Matnia 1966

Cul-de-sac

Wszystko się dzieje na samotnej wyspie. Z powodu niebezpiecznych porachunków miedzy gangami, dwóch gangsterów musi uciekać daleko od swych kolegów. Ukrywają się w starym, wielkim zamku. Terroryzują jego mieszkańców - obłąkanego mężczyznę i jego piękną żonę. Wynika z tego cała masa kłopotów dla obydwu stron.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Donald Pleasence
jako George
Lionel Stander
jako Richard
Jack MacGowran
jako Albie
Iain Quarrier
jako Christopher
Geoffrey Sumner
jako Ojciec Christophera
Renee Houston
jako Matka Christophera
Robert Dorning
jako Philip Fairweather
Marie Kean
jako Marion Fairweather
William Franklyn
jako Cecil
Jacqueline Bisset
jako Jacqueline
Trevor Delaney
jako Nicholas

Fabuła

Wszystko się dzieje na samotnej wyspie. Z powodu niebezpiecznych porachunków miedzy gangami, dwóch gangsterów musi uciekać daleko od swych kolegów. Ukrywają się w starym, wielkim zamku. Terroryzują jego mieszkańców - obłąkanego mężczyznę i jego piękną żonę. Wynika z tego cała masa kłopotów dla obydwu stron. Anonimowy

Gatunek
Komedia, Dramat, Thriller

Szczegóły

Premiera
1966-12-31 (kino), 1966-06 (świat)
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
111 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Anonimowy 2009-03-29

W tamtych czasach mogło się podobać – Nie rozumiem zachwytu nad filmami R. Polańskiego, mnie jego filmy nie porywają. “Matnia” niby czarna komedia lecz jej za mało. Nie ma w niej szybkiej, dynamicznej akcji i wielu zabawnych momentów jak na komedie przystało, dialogi co niektóre śmieszne ale to takie minimum, jedno co dobre to gra Donalda Pleasence.

tfilippo Anonimowy 2011-01-02 9

To jest nie tyle komedia, co film absurdalny, mający wywoływać pewne zdziwienie u widza. I to się Polańskiemu wg mnie znakomicie udało. Trudno ten film jednoznacznie zdefiniować, ale czarna komedia jednak pasuje najbardziej, z tymże nie miała to być taka komedia jak np. "Nieustraszeni zabójcy wampirów", która była zabawna choć także na swój sposób grała z konwencją gatunku horroru.

Współtworzą