Rozmowy nocą 2008

Historia Matyldy i Bartka. Trzydziestoparoletnia kobieta pragnąc mieć dziecko bez konieczności wiązania się z jakimkolwiek partnerem, daje do gazety bardzo osobiste ogłoszenie. Odpowiada na nie... kucharz - Bartek.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 26 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Magdalena Różczka
jako Matylda
Marcin Dorociński
jako Bartek
Weronika Książkiewicz
jako Weronka, przyjaciółka Matyldy
Joanna Żółkowska
jako Matka Bartka
Roma Gąsiorowska
jako Karolina, przyjaciółka Bartka
Michał Piela
jako Misiek, chłopak Karoliny
Arkadiusz Jakubik
jako Radiowiec, seksoholik
Stanisław Brudny
jako Pan Roman
Tomasz Sapryk
jako Instruktor w szkole rodzenia
Jakub Wesołowski
jako Krzysiek, chłopak Weronki
Magdalena Pawłowicz
jako Dziewczyna w zielonym kimonie

Fabuła

Historia Matyldy i Bartka. Trzydziestoparoletnia kobieta pragnąc mieć dziecko bez konieczności wiązania się z jakimkolwiek partnerem, daje do gazety bardzo osobiste ogłoszenie. Odpowiada na nie... kucharz - Bartek. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
miłość, ciąża, dziecko, randka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-02-14 (kino), 2008-05-15 (dvd)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
91 minut
Budżet
5 000 000 PLN

Recenzje

Historia mówiąca o księciu z bajki. Prosta, ale przyjemna. 6
  • 2010-06-10
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Każdy chciałby się na chwilkę zapomnieć i wyruszyć w krainę fantazji - do świata, w którym wszystkie marzenia mogą się spełnić. Tak właśnie jest w naszych komediach romantycznych. Tak właśnie jest w Rozmowach nocą, które doskonale odzwierciedlają sny wielu z nas.

Matylda (Różczka) zarabia na życie lepiąc anioły. Jej marzeniem jest zostać matką, ale nie chce faceta, a jedynie księcia, który po zrobieniu dziecka zniknie z jej życia. Książę dosyć szybko się pojawia, a jest nim Bartek (Dorociński), który tak naprawdę nie chciałby zostawić dziecka bez opieki ojca...

Doskonale wykreowane postacie - zwłaszcza instruktora w szkole rodzenia (Sapryk) i nadopiekuńczej mamy Bartka (Żółkowska). Pasujący do swoich ról Michał Piela i Weronika Książkiewicz. Na moje amatorskie oko, gra aktorska była naprawdę świetna.

Jedyne zastrzeżenia, które mam do Rozmów nocą to zbyt bardzo naciągnięta fabuła. Film można porównać do pacjenta, któremu chirurg amputuje nogę bez znieczulenia. Dlaczego? Chirurgiem nazwiemy twórców. Skalpelem jest fabuła, znieczuleniem realizm, a nogą - widz. Chociaż chyba na tym polega fenomen takich produkcji, to z takim naciągnięciem spotkałem się tylko w filmie Jeszcze raz, gdzie główną bohaterkę, kiedy była w górach, do odpowiedniego domku (spośród setek innych) doprowadził szósty zmysł. A co jest naciągane w tym filmie? Na pewno ogłoszenie o mało realistycznej treści zamieszczone w gazecie, jak i "książę z bajki", którego chęci wcale nie były zbliżone do tych, opisanych w ogłoszeniu.

Maciej Żak przeszedł samego siebie w realizacji tego filmu. Myślałem, że twórca Ławeczki nie będzie w stanie nakręcić już nic lepszego. Myliłem się, ale nie tak bardzo, bo Rozmowy nocą do najlepszych przedstawicieli swojego gatunku nie należą.

Podsumowując - opisywany tutaj film jest dla osób, które nie odczuwają potrzeby istnienia realizmu w produkcji osadzonej w prawdziwym świecie. Mamy tutaj do czynienia z głęboką komedią romantyczną, która nie zawsze jest komedią, a warta śmiechu może być - jak już pisałem - fabuła. Tak naprawdę nie niszczy ona doszczętnie całego obrazu, a umacnia w przekonaniu, że ten gatunek jest bardzo bliski fantastyki.

Moja ocena tego filmu jest niska, bo jako "fan" takiej twórczości, spodziewałem się czegoś lepszego - czegoś, przy czym naprawdę można by się pośmiać, bo śmiesznych, polskich romansów jest (niestety) coraz mniej.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Inicjatorzy rozmów nocą (informacje o producentach) — Producentem ROZMÓW NOCĄ jest SPI International Polska we współpracy z 50/50 Films Koproducentem filmu jest Telewizja POLSAT S.A. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej PRODUCENT FILMU – SPI International Polska SPI International Polska zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka. Firma wprowadziła na ekrany... zobacz więcej

Komentarze 9

Avatar square 200x200

walek07 2010-01-30

jak na polski film to całkiem niezłe w swoim rodzaju ;) – jak na polski film to całkiem niezłe w swoim rodzaju ;)

Jana 2009-08-30 6

Nie tylko dla singli… – Lekka i przyjemna komedia dobra na koniec wakacji… O czym? Opisy dokładnie poinformują (aż 5 to przesada!) Mnie się podobała, choć z pewnością nie jest to kino najwyższego lotu. Ale czy zawsze trzeba raczyć się tylko filmami ambitnymi wybitnymi? Czasami rozrywka – bez głębi psychologicznej – też jest potrzebna:)!

Nikifor07 Jana 2009-08-30

Całkiem przyjemna komedyjka:)!

Trophy Jana 2010-01-30 6

Dobry polski film romantyczny. Ostatnio mało takich od naszych rodaków. Niedawno oglądałam po raz kolejny w TV i nie wydawał mi się głupi, tylko dobry. Ciekawi bohaterzy i fajna muzyka w tle. Zakończenie trochę mi nie odpowiadało.

xyzx 2009-02-10 6

Nic rewelacyjnego. – Wieje nudą

dannyXXX 2008-05-20 1

nic ciekawego – Soft.Z nudów można obejrzeć,ale niczym nie zauroczy.Po prostu soft,lajcik.Ale jak już jedna osoba tutaj podkresliła w komentarzu…napewno lepszy od gniota jakim jest Jeszcze Raz.

MacT 2008-04-30 7

+3\5 – Nie jest źle. Film ten jest o niebo lepszy o całkowitej niedoróbki jakim jest "Jeszcze raz". Przede wszystkim jest dobrze zagrany zarówno na pierwszym jak i drugim planie.Od Magdaleny Różczki bije pozytywna energia. Z kolei marcin Dorociński zdecydowanie kojarzy mi się z "PitBull-em", dlatego też oglądanie go w wersji romantycznej było troche dziwne- przynajmniej na początku. Wrażenia po zakończeniu filmu są pozytywne i o to chodzi w komedii.

Współtworzą