Śniadanie na Plutonie 2005

Breakfast on Pluto

Zwariowane lata 70, początek epoki rock and rolla i rewolucji seksualnej. Małe, katolickie miasteczko gdzieś na południu Irlandii. Tutaj zaczyna się historia młodego chłopaka z niebanalnym podejściem do świata i siebie samego. Urodzony w niewłaściwym miejscu i czasie, porzucony jako niemowlę na schodach kościoła, Patrick… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

Cinemax, 21 sierpień 2022, niedziela 21:40 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Cillian Murphy
jako Patrick "Kociak" Braden
Morgan Jones
jako Budowniczy
Eva Birthistle
jako Eily Bergin
Mary Coughlan
jako Gosposia
Conor McEvoy
jako Młody Patrick Braden
Ruth McCabe
jako Ma Braden
Charlene McKenna
jako Caroline Braden
Seamus Reilly
jako Lawrence
Peter Owens
jako Rzeźnik
Emmet Lawlor McHugh
jako Młody Charlie
Bianca O'Connor
jako Młoda Feely
Paraic Breathnach
jako Benny Feely

Zwariowane lata 70, początek epoki rock and rolla i rewolucji seksualnej. Małe, katolickie miasteczko gdzieś na południu Irlandii. Tutaj zaczyna się historia młodego chłopaka z niebanalnym podejściem do świata i siebie samego. Urodzony w niewłaściwym miejscu i czasie, porzucony jako niemowlę na schodach kościoła, Patrick od najmłodszych lat wprawia w konsternację swoich bliskich i konserwatywne otoczenie – największą frajdę sprawia mu przymierzanie sukienek wychowującej go macochy. Kiedy w miasteczku zabraknie miejsca dla jego ekstrawagancji, Patrick wyruszy w zaskakującą i nieoczekiwaną podróż do serca Londynu, gdzie być może uda mu się znaleźć to, czego tak usilnie szuka... Hsi_Nao

Gatunek
Komedia, Dramat
Słowa kluczowe
robot, krew, więzienie, morderstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2006-10-27 (kino), 2005-09-03 (świat), 2007-03-23 (dvd)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
Irlandia, Wielka Brytania
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
135 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Prasa o filmie — Cillian Murphy to aktor, na którego naprawdę się patrzy. Nawet kiedy nosi obcasy. Rolling Stone W swych najlepszych momentach film osiąga barwną oniryczność i surrealizm, które przywołują skojarzenia z najlepszymi osiągnięciami Almodovara. Total Film.com „Śniadanie na Plutonie” to dwie godziny doskonałej i inteligentnej rozrywki. Brawurowo zagrany przez Cilliana... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
Levi 6

Przebieranie się za babę pod przykrywką historii o szukaniu własnej tożsamości i akceptacji.Murphy głównie trzymał przy ekranie.

PoppinTom 6

+1 za nawiązania do Ira i humor (choć głównie wykreowany poprzez grę kitten).Słaby ale przynajmniej oryginalny XD

ana481516 9

Fenomenalny Cillian i świetnie dobrane piosenki. Wesoły, śmieszny i zdecydowanie bardziej przystępny i przyjemniejszy niż Peacock.

tfilippo 7

Przyjemny film ale nie jakiś wspaniały – O ile można przyzwyczaić się do ekstrawaganckiego stylu bycia głównego bohatera/bohaterki, to reszta nie powinna być już tak dziwna i ogląda się to całkiem dobrze.

maaadz

No dobra,powiedzmy tak. .. – Wiem,że postać Murphy’ego prawdopodobnie właśni taki miała mieć charakter,ale mimo to nie potrafię się przemóc i powiedzieć,że była to dobra rola. Na pewno aktor dał z siebie wszystko,ale wg mnie to wszystko było dość toporne. Krótko mówiąc,nie mogę znaleźć żadnego pozytywnego aspektu tego filmu.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Trikster
155 pkt.
2
Hsi_Nao
64 pkt.
3
Magic
60 pkt.
4
coledunham
50 pkt.
5
Qinka
21 pkt.
7
Aloy
16 pkt.
8
piotrek681
12 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…