Płonąca pułapka 2004

Ladder 49

Opowieść o zwykłych ludziach posiadających niezwykłą odwagę. Strażacy z oddziału 49 to doświadczeni profesjonaliści, oddani swoim rodzinom i pracy, w której co dnia narażają życie, ratując innych. Zdają sobie sprawę, że ryzyko jest ogromne i wszystko może zmienić się w ułamku sekundy.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 40 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Joaquin Phoenix
jako Jack Morrison
John Travolta
jako Kpt. Mike Kennedy
Jacinda Barrett
jako Linda Morrison
Robert Patrick
jako Lenny Richter
Morris Chestnut
jako Tommy Drake
Billy Burke
jako Dennis Gauquin
Balthazar Getty
jako Ray Gauquin
Tim Guinee
jako Tony Corrigan
Kevin Chapman
jako Frank Mckinny
Jay Hernandez
jako Keith Perez
Kevin Daniels
jako Don Miller
Steve Maye
jako Pete Lamb

Fabuła

Opowieść o zwykłych ludziach posiadających niezwykłą odwagę. Strażacy z oddziału 49 to doświadczeni profesjonaliści, oddani swoim rodzinom i pracy, w której co dnia narażają życie, ratując innych. Zdają sobie sprawę, że ryzyko jest ogromne i wszystko może zmienić się w ułamku sekundy. Anonimowy

Gatunek
Akcja, Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
helikopter, dym, pogrzeb, honor zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2005-03-04 (kino), 2004-09-20 (świat), 2005-08-10 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
115 minut
Budżet
60 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Tatuaż na pamiątkę — Ten okres pracy wspominał też Phoenix. Gdy po raz pierwszy znalazłem się w strefie pożaru, wśród dymu i ognia, pomyślałem: O, mój Boże, nie zrobię tego. Kiedy podczas ćwiczeń w akademii pożarniczej po raz pierwszy miałem wejść do pełnego dymu budynku, wrzasnąłem na cały głos: Mayday! No i stało się. Od tego czasu wszyscy strażacy wołali na mnie „Mayday”. Gdy... zobacz więcej

Komentarze 3

Jankes 2010-03-01 7

7/10 – Tak jak Trophy, też mam sentyment do tego filmu. Pomimo iż widziałem go już kilkukrotnie, to zawsze chętnie do niego wracam. Uważam, że jest naprawdę niezły, polecam.

Trophy 2009-07-14 8

Dobry – Mam do niego wielką sympatię. Świetny Phoenix, miał do zagrania bardzo fajną postać. Podoba mi się atmosfera jaka panuje wśród bohaterów-strażaków. Fajną rzeczą jest, iż film jest nakręcony w pewnym sensie nie po kolei, tzn. podczas normalnej akcji są wtrącenia z przyszłości. Warto obejrzeć!

muniez1 Trophy 2009-07-15

wiadomo od początku co się stanie z głównym bohaterem. aktorstwo też na takim sobie poziomie. ciekawie się zaczyna ale szybko sprowadza na ziemię.
chcecie obejrzec dobry film o strażakach toi polecam "Ognisty podmuch". To jest film. Aktorstwo na wysokim poziomie, scenariusz, reżyseria, zdjęcia. co tu dużo pisac. Rewelacja.
No a w tym temacie polecam jeszcze serial "Rescue Me". Denis Leary jest tu takim strażakiem jak Hugh Laurie lekarzem w "House M.D." Polecam

Współtworzą