Milczenie 6.5

W XVII wieku dwóch jezuickich księży wyruszyło do izolowanego od wszelkich zewnętrznych kontaktów Królestwa Japonii, by odnaleźć ich mentora i sprawdzić jak wiodą się jego misje ewangelizacyjne. Na miejscu stają się świadkami prześladowań japońskich chrześcijan przez ich własny rząd, który chce zniszczyć wszelkie wpływy zachodniej kultury.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Pierwotnie główną rolę w filmie miał zagrać Daniel Day-Lewis. Jednakże nastąpił zastój w realizacji projektu i zrezygnował z niego. Liam Neeson został powołany na jego miejsce. Przedłużający się termin realizacji spowodował rezygnację Neesona. Paradoksalnie znów zaproszono Daya-Lewisa. Ten po pewnym czasie definitywnie zrezygnował z powodu innych propozycji. Ostatecznie Neeson podjął się zagrania ojca Ferreiry.
  • Gdy projekt został ogłoszony, Daniel Day-Lewis, Gael García Bernal i Benicio Del Toro mieli zagrać w rolach głównych. Day-Lewis dostał rolę ojca Ferreiry, Bernal ojca Rodriguesa, a Del Toro ojca Francisco Garrpe. Wszyscy wypadli z projektu po powtarzających się opóźnieniach w produkcji.
  • Liam Neeson, powiedział, że reżyser Martin Scorsese "zastraszał" całą ekipę na planie, wymagając absolutnej ciszy. Jeśli usłyszał jeden drobny dźwięk, to niszczył tego, który tego dokonał.
  • Ken Watanabe pierwotnie miał zagrać japońskiego tłumacza księży jezuitów, ale zrezygnował zanim rozpoczęły się zdjęcia. Został on zastąpiony przez Tadanobu Asano.

Okoliczności

  • Adam Driver stracił 50 funtów na roli; 30 przed kręceniem zdjęć i 20 w trakcie ich kręcenia. A Liam Neeson stracił tylko 20 funtów.
  • Martin Scorsese i scenarzysta Jay Cocks napisali projekt scenariusza w latach dziewięćdziesiątych. Mieli zająć się jego produkcją po zakończeniu realizacji filmu Gangi Nowego Jorku. Ale po skończeniu tego filmu Scorsese zajął się pracami nad Infiltracją.

Pozostałe

  • Film został nakręcony w okresie od 30 stycznia do 15 maja 2015 roku.