Dom woskowych ciał 2005

House of Wax

Grupa przyjaciół trafia przypadkiem do małego miasteczka, w którym chcą kupić pewną część do samochodu, bez której nie ruszą na zaplanowane zawody sportowe. Największą atrakcją miasteczka jest Muzeum Figur Woskowych, w którym eksponatami są martwe ciała przyjezdnych. Główni bohaterowie wkrótce będą musieli stawić czoło… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 31 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Elisha Cuthbert
jako Carly Jones
Chad Michael Murray
jako Nick Jones
Paris Hilton
jako Paige Edwards
Jared Padalecki
jako Wade
Jon Abrahams
jako Dalton Chapman
Robert Ri'chard
jako Blake
Dragicia Debert
jako Trudy Sinclair
Thomas Adamson
jako Młody Bo
Murray Smith
jako Dr Sinclair
Sam Harkess
jako Młody Vincent
Damon Herriman
jako Zabójca na drodze

Fabuła

Grupa przyjaciół trafia przypadkiem do małego miasteczka, w którym chcą kupić pewną część do samochodu, bez której nie ruszą na zaplanowane zawody sportowe. Największą atrakcją miasteczka jest Muzeum Figur Woskowych, w którym eksponatami są martwe ciała przyjezdnych. Główni bohaterowie wkrótce będą musieli stawić czoło psychopacie, który także ich będzie chciał przerobić na woskowe figury. Devastator

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, bliźniak, pogrzeb, morderca zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2005-08-12 (kino), 2005-04-26 (świat), 2005-11-18 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros.
Dark Castle Entertainment
Village Roadshow Pictures (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
Australia, USA
Inne tytuły
Wax House, Baby (USA)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
113 minut
Budżet
30 000 000 USD

Recenzje

Dom wypełniony wszechogarniającą monotonią 4
  • 2007-12-31
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Dla Jaume'a Collet-Serra remake ten miał być reżyserskim debiutem. Wcześniej w 1933 roku Michael Curtiz stanął za kamerą Gabinetu figur woskowych, a po 20 latach znowu Andre De Toth, którego obraz był nawet dobrze oceniany przez krytyków i posiadał całkiem przyzwoitą obsadę. Grupa znajomych wybiera się na mecz, zmęczeni postanawiają zatrzymać się na noc w jakimś ustronnym miejscu. Oczywiście plan nie wypala, gdyż jeden z samochodów psuje się i kilku z nich jest zmuszonych kupić brakującą część. Pomocną dłoń otrzymują od nieznajomego, który podwozi ich do spokojnego z pozoru miasta, w którym jedną z atrakcji jest tytułowy Dom woskowych ciał, gdzie kolekcjonowane są woskowe figury zrobione z prawdziwych ludzkich ciał. Tak właśnie przedstawia się fabuła, która posiada zagrywki dosyć znane w świecie horroru.

W Domu woskowych ciał nie dość, że scenariusz leży, to jeszcze obsada jest piętą Achillesową. Dziwię się reżyserowi, że widział on tylko żałosną Paris Hilton w roli Paige, która nawet nie przechodziła castingu. Widocznie miał okazję oglądać inne znane filmy z jej udziałem. Dosłownie w żadnej scenie nie pokazała się z dobrej strony. Wygląda tak sztucznie, jak lalka Barbie. Chad Michael Murray, z którym filmy nawet lubię, nie popisał się, chociaż ciekawa była odzwierciedlona przez niego postać. Dopiero w połowie trwania filmu wziął się w garść i zaczął dawać coś z siebie. Najlepiej poradziła sobie jego filmowa siostra - Elisha Cuthbert. Prawie cały czas grała ładnie i chroniła film przed całkowitym upadkiem, nie patrząc na kilka drobnych niepowodzeń.

Chociaż niezbyt ciekawe nazwiska figurują w obsadzie, to sama scenografia, mam tu na myśli głównie opuszczone miasto, jest godna uwagi i podziwu. Początkowo może przypominać cyrk lub miejsce, w którym odbył się karnawał, jednak woskowi ludzie udowadniają nam, że jedyną zabawą jaka miała tam miejsce to rzeź. Kolekcjonowane osoby uzupełniają miasto i służą jako atrapy. Można się nawet nieźle nabrać podczas seansu. Na potrzeby filmu użyto bardzo dużo wosku, co daje się we znaki dopiero pod koniec. W tym też momencie akcja zaczyna nabierać większego tempa. Podobno w planach było zaangażowanie Anthony'ego Hopkinsa w ten projekt, ciekawe czy jakby rzeczywiście się pojawił, to Dom woskowych ciał byłby inaczej oceniany. W każdym razie trudno sobie wyobrazić Paris Hilton i Hopkinsa na tym samym planie filmowym.

Cóż... myślę, że wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby nie ta nieszczęsna obsada. Dom woskowych ciał zapewne zawiedzie prawdziwych fanów horroru, ponieważ serwuje on znikomą dawkę napięcia. Jeśli go nie obejrzycie, to prawdę mówiąc, nic nie stracicie. Jest to produkcja bardziej zbliżona klimatem do Koszmaru minionego lata, zważywszy na młodych aktorów, którzy tam dominują i szkolną atmosferę. Jednak jak już zdecydujesz się obejrzeć Dom woskowych ciał, to radzę wypożyczyć na video, bo do kina nie warto iść.

9 z 15 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 4 powiązane

Komentarze 22

fredaser 5

Dobry wybór piosenek do ścieżki dźwiękowej, jest akcja, nie ma nudy. Jednakże pewnie nic by się nie wydarzyło, gdyby pewnej dwójce bohaterów nie zachciało się wchodzić, a właściwie włamywać w kilka miejsc. Kiedy już myślimy, że z piątki podróżujących znajomych, bo wbrew opisowi przyjaciółmi ich nazwać nie można, mamy choć tę dwójkę normalnych, okrzesanych bohaterów, to okazują się zepsuci tak jak reszta, a może i gorzej. Także kilka głupich decyzji i nielogiczności. Najlepiej wypadli Chad i bardzo ładna Elisha.

justangel 5

5/10 – Generalnie średnio, nie rozumiem aż tak pozytywnych opinii na forum. Pomysł, owszem, dobry i ciekawy, samo wykonanie też nie jest złe, ale niestety im bliżej końca tym więcej absurdów. Jak dla mnie zakończenie filmu psuje całość, stąd tylko 5/10.

Quagmire justangel 2

Aż przejrzałem forum z niedowierzaniem, to jeden z najsłabszych mainstreamowych horrorów poprzedniej dekady a ma tyle pozytywnych opinii.. Na szczęście reżyser zrehabilitował się całkiem niezłą "Sierotą".

jacks 7

7/10 – niezły – Film naprawdę daje radę :) Sporo fajnych scen, nawet strasznych. Jedyną pomyłką jest tu Paris Hilton, ale dobrze że nie ma jej tu za dużo ;)

aro25 10

mi tam się podobało… – film godny obejrzenia.
polecam!

werra 10

10/10 – obejrzałam ten film ze 9 razy ;D
Super! polecam.

Współtworzą