How Many Doctors Does It Take to Change a Lightbulb? 2006

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Rob Carlton
jako Lekarz
Shane Emmett
jako Lekarz
Martin Lynes
jako Lekarz

Fabuła

Dodaj pierwszy opis

Gatunek
Komedia, Krótkometrażowy

Szczegóły

Premiera
2006-02-26 (świat)
Kraj produkcji
Australia
Czas trwania
7 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Iqqa 2009-05-18

Ginekolog i żarówka – Jest taki stary cykl dowcipów: "Ile osób potrzeba, aby wymienić żarówkę?". Ot, w stylu: Ilu psychologów potrzeba do wymiany żarówki? Jeden, lecz żarówka naprawdę musi tego chcieć. Do tej serii reżyserka dopisuje nowy rozdział – o ginekologach.

Ginekolog. Zawód, który budzi duże poruszenie u obu płci. U Pań mnożą się pytania. Mężczyzna, czy kobieta? Jeśli mężczyzna, to czy będzie niemiły a może zbyt miły? Będzie zapewniony komfort intymności, czy ktoś czasem nie wejdzie w trakcie badania? Siedząc na samolocie ginekologicznym pytania się wzmagają. Jak usiąść wygodnie? Jak wysoko trzymać odpowiednie części ciała? Dlaczego ten ginekolog tak długo nic nie mówi? Dlaczego przerwał? To część z pytań, które dla partnerów tychże pań wydawać się mogą niezrozumiałe.

Marie Patane umiejętnie i z nutką ironii portretuje te wątpliwości pacjentek, tworząc swoistą satyrę na zjawisko wizyt u ginekologa a także na samo środowisko ginekologów. Ta krótkometrażówka może pełnić rolę pomagającą oswoić się z wizytą u lekarza. Dla pań, które idą po raz pierwszy a także dla pań, które chodzą już regularnie. Wszystkie panie znajdą w tym shorcie własne myśli i wyobrażenia na temat samych wizyt. Te pierwsze własne obawy, te drugie własne doświadczenia. Lekki humor słowny oraz sytuacyjny sprawia, że krótkometrażówka zainteresuje także panów. Zawsze warto poznać część wydarzeń, podczas których pan zazwyczaj czeka w poczekalni.

A ilu ginekologów potrzeba do wymiany żarówki? Trzech. Trzej panowie są tutaj ginekologami wyjętymi wprost z kawałów o nich samych. Roztargnienie, szarmanckie gesty, rozmowa przed samolotem ginekologicznym, na której leży pacjentka, doktor, którego zna się na co dzień i po cywilnemu oraz wizyty pozostałych medyków w trakcie badania. A pacjentka zdezorientowana leży w odpowiedniej pozycji na fotelu. Kilka kawałów o ginekologach w jednym miejscu.

Współtworzą