Wyścig śmierci 1975

Death Race 2000

W dalekiej przyszłości rok 2000. Dwadzieścia jeden lat po wypadku z '79, wyścig właśnie ma znów się zacząć. Do wyścigu przystąpią min. ulubieniec kibiców, Frankenstein (David Carradine), gangster, "Karabin maszynowy" Joe (Sylvester Stallone), Matilda (Roberta Collins), i Calamity Jane (Mary Woronov). Zwycięży ten kto… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
David Carradine
jako Frankenstein
Simone Griffeth
jako Annie Smith
Sylvester Stallone
jako Machine-Gun Joe Viterbo
Mary Woronov
jako Calamity Jane
Roberta Collins
jako Matilda the Hun
Martin Kove
jako Nero the Hero
Louisa Moritz
jako Myra
Don Steele
jako Młody Bruce
Joyce Jameson
jako Grace Pander
Carle Bensen
jako Harold
Sandy McCallum
jako Prezydent
Paul Laurence
jako Agent służb specjalnych

W dalekiej przyszłości rok 2000. Dwadzieścia jeden lat po wypadku z '79, wyścig właśnie ma znów się zacząć. Do wyścigu przystąpią min. ulubieniec kibiców, Frankenstein (David Carradine), gangster, "Karabin maszynowy" Joe (Sylvester Stallone), Matilda (Roberta Collins), i Calamity Jane (Mary Woronov). Zwycięży ten kto pierwszy przekroczy linię mety, bądź też, wyeliminuje wszystkich przeciwników. Czort

Gatunek
Akcja, Sci-Fi, Sportowy
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, sadyzm, wózek inwalidzki zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1975-04-27 (świat), 2004-02-24 (dvd)
Wytwórnia
New World Pictures
Columbia Associates
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Wyścig śmierci 2000 (Polska)
Czas trwania
84 minut
Budżet
300 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
Ronaldinho 9

Pamiętacie grę Carmageddon? – To właśnie na motywach tego filmu powstała jedna z najbardziej pamiętnych, brutalnych i grywalnych gier. Film mimo, że brutalny to zrobiony bardzo z jajem. W żadnym filmie nie uświadczymy takich smaczków jak punktacja za przejeżdżanie mężczyzn, kobiet, dzieci, i starców (najwięcej pkt). Najlepszy fragment to "dzień eutanazji", trzeba mieć niezłą głowę, aby taki pomysł zrodzić. Bardzo podobały mi się ujęcia z 'maski' pędzących samochodów, jak również pokazywanie ich z boku jadących po pustkowiu, jednak niestety jak się chce to się czasami zauważy, że to sceny przyspieszane, ale lepiej właśnie o tym nie myśleć. Świetny film klasy B.

Jak sądzę ten nowy "Death Race" nie ma nic wspólnego z tym filmem prócz samego zamysłu z wyścigiem. Prawdziwy remake, choć praktycznie niemożliwy do zrealizowania w dzisiejszych czasach ze względu na absurdalną brutalność widziałby mi się w rękach Tarantino :)

Na fdb widzę tutaj info o premierze DVD w Polsce, rzecz ciekawa, chciałbym ten film na być w polskim wydaniu.

Ocena: 9/10

Anonimowy Ronaldinho

Cóż jeszcze mogę dodać?? Mimo wielu brutalnych scen (jak na tamte czasy) film nie pozbawiony humoru. Uśmiech nie schodzi z twarzy widzów, oczywiście pod warunkiem, że zdobędą się na dystans w stosunku do tego, co oglądają. Świetna rozrywka!!

Asmodeusz Ronaldinho 3

beznadziejny film, plastikowe samochodziki, głupawu humor i niezbyt ciekawa fabuła

pavell666 6

:( – Mam problem ze znalezieniem tego filmu a bardzo chciałbym go oglądnąć jak by ktoś wiedział skąd można go zassać to prosze o info na pavell666@poczta.pl będe bardzo wdzięczny.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

2
pavell666
60 pkt.
3
jacks
54 pkt.
4
Asmodeusz
22 pkt.
5
Czort
20 pkt.
6
fredaser
7 pkt.
7
Khaosth
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…