The Monster That Challenged the World 1957

Trzęsienie ziemi uwalnia prehistoryczne ślimaki uwięzione przez wieki w podmorskiej jaskini. Szukające pożywienia potwory, zaczynają zabijać przebywających na morzu ludzi. Kilka dni później wszytko wychodzi na jaw, a do walki z nimi wyrusza wojsko i miejscowi naukowcy.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 9 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tim Holt
jako Kmdr por. John "Twill" Twillinger
Audrey Dalton
jako Gail MacKenzie
Hans Conried
jako Dr Jess Rogers
Harlan Warde
jako Por. Robert "Clem" Clemens
Barbara Darrow
jako Jody Simms
Max Showalter
jako Dr Tad Johns
Gordon Jones
jako Szeryf Josh Peters
Mimi Gibson
jako Sandy MacKenzie
Marjorie Stapp
jako Connie Blake
Jody McCrea
jako Fred Johnson

Fabuła

Trzęsienie ziemi uwalnia prehistoryczne ślimaki uwięzione przez wieki w podmorskiej jaskini. Szukające pożywienia potwory, zaczynają zabijać przebywających na morzu ludzi. Kilka dni później wszytko wychodzi na jaw, a do walki z nimi wyrusza wojsko i miejscowi naukowcy. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
żołnierz, potwór, morze, ślimak zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1957-06 (świat)
Wytwórnia
Gramercy Pictures (II)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
83 minut
Budżet
254 000 USD

Recenzje

Zapomniane, ale nie beznadziejne. 7
  • 2010-09-03
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Lata pięćdziesiąte to okres, w którym nastąpił istny wysyp kiczowatych filmów z podgatunku "monster movies". Ludzkość atakowały wszelkie możliwe do wyobrażenia kreatury morskie, lądowe, a nawet te z kosmosu. Przeważnie ich powstanie zawdzięczamy naukowcom i ich eksperymentom, czasem jednak potwory to ocalałe w jakiś sposób relikty minionych epok. Tak właśnie jest tym razem.

Trzej żołnierze giną w niewyjaśnionych okolicznościach na morzu. Kilka dni później nurkowie szukając ich ciał ,odkrywają legowisko morskich potworów. Po szybkiej akcji zostaje ono zniszczone, ale kilka okazów przedostaje się do pobliskiego kanału.

Niewątpliwie plusem filmu jest ciekawy scenariusz. Nie wychodzi on może wiele z szablonu, dlatego typu produkcji, ale jest spójny, potrafi zainteresować i co najważniejsze nie dostajemy wszystkich odpowiedzi na samym początku.

Kolejnym atutem są potwory. Nie są to jak zazwyczaj, przebrani w kostiumy człekokształtnych kreatur ludzie, ale wielkie ślimaki. Oczywiście na obecne czasy są bardzo prymitywne i tandetne, zwłaszcza podczas ruchu, jednak w latach pięćdziesiątych był to majstersztyk. Film jest czarno-biały co z jednaj strony niweluje wiele niedociągnięć, ale z drugiej fajnie byłoby zobaczyć te monstra w kolorze.

Brakuje mi tu jednak nieco spektakularności. Pojedyncze samochody policyjne, kilkunastu stróżów prawa i żołnierzy oraz niewielkie motorówki, to stanowczo za mało na inwazję prehistorycznych winniczków. Wszystko poprawia dobra gra aktorów, nieźle wcielających się w swoje postacie.

Film może nie jest konkurencją dla produkcji typu Pirania 3D, ale przy delikatnym przymknięciu oka, zapewni mile spędzone osiemdziesiąt minut.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą