Elitarni 2007

Tropa de Elite

Jest rok 1997, do Rio de Janeiro ma przylecieć Papież Jan Paweł II. Przełożeni wyznaczają kapitanowi Nascimento (należącego do oddziałów specjalnych policji) eliminację dilerów ze slumsów. Kapitan bardzo angażuje się w zadanie, jednocześnie pragnąc odejść ze służby, gdyż żona spodziewa się dziecka i naciska na niego,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Wagner Moura
jako Kpt. Nascimento
Caio Junqueira
jako Neto
André Ramiro
jako André Matias
Maria Ribeiro
jako Rosane
Fernanda Machado
jako Maria
Fernanda de Freitas
jako Roberta
Paulo Vilela
jako Edu
Milhem Cortaz
jako Kpt. Fábio
Marcelo Valle
jako Kpt. Oliveira
Fábio Lago
jako Claudio Mendes "Baiano" de Lima 'Baiano'
Bruno Delia
jako Kpt. Otávio

Jest rok 1997, do Rio de Janeiro ma przylecieć Papież Jan Paweł II. Przełożeni wyznaczają kapitanowi Nascimento (należącego do oddziałów specjalnych policji) eliminację dilerów ze slumsów. Kapitan bardzo angażuje się w zadanie, jednocześnie pragnąc odejść ze służby, gdyż żona spodziewa się dziecka i naciska na niego, żeby ten odszedł z policji. Nascimento jest zmuszony znaleźć godnego sobie następcę. Potencjalnymi kandydatami zostają dwaj przyjaciele z dzieciństwa: skrupulatny, ale też lekko wybuchowy Neto, a także spokojny Matias. Obydwaj dopiero co wstąpili do służby. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, korupcja, przyjaźń zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2008-09-19 (kino), 2007-08-17 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Zazen Produções
Posto 9
Feijão Filmes zobacz więcej
Kraj produkcji
Brazylia
Inne tytuły
Elite Squad (tytuł roboczy)
The Elite Squad (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
118 minut
Budżet
4 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Maciej Przybyszewski użytkownik
  • 7

Czy to dramat, czy to kino akcji? przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Krótko o filmie — Zwycięzca Festiwalu w Berlinie 2008 – Złoty Niedźwiedź. Nominowany do Oscara scenarzysta „Miasta Boga” Bráulio Mantovani podjął współpracę z José Padilhą, twórcą słynnego dokumentu „Autobus 174”. Ich najnowszy wspólny film oparty został na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro. W mieście, w którym prawo dyktują kryminaliści, policja jest... zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
Mrozikos667 5

Narrator, narrator, narrator… Przydałoby się coś innego, może np. scenariusz? Na szczęście się rozkręca, do tego audiowizualny atak na zmysły dość imponujący.

Czechu 7

Ciekawy – pokazuje brazylijskie slumsy z innej strony, tym razem ze strony członków elitarnej jednostki policyjnej. Po raz kolejny możemy zobaczyć co tam się dzieje, typowe bezprawie i wojna na ulicach. Policja strzela bez ostrzeżenie, pełno korupcji, każdy płaci żeby mieć spokój itp.. ciekawa produkcja, którą całkiem fajnie się ogląda.

Asmodeusz Czechu 7

film mocny, wrecz brutalny pokazujący realny świat biedoty tego miasta i garstki tych co zaprzedali dusze by walczyć z gangami

Maciek_Przybyszewski 7

BOPE a inne jednostki specjalne policji – Wg mnie nie można porównywać żadnej z istniejących jednostek specjalnych policji ze sobą. Każda działa w innej rzeczywiśtości, każda ma inne cele i zadania szczegółowe (ogólne czasem też). Każda jest jedyna w swoim rodzaju.

juskowiak

Tak sobie myślę, że przydałaby się taka jednostka w Polsce. – Działająca bardzo brutalnie i ewdentnie przekrajczajac prawo, ale skutecznie eliminujac najgorszych bandziorow.
a tak na poważnie to nierowny jest ten film. sporo mozna mu zarzucic, na plus przedstawienie realiow brazylijskich slumsow oraz sama koncowka. to mialo byl uzupelnienie swietnego Miasta Boga i ten film wypadl bardzo srednio. liczyłem na więcej.
5+/10.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

2
mee_ae
67 pkt.
3
fantasta
30 pkt.
4
Hsi_Nao
28 pkt.
6
chudini0505
10 pkt.
7
coledunham
10 pkt.
8
Czechu
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…