Jesus Christ Superstar 1973

Film

Oparty na broadwayowskim projekcie scenicznym film opowiada historię ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami Judasza Iskarioty. Film jest często mylnie uważany za musical, podczas gdy jest to rock opera. Nie ma tutaj mówionych kwestii. Wszystko jest śpiewane.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Ted Neeley
jako Jezus Chrystus
Carl Anderson
jako Judasz Iskariota
Yvonne Elliman
jako Maria Magdalena
Barry Dennen
jako Poncjusz Piłat
Bob Bingham
jako Kajfasz
Larry Marshall
jako Szymon Zelotes
Josh Mostel
jako Król Herod
Kurt Yaghjian
jako Annasz
Paul Thomas
jako Piotr
Pi Douglass
jako Apostoł

Oparty na broadwayowskim projekcie scenicznym film opowiada historię ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami Judasza Iskarioty. Film jest często mylnie uważany za musical, podczas gdy jest to rock opera. Nie ma tutaj mówionych kwestii. Wszystko jest śpiewane. Yasha

Gatunek
Musical, Historyczny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1973-08-15 (świat), 2005-03-10 (dvd)
Wytwórnia
Universal Pictures
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
108 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
Chemas 10

Gówniarzem byłem, jak ten film obejrzałem i przy okazji zaznajomiłem się z samym Broadwayowskim projektem. Później był też dobry nasz, Piekarczyka. Ted Neelay, który grał główną rolę i śpiewał partie Jezusa był tak wiarygodny, że do tej pory czuję jak mam skórkę gęsią. Zdecydowani najlepszy musical w historii kina, lepszego ni było i raczej nie będzie. Muszę sobie koniecznie przypomnieć!

Levi 8

Judasz robi ten film jemu dano do zaśpiewania najlepsze piosenki.Pełen energii najlepsze dzieło o Jezusie i według tego filmu krzewiciela ruchu hipisowskiego.

karojuu 8

Jak na musical który składa się wyłącznie z utworów, bardzo wciąga, co niewątpliwie jest zasługą świetnej muzyki. Ciekawe spojrzenie na historię

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
136 pkt.
2
Qinka
58 pkt.
3
Czechu
12 pkt.
4
Khaosth
8 pkt.
5
kaskader
6 pkt.
6
Yasha
5 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…