Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Nora Ephron | ||
Jeffrey T. Bernstein
(asystent)
|
||
Nancy Herrmann
(asystent)
|
||
Ted O'Connor
(asystent)
|
||
Estelle Gérard
(asystent)
|
||
Ali Cherkaoui
(asystent) (Paryż)
|
||
Robert Tierney
(asystent)
|
||
Julian Brehier
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Alfonso Gomez-Rejon
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Nora Ephron | ||
Julie Powell
(książka)
|
||
Julia Child
(książka)
|
||
Alex Prud'homme
(książka)
|
||
Dianne Dreyer
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Nora Ephron
producent
|
||
Laurence Mark
producent
|
||
Amy Robinson
producent
|
||
Eric Steel
producent
|
||
Scott Rudin
producent wykonawczy
|
8,0
|
|
Donald J. Lee Jr.
producent wykonawczy
|
||
Dana Stevens
producent wykonawczy
|
8,0
|
|
Erica Kay
nadzorca produkcji
|
||
Mark Hagerman
koordynator produkcji
|
||
Agnes Bermejo
koordynator produkcji
|
||
Jamie Buckner
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Gilles Castera
kierownik produkcji (Paryż)
|
||
Donald J. Lee Jr.
kierownik produkcji
|
||
Paul A. Levin
nadzorca postprodukcji
|
||
Matthieu Vogel
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dianne Dreyer
współproducent
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Amy Adams
Julie Powell
|
7,2
|
|
Meryl Streep
Julia Child
|
8,0
|
|
Stanley Tucci
Paul Child
|
7,8
|
|
Chris Messina
Eric Powell
|
||
Jane Lynch
Dorothy McWilliams
|
7,1
|
|
Vanessa Ferlito
Cassie
|
6,6
|
|
Dave Annable
Jake
|
||
Mary Lynn Rajskub
Helen
|
||
Lindsay Felton
Gość na party w ambasadzie
|
7,0
|
|
Casey Wilson
Regina
|
3,0
|
|
Jillian Bach
Annabelle
|
||
Deborah Rush
Avis De Voto
|
||
Tom Stratford
Gangster
|
||
Marceline Hugot
Pani Bernheim
|
6,0
|
|
Linda Emond
Simone Beck
|
||
Helen Carey
Louisette Bertholle
|
||
Paul Borghese
Żołnierz
|
||
Gary Cherkassky
Dostawca pizzy
|
||
Catherine Haena Kim
Bardzo piękna młoda kobieta
|
||
Brian Avers
Garth
|
||
Julia Prud'homme
Instruktorka brydża
|
||
Helen Coxe
Dorothy de Santillana
|
||
Tom Galantich
Ambasador Stanów Zjednoczonych
|
||
Lou D'Amato
Francuski biurokrata
|
||
Nancy Digonis
Gość na obiedzie
|
||
Andrew Garman
John O'Brien
|
||
Robert Emmet Lunney
Bill Koshland
|
||
Simon Feil
Żołnierz
|
||
Kacie Sheik
Annette
|
||
Eric Sheffer Stevens
Tim
|
||
Aristedes Philip DuVal
Pasażer metra
|
||
Roy William Gardner
Gość na wystawie
|
||
Michael Brian Dunn
Ivan Cousins
|
||
Luc Palun | ||
Megan Byrne
Kobieta na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam S. Phillips
Pracownik budowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alyssa Polacsek
Pokojówka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Riga
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Isaac Schinazi
Kelner w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joey Sontz
Tancerz na weselu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Thornton
Klient w restauracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jonah Triebwasser
Konduktor paryskiego pociągu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ken Wharton
Gość paryskiej kawiarni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dianne Dreyer
Amerykańska gospodyni domowa
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Stephen Goldblatt
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
David M. Dunlap
(kierownik zdjęć drugoplanowych)
|
||
Cesar Baptista
(pomoc techniczna)
|
||
Bernard X. Brongniart
(pomoc techniczna)
|
||
Robbin Park
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alexandre Desplat | ||
Kostiumy | Ocena | |
Kevin Draves
(nadzorca kostiumów)
|
||
Rhonney Greene
(dodatkowy)
|
||
Ann Roth | ||
Montaż | Ocena | |
Richard Marks |
8,0
|
|
Abbi Jutkowitz
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
J. Roy Helland
charakteryzator osobisty: Meryl Streep
|
||
Kyra Panchenko
nadzorca charakteryzacji
|
||
Florence Roumieu
główny charakteryzator (Paryż)
|
||
Jerry DeCarlo
nadzorca stylizacji
|
||
Amy Duskin
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean Luc Villeneuve
charakteryzator (Paryż) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laurence Grosjean
charakteryzator (dodatkowy) (Paryż) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Irène Jordi
charakteryzator (dodatkowy) (Paryż) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sherri Berman Laurence
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anita Lausević
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
J. Roy Helland
fryzjer osobisty: Meryl Streep
|
||
Catherine Jabes
główny stylista (Paryż)
|
||
Aurélie Rameau
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
James Sarzotti
główny charakteryzator
|
||
Peggy Schierholz
główny stylista
|
||
Dina Sliwak
charakteryzator (asystent)
|
||
Olivier Seyfrid
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Mark Ricker
scenograf
|
8,0
|
|
Blythe R.D. Quinlan
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Diana Burton
główny rekwizytor
|
||
Ana Lombardo
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Robin McAllister
rekwizytor
|
||
Bettina von den Steinen
dyrektor artystyczny
|
||
Susan Bode
dekorator wnętrz
|
||
Anthony Baldasare
rekwizytor
|
||
Eric Pastore
rekwizytor
|
||
Michael Powsner
rekwizytor
|
||
Apache Gonzalez
rekwizytor
|
||
Jennifer Santucci
rekwizytor
|
||
Lucien Charles
rekwizytor (dodatkowy)
|
||
Bruce Lee Gross
główny konstruktor dekoracji
|
||
Elan Dassani
projektant graficzny
|
||
Michael Lee Nirenberg
malarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Nicholas Renbeck
montaż dźwięku
|
||
Debby VanPoucke
montaż dźwięku
|
||
Branka Mrkic
montaż dialogów
|
||
Todd Kasow
montaż muzyki
|
||
Sean Garnhart
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Sean Garnhart
mikser ponownego nagrania
|
||
Lee Dichter
mikser ponownego nagrania
|
||
Tod A. Maitland
mikser
|
||
George A. Lara
mikser imitacji
|
||
Marko A. Costanzo
imitator dźwięku
|
||
Michael Scott
mikrofoniarz
|
||
Mathieu Weber
mikrofoniarz
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Fred Buchholz
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Doug Coleman
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Aurélie Avram
dodatkowy dobór obsady
|
||
Franck Jouard
dodatkowy dobór obsady
|
||
Claire Traeger
dodatkowy dobór obsady
|
||
Peter Bucossi
koordynator kaskaderów
|
||
Jonathan Wenk
fotosista
|
||
Hugues Espinasse
prowadzący ostrość
|
||
Bruce MacCallum
operator kamery
|
||
Jeff Muhlstock
operator steadicam
|
||
Grégori Gajéro
operator kamery (asystent)
|
||
Larry Huston
operator kamery (asystent)
|
||
Philip Lozano
operator kamery (asystent)
|
||
Graham Martyr
operator kamery (asystent)
|
||
David E. Baron
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Antonin Drigeard
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Carpentier
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Manuel Gaspar
oświetlenie (Paryż) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Heikel
elektryk
|
||
Alexander Martin
elektryk
|
||
Alexandra Massetti
elektryk
|
||
Tim McAuliffe
elektryk
|
||
Ryan Minelli
elektryk (dodatkowy)
|
||
Brent Poleski
mistrz oświetlenia
|
||
Jean-François Drigeard
oświetlenie
|
||
Chris Rosen
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sybille Blouin
kaskader
|
||
Victor Chan
kaskader
|
||
Pascal Guégan
koordynator kaskaderów (Paryż)
|
||
Christian Hening
kaskader
|
||
Audrey Ottaviano
kaskader
|
||
Caroline Vexler
kaskader
|
||
Christophe Marsaud
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Caroline Vexler
kaskader dublujący: Amy Adams (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kathy Driscoll
dobór obsady
|
||
Francine Maisler
dobór obsady
|
8,0
|
|
Elizabeth Chodar
dobór obsady (asystent)
|
||
Sondra James
dobór głosu
|
4,0
|
|
Suzanne Ryan
dobór obsady (dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
David M. Waldron
dodatkowy dobór obsady
|
||
Géraldine Mouton
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Grant Wilfley
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jerome Albertini
menedżer obiektów zdjęciowych (Paryż)
|
Pozostałe
Proszę czekać…