Planeta 51 2009

Planet 51
Film

Fabuła opowiada o życiu typowych mieszkańców planety 51, którzy mają dwoje czułków, osiem palców i panicznie boją się inwazji obcych cywilizacji. 16-letni Lem jest wzorowym uczniem i wiedzie beztroskie życie marząc o kosmosie oraz o swojej uroczej zielono-skórej sąsiadce Neerze. Gdy w samym środku rodzinnego grilla… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Gary Oldman
jako Gen. Grawl
Jessica Biel
jako Neera
Dwayne Johnson
jako Kpt. Charles „Chuck” Baker
Justin Long
jako Lem
John Cleese
jako Prof. Kipple

Fabuła opowiada o życiu typowych mieszkańców planety 51, którzy mają dwoje czułków, osiem palców i panicznie boją się inwazji obcych cywilizacji. 16-letni Lem jest wzorowym uczniem i wiedzie beztroskie życie marząc o kosmosie oraz o swojej uroczej zielono-skórej sąsiadce Neerze. Gdy w samym środku rodzinnego grilla ląduje niezidentyfikowany obiekt latający opatrzony śmiesznie brzmiącym napisem "NASA" a sterujący nim Kapitan Russ Baker opuszcza swój statek, aby triumfalnie wbić w nie odkrytą dotąd ziemię amerykańską flagę zauważa ... kilkoro wgapionych w siebie otwartych ze zdziwienia oczu. Grzegorz_Borowiecki

Gatunek
Animowany, Przygodowy, Komedia, Sci-Fi, Familijny
Słowa kluczowe
robot, obcy, inwazja, miłość zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2010-01-29 (kino), 2009-11-14 (świat), 2010-09-27 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Wytwórnia
Ilion Animation
HandMade Films
Antena 3 Films (współfinansowanie)
Kraj produkcji
Hiszpania, Wielka Brytania, USA
Inne tytuły
Planet One (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
Czas trwania
91 minut
Budżet
70 000 000 USD
Wiadomości 5
Stanisław Liguziński krytyk

Debiutancki obraz Jorge Blanco zdaje się wpisywać w nurt, którego horyzont wytyczyły niedawno „Wall-e” i „9”. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 21
Chemas 7

Wszyscy możemy być kosmitami. Wizualnie super, scenariuszowo też nie najgorzej. Tylko dlaczego zawsze wyobrażamy sobie kosmitów na własne podobieństwo ?

MacT 8

8/10 – Jedna z najlepszych animacji, które ukazały się w 2009 w Stanach. Film zdecydowanie dla całej rodziny. Dzieciaki znajdą tutaj przygodę, humor i sympatycznych bohaterów. Dorośli z kolei mogą skupić się na odnajdywaniu odniesień do innych filmów. W amerykańskiej wersji językowej prawdziwe gwiazdy, jednak najbardziej zapadł mi w pamięć John Cleese uzyczający głosu Prof. Kipple. Polski dubbing także niczego sobie. Jednak osobiście wybieram wersję oryginalną. Warto obejrzeć, by przekonać się, że animacje mają się dobrze zarówno pod względem fabularnym i realizacyjnym.

Czechu 7

Nieźle – przyjemna animacja trochę zrobiona na utartym schemacie, ale trzeba przyznać, że całkiem dobra. Co tu więcej napisać, na pewno spodoba się najmłodszym, a i z pewnością nie tylko 7/10

i_darek1x

Dobry ! – Nowy film twórców "Shreka". Typowi mieszkańcy planety mają dwoje czułków, osiem palców i panicznie boją się inwazji obcych cywilizacji.
16-letni Lem jest wzorowym uczniem i wiedzie beztroskie życie marząc o kosmosie oraz o swojej uroczej zielonoskórej sąsiadce Neerze. Pewnego dnia, w samym środku rodzinnego grilla na podwórku Neery ląduje niezidentyfikowany obiekt latający opatrzony śmiesznie brzmiącym napisem „NASA”. Gdy sterujący nim Kapitan Russ Baker opuszcza swój statek, aby triumfalnie wbić w nieodkrytą dotąd ziemię amerykańską flagę zauważa … kilkoro wgapionych w siebie otwartych ze zdziwienia oczu. Spanikowany bierze nogi za pas i znajduje schronienie w planetarium, w którym pracuje Lem.
Po początkowej fazie wzajemnej nieufności między bohaterami stopniowo zaczyna kiełkować przyjaźń. Teraz Lem, wraz z pomocą życzliwych lecz niezbyt bystrych przyjaciół, musi nie tylko ukryć swojego ziemskiego przyjaciela przed ścigającym go wojskiem, ale także pomóc mu jak najszybciej wrócić na przejęty przez władze planety statek.

Fajna bajeczka dla całej rodziny !

marek22 9

Poziom wizualny 10/10, a sam film 9/10 – Film prezentuje się naprawdę genialnie pod względem wizualnym. Ogromna ilość detali oraz znakomite wykonanie stworzyły świat, w którym samemu chciało by się żyć. Film oglądałem w HD i kilka razy musiałem zbierać szczękę z podłogi. Najlepszy film pod względem wizualnym/graficznym jaki widziałem, a i ogólnie go polecam, bo opowiada całkiem ciekawą historię.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Lillu
120 pkt.
2
baska201
103 pkt.
3
nathalie
66 pkt.
4
A_Biel
33 pkt.
5
jacks
30 pkt.
6
Aladyn
30 pkt.
7
pavell666
12 pkt.
8
piotrek681
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…