padalecki
jako Wade
Jon Abrahams
jako Dalton Chapman
Robert Ri'chard
jako Blake
Dragicia Debert
jako Trudy Sinclair
Thomas Adamson
jako Młody Bo
Murray Smith
jako Dr Sinclair
Sam Harkess
jako Młody Vincent
Damon Herriman
jako Zabójca na drodze

Film jest remakem klasycznego horroru z 1953 roku. Czwórka młodych ludzi wyjeżdża na zawody futbolowe. Po drodze zatrzymują się jednak na nocleg, na polu namiotowym. Niestety rano okazuje się, że ktoś zepsuł ich samochód, a oni będą musieli udać się do najbliższego miasteczka po części. Dotarłszy na miejsce postanawiają zwiedzić znajdujące się tam muzeum figur woskowych. Tylko, że w trakcie okazuje się, że figury wcale nie są z wosku, a oni jeśli nie chcąc stać się kolejnymi eksponatami będą musieli pokonać właścicieli muzeum. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, bliźniak, pogrzeb, morderca zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-08-12 (kino), 2005-04-26 (świat), 2005-11-18 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros.
Dark Castle Entertainment
Village Roadshow Pictures (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
Australia, USA
Inne tytuły
Wax House, Baby (USA)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
113 minut
Budżet
30 000 000 USD
Bartosz Sztybor krytyk

Grzechem ciężkim jest też oglądanie „Domu woskowych ciał” w czasie, gdy na Mazurach termometr wskazuje 33 stopnie. Jednak każdy musi nosić swój krzyż. przeczytaj recenzję

Trophy użytkownik
  • 4

Dom wypełniony wszechogarniającą monotonią przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 24
pajki_filmaniak 9

jak ja lubię takie klimaty horror polecam

dareczek50 6

Zaskakująco dobrze mi się to ogladało. Wiedziałem, że będzie to solidny odmóżdżacz, ale nie wiedziałem, że tak. Początek aka młodzi ludzie w podróży z zepsutym samochodem przerabiany już milion razy i jak zwykle w takich przypadkach oczywisty. Dlatego też trochę się na nim nudziłem. I jeszcze do tego Paris .

fredaser

Dobry wybór piosenek do ścieżki dźwiękowej, jest akcja, nie ma nudy. Jednakże pewnie nic by się nie wydarzyło, gdyby pewnej dwójce bohaterów nie zachciało się wchodzić, a właściwie włamywać w kilka miejsc. Kiedy już myślimy, że z piątki podróżujących znajomych, bo wbrew opisowi przyjaciółmi ich nazwać nie można, mamy choć tę dwójkę normalnych, okrzesanych bohaterów, to okazują się zepsuci tak jak reszta, a może i gorzej. Także kilka głupich decyzji i nielogiczności. Najlepiej wypadli Chad i bardzo ładna Elisha.

justangel 5

5/10 – Generalnie średnio, nie rozumiem aż tak pozytywnych opinii na forum. Pomysł, owszem, dobry i ciekawy, samo wykonanie też nie jest złe, ale niestety im bliżej końca tym więcej absurdów. Jak dla mnie zakończenie filmu psuje całość, stąd tylko 5/10.

Quagmire justangel 2

Aż przejrzałem forum z niedowierzaniem, to jeden z najsłabszych mainstreamowych horrorów poprzedniej dekady a ma tyle pozytywnych opinii.. Na szczęście reżyser zrehabilitował się całkiem niezłą "Sierotą".

jacks 7

7/10 – niezły – Film naprawdę daje radę :) Sporo fajnych scen, nawet strasznych. Jedyną pomyłką jest tu Paris Hilton, ale dobrze że nie ma jej tu za dużo ;)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Magic
103 pkt.
2
red_spark
56 pkt.
3
fredaser
39 pkt.
4
Ronaldinho
38 pkt.
5
Trophy
36 pkt.
6
Aladyn
30 pkt.
7
Trikster
23 pkt.
8
Asmodeusz
20 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…