Dżungla 2006

The Wild

Przygotuj się na niesamowitą przygodę dla całej rodziny! Disney uwalnia z klatki najdzikszą zabawę w najnowszej komedii Dżungla. Gdy ekscentryczna grupa futrzaków ucieka z miejskiego ZOO, odkrywają, że Nowy Jork stanowi największą i najbardziej zwariowaną dżunglę ze wszystkich.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO, 01 luty 2018, czwartek 10:15 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 15 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Grzegorz Pawlak
jako Lew Sebastian
Jacek Braciak
jako Miś (koala) Bazyl
Tomasz Kot
jako Wiewiórka Benek
Agnieszka Dygant
jako Żyrafa Bożenka
Piotr Pręgowski
jako Wąż Ksysiek
Krzysztof Banaszyk
jako Krokodyl
Kiefer Sutherland
jako Samson (głos)
Jim Belushi
jako Benny (głos)
Eddie Izzard
jako Nigel (głos)
Janeane Garofalo
jako Bridget (głos)
William Shatner
jako Kazar (głos)

Fabuła

Przygotuj się na niesamowitą przygodę dla całej rodziny! Disney uwalnia z klatki najdzikszą zabawę w najnowszej komedii Dżungla. Gdy ekscentryczna grupa futrzaków ucieka z miejskiego ZOO, odkrywają, że Nowy Jork stanowi największą i najbardziej zwariowaną dżunglę ze wszystkich. opis dystrybutora

Gatunek
Animowany, Familijny, Komedia, Przygodowy
Słowa kluczowe
relacja ojciec-syn, taniec, nowy jork, podróż zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-05-26 (kino), 2006-04-06 (świat), 2006-09-25 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA, Kanada
Inne tytuły
La vie sauvage (Kanada)
Czas trwania
94 minut

Recenzje

Ale to już było... 6

Usiadłem wygodnie w fotelu. Odprężyłem się. Liczyłem na świetną zabawę przez kilkadziesiąt minut. Jak było?

Film animowany produkcji Disneya zazwyczaj kojarzy mi się z ciepłem, spokojem, happy endem, dobrą zabawą i dużą dawką humoru. „Dżungla” jedna z ostatnich produkcji tego giganta animacji światowej nie powaliła mnie. Przez niemal cały film odnosiłem dziwne wrażenie, że ja to już gdzieś widziałem. Wydaje się, że twórcom zabrakło chyba weny, gdyż od samego początku widzowi wydaje się, że ogląda zlepek kilku wcześniej obejrzanych filmów. Wątek małego lwa nawiązuje ni mniej nie więcej do, skądinąd świetnego „Króla Lwa”. Cała wyprawa do dżungli to przypadkiem nie powielenie czy wręcz skopiowanie pomysłu z „Madagaskaru”?? Podobnie, jak wątek życia w ZOO, czy złych bawołów chcących rządzić dżunglą. To wszystko już było.

Animacja jest na wysokim poziomie. Nie jest jednak to nic rewolucyjnego na miarę „Shreka” czy „Epoki Lodowcowej”. Jest ładna, kolorowa, dobrze dobrana. Same postacie, jak w większości animacji Disneya, są miłe dla oka i choć nie zapadają mocno w pamięci, mają w sobie to coś, po czym są później kojarzone z danym tytułem. Głównymi bohaterami są zwierzęta. Wspomniany już lew, jego ojciec, miś koala (według mnie najmocniej zapadający w pamięci zwierzak), żyrafa, wąż i wiewiórka. Wszyscy stanowią niemal idealnie zgraną paczkę. Jednak pojawia się rysa w stosunkach między młodym lwem a jego ojcem. Pociąga ona za sobą sznur wypadków, który doprowadza bohaterów do tytułowej dżungli.

W polskiej wersji językowej wystąpiła czołówka aktorów „TVN-owskich”: Agnieszka Dygant jako żyrafa Bożena (według mnie nr 2 w filmie), Tomasz Kot jako wiewiór Benek, Piotr Pręgowski jako wąż Kssysiek, Jacek Braciak jako koala Bazyl (nr 1!) oraz Grzegorz Pawlak jako lew Sebastian i Kacper Głódkowski jako mały lew Franek. Polską wersję dialogów opracował Jan Wecsile. Niestety nie dorównują one poziomem dialogom tym adaptowanym przez Bartosza Wierzbiętę.

Film jak wiele innych. Utrzymany w konwencji disneyowskiej z obowiązkową piosenką i happy endem. Dla całej rodziny, a przede wszystkim dla dzieci, gdyż nie straszy koszmarnymi postaciami i niesie ze sobą wiele pozytywnych wychowawczo treści.

8 z 12 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Zwierzaki i ich charakterki — Sebastian – lew o złotym sercu, który ma poważne kłopoty z dorastającym synem Frankiem oraz jedną skrywaną pilnie tajemnicę: wbrew temu, co przez lata opowiadał, wcale nie urodził się w prawdziwej dżungli. Bardzo kocha swego syna i wie, że nadejdzie dzień, kiedy będzie musiał wyznać mu prawdę… lecz na razie odwleka ten moment. Aha, jest jeszcze mistrzem gry w... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 16

Avatar square 200x200

Krecik8916 2016-06-18 5

Totalnie bez szału… Kilka śmiesznych hasełek Koali i tyle bym powiedział dobrego o tej animacji…

Camizi 2016-06-18 4

Jakoś wynudziła mnie ta bajka. Historia nie porywa, a bohaterowie są tak ciekawi, że z całej tej gromadki na drugi dzień pamiętam imię tylko jednego z nich (lwa). Od święta koala potrafi rzucić nie najgorszym tekstem. Motyw z jego pluszowym odpowiednikiem też bawi, ale więcej zalet tu nie dostrzegam. Trudno nie porównywać tej produkcji z Madagaskarem, gdzie fabuła jest bardzo podobna, a humoru nieporównywalnie więcej.

Tomassh 2007-03-31 5

Najsłabsza bajka… z tych nowych bajek :| – Słabizna, spodziewałem się czegoś lepszego, a tak to tylko sie wynudziłem. Oprócz nowatroskiej grafiki nic ciekawego nie było, mało śmiesznych scen… Bajka tylko dla dzieci. Takim filmom jak np. "Madagaskar" czy "Skok przez płot" do pięt nie dorasta" :P

5/10

Czechu 2007-01-20 6

Bez rewelacji – ale można zobaczyć, czasami jest smieszny, czasu nie straciłem oglądając dla mnie 6/10

Bazhyl 2007-01-14

Bardzo dobry film animowany. – Film, który gwarantuje dużą dozę śmiechu i gwarantuję dobre wykorzystanie 1,5h.

Współtworzą