Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Martin Scorsese |
8,0
|
|
Robert Legato
(reżyser drugiej ekipy)
|
9,0
|
|
Ron Ames
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Joseph P. Reidy
(asystent)
|
||
Amy Lauritsen
(asystent)
|
||
John Silvestri
(asystent)
|
||
Christian Vendetti
(asystent)
|
||
Chaz Johnson
(asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Laeta Kalogridis |
6,5
|
|
Dennis Lehane
(powieść)
|
9,0
|
|
Martha Pinson
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Bradley J. Fischer
producent
|
||
Mike Medavoy
producent
|
||
Arnold Messer
producent
|
||
Martin Scorsese
producent
|
8,0
|
|
Chris Brigham
producent wykonawczy
|
||
Laeta Kalogridis
producent wykonawczy
|
6,5
|
|
Dennis Lehane
producent wykonawczy
|
9,0
|
|
Louis Phillips
producent wykonawczy
|
||
Joseph P. Reidy
współproducent
|
||
Emma Tillinger
współproducent
|
||
Chris Brigham
kierownik produkcji
|
||
Amy Herman
kierownik produkcji
|
||
Betsy Alton
koordynator produkcji
|
||
Ravi Malhotra
producent (asystent)
|
||
Amy Herman
współproducent
|
||
Gianni Nunnari
producent wykonawczy
|
||
Ron Ames
nadzorca postprodukcji
|
||
Annie Jablonski
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Leonardo DiCaprio
Teddy Daniels
|
8,5
|
|
Mark Ruffalo
Chuck Aule
|
7,6
|
|
Ben Kingsley
Dr John Cawley
|
7,8
|
|
Max von Sydow
Dr Jeremiah Naehring
|
7,8
|
|
Michelle Williams
Dolores Chanal
|
7,5
|
|
Emily Mortimer
Rachel Solando
|
6,8
|
|
Patricia Clarkson
Rachel Solando
|
7,1
|
|
Jackie Earle Haley
George Noyce
|
7,3
|
|
Ted Levine
Naczelnik
|
||
John Carroll Lynch
McPherson, zastępca naczelnika
|
||
Elias Koteas
Andrew Laeddis
|
6,5
|
|
Robin Bartlett
Bridget Kearns
|
6,0
|
|
Christopher Denham
Peter Breene
|
||
Nellie Sciutto
Marino, pielęgniarka
|
||
Joseph Sikora
Glen Miga
|
||
Curtiss Cook
Trey Washington
|
||
Raymond Anthony Thomas
Ganton, sanitariusz
|
||
Joseph McKenna
Billings, pensjonariusz
|
||
Ruby Jerins
Mała dziewczynka
|
||
Tom Kemp
Strażnik na oddziale C
|
||
Bates Wilder
Strażnik na oddziale C
|
||
Lars Gerhard
Umierający komendant
|
||
Matthew Cowles
Kapitan promu
|
||
Jill Larson
Kobieta w kajdankach
|
||
Ziad Akl
Wytatuowany mężczyzna
|
||
Dennis Lynch
Rudowłosy mężczyzna
|
||
John Porell
Mężczyzna o błędnym wzroku
|
||
Drew Beasley
Henry, młodszy chłopiec
|
||
Joseph P. Reidy
Operator
|
||
Bree Elrod
Pacjentka
|
||
Thomas B. Duffy
Strażnik
|
||
Ken Cheeseman
Lekarz
|
||
Steve Witting
Lekarz
|
6,0
|
|
Michael E. Chapman
Pacjent
|
||
Keith Fluker
Sanitariusz
|
||
Darryl Wooten
Sanitariusz
|
||
Michael Byron
Kierowca McPhersona
|
||
Gary Galone
Strażnik przy bramie
|
||
Gabriel Hansen
Młody strażnik
|
||
Cassity Atkins
Strażnik
|
||
Rob W. Gray
Lekarz
|
||
Alexander Hoffman
Więzień w obozie koncentracyjnym
|
||
Robert Masiello
Lekarz
|
||
Gregory Seymore
Żołnierz
|
||
Jeffrey Corazzini
Strażnik w sali posiedzeń (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leigh Belair
Amerykański żołnierz / Niemiecki oficer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Bocsi
Sanitariusz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Burress
Chory psychicznie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patrick Canty
Niemiecki strażnik SS (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
David J. Garfield
Konserwator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Henderson
Więzień z Dachau (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Kelly
Sanitariusz za biurkiem (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joseph Lavallee
Jeniec wojenny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Wesley
Sanitariusz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Locke
Amerykanin / Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Marshall
Amerykański żołnierz biorący udział w wyzwalaniu Dachau / Zabity niemiecki oficer SS (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Morgan O'Brien
Strażnik więzienny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Americo Presciutti
Strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Steve Ricard
Niemiecki strażnik SS (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Rogala
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Rollins
Sanitariusz rąbiący drzewo (niewymieniony w czołówce)
|
||
Billy Silvia
Strażnik więzienny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emily Sarah Stikeman
Jeniec wojenny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny Carney
Hitlerowski strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guy A. Grundy
Główny strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cody Harter
Amerykański żołnierz / Strzelec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Lowney
Strażnik na oddziale C (niewymieniony w czołówce)
|
||
Skip Shea
Pacjent (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Franchi
Szalony więzień (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Mackenzie Hawe
Dziecko na ulicy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Hetherington
Nagi więzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alex Hoffman
Więzień obozu koncentracyjnego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stephen Adler
Niemiecki strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brina
Pacjentka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luke Burnyeat
Pacjent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Todd Byron
Strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mary Koomjian
Pacjentka szpitala psychiatrycznego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aidan Cole Mitchell
Młodszy chłopak
|
||
Sean Landergan
Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Luise
Amerykański żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stephen Marchessault
Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Evalena Marie
Więźniarka obozu koncentracyjnego w Dachau (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alex Milne
Dziecko grające w stickball'a (niewymieniony w czołówce)
|
||
Donna Glee Reim
Pielęgniarka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claudio Lee Smith
Pacjent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon Robert Stafford
Nazista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franz Strassmann
Por. Heinrich Wicker (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew C. Wiley
Niemiecki żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Harrison Young
Pacjent szpitala psychiatrycznego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Robert Richardson
(kierownik zdjęć)
|
||
Steve Koster
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
||
Eric Boyle
(pomoc techniczna)
|
||
Al Bruce
(pomoc techniczna)
|
||
Eric Goddard
(pomoc techniczna)
|
||
Michael Duarte
(pomoc techniczna)
|
||
John R. Kaplan
(pomoc techniczna)
|
||
Hugh McCallum
(pomoc techniczna)
|
||
John R. Loyd
(pomoc techniczna)
|
||
Matthew Merola
(pomoc techniczna)
|
||
Georgia Pantazopoulos
(pomoc techniczna)
|
||
David C. Romano
(pomoc techniczna)
|
||
Edwin Rubio
(pomoc techniczna)
|
||
Michael Geoghegan
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Rick Beausoleil
(dodatkowy) (pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Kostiumy | Ocena | |
Sandy Powell |
9,0
|
|
Honah Lee Milne | ||
Juan Lopez | ||
Azalia Snail | ||
Tina Ulee | ||
Courtney McClain
(asystent)
|
||
Denise Andres
(nadzorca kostiumów)
|
||
David Davenport
(nadzorca kostiumów)
|
||
Samantha Shedlock
(produkcja kostiumów) (asystent)
|
||
Debbie Holbrook | ||
Lisa Padovani
(asystent)
|
||
Leonard Logsdail
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Rosa J. Colón
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Cookie Lopez
(garderoba: Leonardo DiCaprio)
|
||
Montaż | Ocena | |
Thelma Schoonmaker |
9,0
|
|
Scott Brock
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Manlio Rocchetti
nadzorca charakteryzacji
|
||
Patricia Regan
główny charakteryzator
|
||
Sian Grigg
charakteryzator osobisty: Leonardo DiCaprio
|
9,0
|
|
Sherryn Smith
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Jerry Popolis
nadzorca stylizacji
|
||
Alan D'Angerio
fryzjer
|
||
Christine Fennell
główny stylista
|
||
Kathryn Blondell
fryzjer osobisty: Leonardo DiCaprio
|
||
Elizabeth Martinelli
fryzjer (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christine Domaniecki
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Liz Bernstrom
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Teressa Hill
nadzorca stylizacji (dodatkowe zdjęcia) (Los Angeles) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aimee Macabeo
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bridget O'Neill
charakteryzator osobisty: Leonardo DiCaprio (druga ekipa) (Los Angeles) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Ornelaz
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marleen Alter
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raul Hernandez
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Dante Ferretti
scenograf
|
9,0
|
|
Max Biscoe
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Robert Guerra
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Christina Ann Wilson
dyrektor artystyczny
|
||
Hinju Kim
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Marion Kolsby
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Barbra Matis
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Patricia Woodbridge
dyrektor artystyczny (asystent)
|
6,0
|
|
Francesca Lo Schiavo
dekorator wnętrz
|
9,0
|
|
Lisa Scoppa
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Scott Getzinger
główny rekwizytor
|
||
Michael Jortner
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Michael Foster
rekwizytor
|
||
Paul Alexander Larkin
rekwizytor
|
||
Julio Daniel Rodriguez
rekwizytor
|
||
Duke Scoppa
rekwizytor
|
||
Debra Sugarman
rekwizytor (asystent)
|
||
Scott Schneider
cyfrowy projekt wnętrz
|
||
Mathieu Giguère
modelarz
|
||
Nicholas Hiegel
modelarz
|
||
Liz McLelland
modelarz
|
||
Enrico Altmann
modelarz
|
||
Jessee J. Clarkson
modelarz
|
||
Kevin McTurk
modelarz
|
||
Steve Newburn
modelarz
|
||
George Kane
stolarz
|
||
Michael S. Tunstall
stolarz
|
||
Hannah King
malarz
|
||
Randy L. Parisian
malarz
|
||
Katherine Parker
malarz
|
||
Mitchell Landsman
malarz
|
||
Erin Payne
malarz
|
||
John S. Schlicter
malarz
|
||
Jeremy M. Pereira
malarz
|
||
Rae Signer
malarz
|
||
Terry Synnott
malarz
|
||
Michael A. Wells
główny architekt
|
||
Shadya H. Ballug
architekt
|
||
Katie Tower
projektant graficzny
|
||
David Fencl
zbrojmistrz
|
||
Matt Harrington
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Abel Barbour
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dave Lieber
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rachel Burgio
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sara Mills-Broffman
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lisa Nagid
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frédéric Amblard
projektant wnętrz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Rodriguez
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alexander James
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tracy Ouellette
architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
David M. Rogers
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Karl Shefelman
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rebecca Teixeira
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elizabeth Tomasetti
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dennis Grullon
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Smith
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elizabeth Fisher
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Gelbart
modelarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Tom Fleischman
mikser ponownego nagrania
|
||
Philip Stockton
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Eugene Gearty
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Marko A. Costanzo
imitator dźwięku
|
||
Petur Hliddal
mikser
|
||
George A. Lara
mikser imitacji
|
||
Kelly Doran
mikrofoniarz
|
||
Carl Fischer
mikrofoniarz
|
||
Chris Fielder
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Samuel Miille
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Larry Wineland
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Alexa Zimmerman
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Jamie Baker
montaż imitacji
|
||
Angela Organ
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Robbie Robertson
nadzorca muzyki
|
||
Jennifer L. Dunnington
montaż muzyki
|
||
Ben Holiday
montaż muzyki (asystent)
|
||
Michael Fowler
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Morgado
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Gould
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Gleaves
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
R. Bruce Steinheimer
koordynator efektów specjalnych
|
8,0
|
|
John A. McGrath
koordynator efektów specjalnych
|
||
Rick Thompson
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Michael Clarke
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Jeremy Dominick
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Barry McQueary
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Richard Stutsman
efekty specjalne (druga ekipa)
|
9,0
|
|
Adam Bellao
technik
|
6,0
|
|
Scott Garcia
technik
|
7,0
|
|
Ryan Johnson
technik
|
||
Laura Elliott
technik
|
||
Garth Steinheimer
technik
|
||
Nathan Tibbetts
technik
|
||
Casey Van Maanen
technik
|
||
Josh Neugass
pirotechnik
|
||
Stan Winston
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Ellen Lewis
dobór obsady
|
||
Meghan Rafferty
dobór obsady
|
6,0
|
|
Matt Bouldry
dobór obsady (asystent)
|
||
Geoffrey Miclat
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jennifer Sabel
dodatkowy dobór obsady
|
||
Allison Hall
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Carolyn Pickman
dobór lokalizacji
|
||
Matthew Gratzner
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Paul Graff
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ben Grossmann
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Robert Legato
nadzorca efektów wizualnych
|
9,0
|
|
Steve Dellerson
efekty wizualne
|
||
Shinichi Rembutsu
efekty wizualne
|
||
Ron Ames
producent efektów wizualnych
|
||
Shannon Blake Gans
producent efektów wizualnych
|
||
Christina Graff
producent efektów wizualnych
|
||
Steve Cho
główny zecer
|
||
Nicholas Hiegel
zecer
|
||
Joshua LaCross
zecer
|
||
Steve Wright
zecer
|
||
Noll Linsangan
zecer
|
||
Alex Henning
nadzorca komponowania
|
||
Luke McDonald
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Gabriel Köerner
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Randy Bosh
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Anthony Juno Han
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Liz McLelland
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Daniel Naulin
efekty cyfrowe
|
||
E.M. Bowen
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Llyr Tobias Johansen
koordynator efektów wizualnych
|
||
Robert Stromberg
projektant efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Theurer
producent cyfrowy
|
||
Blaise Corrigan
koordynator kaskaderów
|
||
G.A. Aguilar
koordynator kaskaderów
|
||
Matthew C. Dumond
kaskader dublujący
|
||
Mark Fichera
kaskader dublujący: Leonardo DiCaprio
|
6,0
|
|
Chris Barnes
kaskader
|
||
Shawn Doherty
kaskader
|
||
Gabriel Hansen
kaskader
|
||
Paul Marini
kaskader
|
||
Todd Mello
kaskader
|
||
Ryan Shibley
kaskader
|
||
Andrew Cooper
fotosista
|
||
Arnold F. Brown
elektryk
|
||
Tim Dunbar
elektryk
|
||
Jose 'Flecha' Hernandez
elektryk
|
||
Fred Young
elektryk
|
||
Aaron Tyburski
elektryk (dodatkowy)
|
||
Larry McConkey
operator steadicam
|
||
Kevin McGill
operator kamery
|
||
Crystal Hawkins
księgowy produkcji
|
||
Simone De Camargo
księgowy produkcji
|
||
John Blair
księgowy (asystent)
|
||
Lisa Madden
księgowy (asystent)
|
||
Nolan B. Medrano
księgowy (asystent)
|
||
Eric Bruno Borgman
dubler
|
||
Cassandre Fiering
dubler
|
||
Keith Fluker
dubler
|
||
Kate Jurdi
dubler
|
||
Kristin Galligan
dubler
|
||
Susan Garibotto
dubler
|
||
Jerry Quinn
dubler
|
||
Don Tempesta
dubler
|
||
Randall Balsmeyer
projekt czołówki
|
||
Al Cerullo
pilot helikoptera
|
||
Robin Citrin
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Larry Nielsen
operator kamery (asystent)
|
||
Claire Farrand-Stone
operator kamery (asystent)
|
||
Jesse Klein Seret
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Elizabeth Hedges
operator kamery (asystent)
|
||
Patrick Quinn
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel D. Sariano
operator kamery (asystent)
|
||
Michael Nie
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
Gregor Tavenner
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
David Szehi
dubler (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Gerstel
montaż efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Ian Mclaughlin
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bob Becchio
operator kamery (asystent)
|
||
Denny Kortze
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
James Gilligan
konsultant (psychiatryczny)
|
||
Grant Wilfley
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…