Dante 01 2008

Rozgrywająca się w przyszłości historia opowiada o grupie skazańców poddawanych dziwnym eksperymentom w więzieniu znajdującym się na orbicie bliżej niezidentyfikowanej planety. Nie godząc się ze swoim losem, pod przewodnictwem Cezara, postanawiają uciec z ośrodka wykorzystując do tego najbliższy transport. Jednak ich plany… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 21 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Lambert Wilson
jako Św. Jerzy
Linh Dan Pham
jako Elisa
Dominique Pinon
jako Cezar
Yann Collette
jako Attila
Bruno Lochet
jako Bouddha
François Levantal
jako Lazare
Simona Maicanescu
jako Persefona
Gérald Laroche
jako Charon
Lotfi Yahya Jedidi
jako Raspoutine

Fabuła

Rozgrywająca się w przyszłości historia opowiada o grupie skazańców poddawanych dziwnym eksperymentom w więzieniu znajdującym się na orbicie bliżej niezidentyfikowanej planety. Nie godząc się ze swoim losem, pod przewodnictwem Cezara, postanawiają uciec z ośrodka wykorzystując do tego najbliższy transport. Jednak ich plany komplikuje przybycie na stację nowego, tajemniczego więźnia - św. Jerzego, dysponującego dziwnymi mocami. Staje się on zagadką nie tylko dla współwięźniów, ale i naukowców na nich eksperymentujących. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
kosmos, lekarz, więzień, przyszłość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-01-02 (świat), 2010-02-25 (dvd)
Wytwórnia
Eskwad
StudioCanal
Wild Bunch (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja
Czas trwania
88 minut
Budżet
8 000 000 EUR

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

Avatar square 200x200

mars228 2010-12-16

Nie bardzo – Zgadzam się z OYABOLI.

Maciek_Przybyszewski 2010-07-28 5

Przeintelektualizowany – Jak dla mnie to przerost formy nad treścią. Wiele symboli jak chociażby kształt stacji kosmicznej czy nawiązania do biblii, sprawiają, że film jest nadęty pod względem filozoficznym i intelektualnym. Nie mniej jednak ogląda się go całkiem przyjemnie ze względu na zakręcenie i mroczny klimat.

Myślę, że przy oglądaniu tego filmu można podejść z lekkim dystansem do tej całej symboliki. Wiem, że to może brzmieć bardzo dziwnie, bo pokazanie tego było zapewne głównym celem twórców, jednak film ma w sobie masę smaczków, które nie pozwalają tak po prostu go źle ocenić. Ja bym go określił jako coś na zasadzie hybrydy "Symetrii" i "Aliena" i właśnie przez tą bardzo dziwną kombinację dał mu plusa. I to o czym piszesz czyli mrok i zakręcenie, sprawiają że jest godny polecenia.

mysza_007 2008-09-07 8

dziwny film….. – chora muza , chore dźwięki , dziwne/niezrozumiałe motywy , schizujący klimat…..mi się podobał ;p

Anonimowy mysza_007 2008-09-07

Widziałem lepsze, dziwne klimaty, zryte, poryte motywy. Mnie jakoś ten film nie porwał. Muzyka, dźwięki ok za to brakuje konkretnej akcji… SPOILER Ten koleś to był jakiś Mesjasz, czynił cuda, uleczał ludzi i sam tez zmartwychwstał, zresztą nazywali go Świętym Jerzym, sama stacja kosmiczna też wyglądem przypominała krzyż a na sam koniec uzdrowił (że tak powiem) planetę Dante. Jak dal mnie to za płytka fabuła była tego filmu.

Współtworzą