Hrabia Monte Christo 2002

The Count of Monte Cristo

Edmund Dantes jest spokojnym i prostolinijnym młodzieńcem, który zamierza ożenić się z piękną Mercedes. Niestety, jego najlepszy przyjaciel Fernand, który pragnie Mercedes dla siebie, składa na niego donos. Bezprawnie skazany na kazamaty niesławnego więzienia na Zamku If, Edmund popada w koszmar trwający ponad 13 lat. Z… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Jim Caviezel
jako Edmond
Guy Pearce
jako Fernand
Richard Harris
jako Abbe Faria
James Frain
jako Villefort
Dagmara Domińczyk
jako Mercedes
Luis Guzmán
jako Jacopo
Henry Cavill
jako Albert Mondego
Helen McCrory
jako Valentina Villefort
Alex Norton
jako Napoleon
Michael Wincott
jako Dorleac
Christopher Adamson
jako Maurice
JB Blanc
jako Luigi Vampa

Edmund Dantes jest spokojnym i prostolinijnym młodzieńcem, który zamierza ożenić się z piękną Mercedes. Niestety, jego najlepszy przyjaciel Fernand, który pragnie Mercedes dla siebie, składa na niego donos. Bezprawnie skazany na kazamaty niesławnego więzienia na Zamku If, Edmund popada w koszmar trwający ponad 13 lat. Z pomocą współwięźnia udaje mu się jednak uciec z więzienia. Ogarnięty żądzą zemsty, przemienia się w bezwzględnego hrabiego Monte Christo i zaczyna niszczyć ludzi, którzy przyczynili się do jego poniżenia. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Przygodowy, Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, więzienie, przemoc, ucieczka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2002-08-09 (kino), 2002-01-23 (świat), 2002-12-12 (dvd)
Dystrybutor
ITI Cinema
Wytwórnia
Touchstone Pictures
Spyglass Entertainment
World 2000 Entertainment zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania, USA, Irlandia, Szwajcaria
Inne tytuły
Alexandre Dumas' The Count of Monte Cristo (USA) (tytuł pełny)
Monte Cristo (Argentyna) (Austria) (Niemcy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
131 minut
Budżet
35 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Przygotowania — Jim Caviezel i Guy Pearce spędzili miesiąc na intensywnym treningu szermierczym, koniecznym do realizacji scen akcji. "Poświęcaliśmy na trening co najmniej trzy godziny dziennie, nie licząc zajęć własnych - mówi Caviezel. - To wcale nie jest łatwa sprawa, jedna z tych, po które wystarczy tylko sięgnąć. Tu trzeba nauczyć się reagować instynktownie. A i tak... zobacz więcej

Komentarze do filmu 3
piwo_war 7

Bardzo dobry – Film jest świetnie zrealizowany, opowiada o tym jak przyjaźń potrafi zdradzić w imię miłości, nawet jeżeli najlepszy przyjaciel będzie przez to strasznie cierpiał oraz to jak nasze dotychczasowe życie potrafi się zmienić pod upływem czasu. Historia przedstawiona w filmie jest ciekawie opowiedziana. W trakcie seansu nie ma momentu, aby się nudzić, a z czasem jesteśmy coraz bardziej ciekawi zakończenia. Polecam.

Nikifor07 piwo_war

Rzeczywiście film zrobiony świetnie, ale zawdzięcza to pierwowzorowi, czyli powieści Dumasa! Jeśli się ją czytało, zakończenie nie jest zaskoczeniem:)))! Jedna z lepszych ekranizacji literatury!

wazka16 5

Film sam w sobie się nie broni. B.schematyczny+amerykańskie "Chodźmy do domu".Jedynie Harris i Pearce na plus,reszta słaba.Polecam wersję z 1979 r. (serial).

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
574 pkt.
2
Perfik
60 pkt.
3
jacks
56 pkt.
4
Asmodeusz
32 pkt.
6
Yasha
13 pkt.
7
Asia
12 pkt.
8
Redox
12 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…