Chłopiec A 2007

Boy A

Eric Wilson, po długich czternastu latach, właśnie wychodzi z więzienia. Jego opiekun Terry, przygotował dla niego nową osobowość, aby chłopak mógł zacząć nowe życie nie obciążony straszną przeszłością. Już jako Jack Burridge, młodzieniec zaczyna pracować w firmie kurierskiej, poznaje nowych ludzi i zakochuje się. Wszystko… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Andrew Garfield
jako Jack Burridge
Peter Mullan
jako Terry
Siobhan Finneran
jako Kelly
Alfie Owen
jako Eric Wilson
Victoria Brazier
jako Nauczycielka
Skye Bennett
jako Angela Milton
Leigh Symonds
jako Tata Erica
Maria Gough
jako Mama Erica
Taylor Doherty
jako Philip Craig
Jeremy Swift
jako Dave
Shaun Evans
jako Chris
Carlene Hansom
jako Kelnerka

Fabuła

Eric Wilson, po długich czternastu latach, właśnie wychodzi z więzienia. Jego opiekun Terry, przygotował dla niego nową osobowość, aby chłopak mógł zacząć nowe życie nie obciążony straszną przeszłością. Już jako Jack Burridge, młodzieniec zaczyna pracować w firmie kurierskiej, poznaje nowych ludzi i zakochuje się. Wszystko układa się znakomicie, do czasu, aż Jack uratuje małą dziewczynkę z wypadku samochodowego. majron

Gatunek
Dramat, Kryminał, Romans
Słowa kluczowe
krew, więzienie, morderstwo, przyjaciel zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-09-08 (świat)
Wytwórnia
Cuba Pictures
Film Four
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Czas trwania
100 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

Avatar square 200x200

Quagmire 2010-07-11 7

7/10 – Dłużyzny, powolna narracja i przygnębiający klimat nie tworzą od razu ambitnego filmu. Mimo tego w tym przypadku wyszło w miarę dobrze, jednak wydaje się, że film i sam scenariusz wymagał sprawniejszej ręki.

Na plus dobre aktorstwo przyszłego Spider-Mana i reszty ekipy, oraz finał który znacznie podnosi ocenę obrazu. Ciekawostką jest, że w jednej z retrospekcji (na torach) młodsza wersja głównego bohatera bawi się właśnie w Człowieka-Pająka.

Hsi_Nao 2009-06-08 8

[8/10] – Film poruszający ciekawy i zarazem trudny temat rehabilitacji za grzechy przeszłości i otrzymywania drugiej szansy. Nie ocenia, ani nie narzuca, ale stara się ukazać różne aspekty.

Od strony technicznej – bardzo dobrze wyreżyserowany jaki i zagrany – tu szczególne uznania dla Andrew Garfielda.

Polecam!

proffi 2008-10-05

10/10 – piekny lecz zle zakaczenie ale tak sie dzieje opsada nie znana i oto chodzi

lifemovie proffi 2008-10-15 7

Trochę nudny, gdyby z tego zrobili 90 minut, myślę że lepiej by mi się to oglądało. Poza tym fabuła jakaś taka nie miła, akcji mało. Co do fabuły to nie podobała mi się ona aż na tyle by dać coś więcej niż 7/10. Zakończenie miało znikomy wpływ na taką ocenę, na miejscu ojca (opiekuna) wywaliłbym syna na ulicę, niech w końcu wydorośleje. Film jest o dzieciaku który nie zareagował w odpowiedni sposób w dzieciństwie, odbył swoją karę jakby to była głównie jego wina (co prawda – mógł ją obronić). Zachowanie tego drugiego dzieciaka było co najmniej nieracjonalne. Według mnie to podkreśla jaki wpływ na dziecko ma przemoc, złość wybucha w momencie gdy nie powinna, gdy racjonalne myślenie powinno zwyciężyć nad głupotą. Dzieciak, główny bohater, nie zareagował, nie rozumiem czemu, wręcz chciał pomóc przyjacielowi mimo, że wiedział/uważał to za złe. "Morderca i prowokator" według mojej opinii powinien ponieść pełne konsekwencje swojego postępowania ale bohater filmu też? Nie dowiadujemy się tego w jakim stopniu był współwinny, dowiadujemy się za to, że bohater zaczął układać sobie życie, chciał normalnego życia, uratował dziewczynkę, powinien być też "bohaterem" w oczach innych. Mało brakowało do spełnienia się jego marzenia, zabił go syn jego opiekuna. Czyż nie jest on mordercą? Nie wprost oczywiście ale takie zakończenie to jego wina. Każdy ma prawo do błędów, co nie jest równoznaczne z tym, że każdy musi je popełniać wielokrotnie, jeden ponosi za swoje błędy odpowiedzialność, inny nie.. Mam nadzieję, że syn opiekuna poniesie jakieś konsekwencje, a przynajmniej zrozumie co zrobił. ;)

Współtworzą