Inni 7.8

W posiadłości na odludziu, Grace z dwójką dzieci czeka na powrót męża z wojny. Ich dom jest stale pogrążony w ciemnościach, ponieważ maluchy mają alergię na światło. W mroku zaczynają dziać się dziwne i straszne rzeczy...

Ciekawostki

Lokalizacja zdjęć

  • Akcja filmu rozgrywa się na wyspie Jersey - w rzeczywistości nie zrealizowano tam żadnych zdjęć.

Pozostałe

  • W kluczowej scenie, Grace znajduje album z dziwnymi zdjęciami. Myśli, że uwiecznieni na nich ludzie śpią. Pani Millis uświadamia ją, że wszystkie te osoby nie żyją. W rzeczywistości, w wiktoriańskiej Anglii ludzie fotografowali swoich zmarłych nie tylko w trumnach, ale w różnych pozach; na stojąco, siedząco, z rodziną, z ich ulubionymi za życia przedmiotami. Śmiertelność ludzi była wtedy spora, a nie każdego było stać, by zrobić odpowiednio wcześnie, przy jakiejś okazji, zdjęcie rodzinne - to była droga przyjemność. Dlatego zazwyczaj zdarzało się, że kiedy ktoś przedwcześnie umierał, rodzina nie dysponowała żadnym jego zdjęciem i nie miała po nim takiej pamiątki. Stąd zdjęcia pośmiertne.
  • Inni to pierwszy film, który został uhonorowany statuetkami Goya (to nagroda Hiszpańskiej Akademii Sztuk Filmowych), w którym nie pada ani jedno hiszpańskie słowo.
  • Choroba, na którą cierpią dzieci głównej bohaterki, nosi nazwę Xeroderma pigmentosum (skóra pergaminowata i barwnikowa) - jest to bardzo rzadkie schorzenie, na które cierpi ok. 1000 osób na świecie.