Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Kevin Reynolds |
9,0
|
|
Arthur Wooster
(reżyser drugiej ekipy)
|
7,0
|
|
Robert Huberman
(asystent)
|
||
Karen Richards
(asystent)
|
||
Raymond Kirk
(asystent)
|
||
Pierre Ellul
(asystent) (Malta)
|
||
Julia Ware
(asystent) (druga ekipa)
|
||
James Hagger
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Sean Griffin
(asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Keith Barry
(asystent-stażysta)
|
||
Enda Doherty
(asystent-stażysta)
|
||
Adrienne Greenhalgh
(asystent-stażysta)
|
||
Ray Kenny
(asystent-stażysta)
|
||
Bailey Marks
(asystent-stażysta)
|
||
Nick Thomas
(asystent-stażysta)
|
||
Anna Lisa Baldacchino
(asystent-stażysta) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jay Wolpert |
9,0
|
|
Alexandre Dumas
(powieść)
|
||
Jean Bourne
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Tim Ballou
(nadzór scenariuszowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Gary Barber
producent
|
||
Roger Birnbaum
producent
|
||
Jonathan Glickman
producent
|
||
Chris Brigham
producent wykonawczy
|
||
Derek Evans
współproducent
|
||
Morgan O'Sullivan
współproducent
|
||
Rebekah Rudd
współproducent
|
||
Chris Chrisafis
współproducent (Wielka Brytania)
|
||
Andrew Somper
współproducent (Wielka Brytania)
|
||
James Flynn
współproducent (Irlandia)
|
||
Ned Dowd
kierownik produkcji
|
||
Chris Brigham
kierownik produkcji
|
||
Seamus McInerney
kierownik produkcji
|
||
Malcolm Scerri-Ferrante
kierownik produkcji (Malta)
|
||
Jane McNally
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Maria Collins
koordynator produkcji
|
||
Ilan Eshkeri
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Dorothy McDonnell
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Elaine Nicell
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Patrick O'Neill
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Tricia Perrott
koordynator produkcji (Malta)
|
||
Simon Sansone
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Warren Haughey
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Jim Caviezel
Edmond
|
7,7
|
|
Guy Pearce
Fernand
|
7,1
|
|
Richard Harris
Abbe Faria
|
7,4
|
|
James Frain
Villefort
|
||
Dagmara Domińczyk
Mercedes
|
||
Luis Guzmán
Jacopo
|
7,2
|
|
Henry Cavill
Albert Mondego
|
7,3
|
|
Helen McCrory
Valentina Villefort
|
6,9
|
|
Alex Norton
Napoleon
|
4,0
|
|
Michael Wincott
Dorleac
|
7,1
|
|
Christopher Adamson
Maurice
|
||
JB Blanc
Luigi Vampa
|
||
Guy Carleton
Właściciel rezydencji
|
||
Barry Cassin
Dantes, starzec
|
||
Brendan Costello
Wicehrabia
|
||
Patrick Godfrey
Morrell
|
||
Katherine Holme
Julianne
|
||
Freddie Jones
Płk Villefort
|
||
Joe Hanley
Imprezowicz
|
||
Mairead Devlin
Imprezowiczka
|
||
Stella Feeley
Imprezowiczka
|
||
Joseph Kelly
Ogrodnik
|
||
Ivan Kennedy
Członek konnej eskorty
|
||
Alvaro Lucchesi
Claude
|
||
Karl O'Neill
Kupiec
|
6,0
|
|
Robert Price
Pascal
|
||
Derek Reid
Bankier
|
||
Eric Stovell
Pojedynkujący się szlachcic
|
||
Briana Corrigan
Prostytutka w kasynie
|
||
Jude Sweeney
Służący Mondego
|
||
Brian Thunder
Żandarm, oficer milicji
|
||
Gregor Truter
Por. Graypool
|
||
Andrew Woodall
Kapitan żandarmów
|
||
Albie Woodington
Danglars
|
||
Zahara Moufid
Holga (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Nowinski
Francuski dragon (niewymieniony w czołówce)
|
||
Terry Pritchard
Kpt. Reynaud (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dave Thompson
Strażnik więzienny przekupiony przez Luigi'ego (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Andrew Dunn
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Arthur Wooster
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
7,0
|
|
Malcolm Huse
(główna pomoc techniczna)
|
||
Philip Murphy
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Davie Mayes
(pomoc techniczna)
|
||
Gary Smith
(pomoc techniczna)
|
||
Malcolm Woolridge
(kierownik zdjęć) (efekty wizualne)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Edward Shearmur |
8,0
|
|
Daniel Nielsen
(trailer)
|
||
Andy Brown
(koordynator muzyczny)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Tom Rand | ||
Sue Wain
(nadzorca kostiumów)
|
||
Montaż | Ocena | |
Stephen Semel |
9,0
|
|
Christopher Womack |
9,0
|
|
Andrew Haigh
(asystent)
|
||
Sinéad McGoldrick
(asystent)
|
||
Karoline Moser
(asystent)
|
||
Sean Thompson
(asystent)
|
||
Robert Raring
(laborant-opisywacz)
|
||
Colin Coull
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
John Bell
aranżer
|
||
Robert Elhai
aranżer
|
||
Brad Warnaar
aranżer
|
||
The London Metropolitan Orchestra
orkiestra
|
||
Roger Argente
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Nicholas Bucknall
wykonawca muzyki (klarnet)
|
||
Steve Mair
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Allen Walley
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Heather Cairncross
wokalista
|
||
Edward Shearmur
dyrygent (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Lynda Armstrong
projektant makijażu
|
||
Lynda Armstrong
główny charakteryzator
|
||
Marie Darmanin
charakteryzator
|
||
Audrey Doyle
charakteryzator
|
7,0
|
|
Jackie Grima
charakteryzator
|
||
Uxue Laguardia
charakteryzator
|
||
Niamh O'Loan
charakteryzator
|
||
Tina Phelan
charakteryzator
|
||
Margot Wilson
charakteryzator
|
||
Aisling Nairn
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Clare Lambe
charakteryzator (asystent)
|
||
Angele Stafrace
manikiurzysta
|
||
Dee Corcoran
główny stylista
|
||
Marcelle Genovese
fryzjer
|
||
Debbie Scicluna
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Mark Geraghty
scenograf
|
||
Conor Devlin
dyrektor artystyczny
|
||
Terry Pritchard
dyrektor artystyczny
|
||
Stephen Daly
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Ciara Gormley
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
John Byrne
dekorator wnętrz
|
||
Johnny Byrne
dekorator wnętrz
|
||
Brendan Rankin
projektant wnętrz
|
||
Russ Bailey
koordynator konstrukcji
|
||
Fionnuala Dorney
koordynator konstrukcji
|
||
Eamonn O'Higgins
główny rekwizytor
|
||
William Byren
rekwizytor
|
||
Patrick Byrne
rekwizytor
|
||
Alan Dunne
rekwizytor
|
||
Cos Egan
rekwizytor
|
||
Rene Knol
rekwizytor
|
||
Owen Lewis
rekwizytor
|
||
Paul McDonnell
rekwizytor
|
||
Owen Monaghan
rekwizytor
|
||
Jenny Oman
rekwizytor
|
||
David Wallace
rekwizytor
|
||
Killian McNulty
rekwizytor
|
||
Daragh Lewis
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
Nuala McKernan
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
James McGetrick
rekwizytor (stażysta) (rezerwowy)
|
||
Graeme Bird
twórca rekwizytów
|
||
Bob Pritchard
twórca rekwizytów
|
||
Jenni Cooney
twórca rekwizytów (stażysta)
|
||
Edwin Ryan
rzeźbiarz
|
||
Elaine Vaughan
modelarz
|
||
David Oldham
stolarz (rezerwowy)
|
||
Clive Busuttil
tynkarz
|
||
Frank Matthews
tynkarz
|
||
Des O'Neill
tynkarz
|
||
Mario Vallallo
tynkarz
|
||
Laurence O'Toole
projektant graficzny
|
||
Gary Damian Thomas
scenopis obrazkowy
|
||
Andrew Laybats
malarz
|
||
Owen Murnane
malarz
|
||
Gerard Richardson
malarz
|
||
Steve Mitchell
malarz
|
||
Elaine Chapman
malarz (asystent)
|
||
John Nixon
zbrojmistrz
|
||
Steve Cummings
zbrojmistrz
|
||
Nigel Trevessey
modelarz
|
||
Doug Bishop
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christine Overs
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Corke
zbrojmistrz
|
||
John Pilgrim
zbrojmistrz (asystent)
|
||
Edwin Francis
rekwizytor (Rzym) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tyrone Monaghan
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Sefi Carmel
mikser ponownego nagrania
|
||
Graham Daniel
mikser ponownego nagrania
|
||
Ray Merrin
mikser ponownego nagrania
|
||
Leslie Shatz
mikser ponownego nagrania
|
||
Adam Daniel
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Brendan Deasy
mikser
|
||
Matthew Gough
mikser
|
||
Paula Fairfield
projektant efektów dźwiękowych
|
||
Paula Fairfield
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Ian Wilson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Peter Joly
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Paul Curtis
montaż dźwięku
|
||
Mark Rose
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Andy Peach
operator dźwięku
|
||
Matthew Gough
dźwięk (asystent)
|
||
Michael Redfern
montaż imitacji
|
||
Peter Gleaves
mikser postsynchronu
|
||
Gerard Roche
mikser postsynchronu
|
||
Eddie Quinn
mikrofoniarz
|
||
Chris Douridas
nadzorca muzyki
|
||
Stephen McLaughlin
mikser muzyki
|
||
Michael Connell
montaż muzyki
|
||
Daryl B. Kell
montaż muzyki
|
||
Stephen McLaughlin
operator muzyki
|
||
Wendy Czajkowsky
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carla Murray
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Brooks
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joel Iwataki
inżynieria dźwięku (muzyka) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Kevin Byrne
nadzorca efektów specjalnych
|
||
David Borg
technik
|
||
Aidan Byrne
technik
|
||
Gerry Farrell
technik
|
||
Kevin Nolan
technik
|
||
Neil Nolan
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Marcia Ross
dobór obsady (USA)
|
||
Priscilla John
dobór obsady (Wielka Brytania)
|
||
Laura Dickens
dodatkowy dobór obsady
|
||
John Norton
dodatkowy dobór obsady
|
||
Gillian Reynolds
dobór obsady (asystent)
|
||
Vanessa Baker
dobór głosu
|
||
Brendan Donnison
dobór głosu
|
||
Nick Gillard
koordynator kaskaderów
|
||
Paul Weston
koordynator kaskaderów
|
||
Michel Carliez
koordynator scen walki
|
||
Simon P.J. Kelly
kaskader
|
||
Ricardo Cruz
kaskader
|
||
Danielle da Costa
kaskader
|
||
Juan Antonio López
kaskader
|
||
Gary Robinson
kaskader
|
||
Lucy Allen
kaskader
|
||
David Andrews
kaskader
|
||
Del Baker
kaskader
|
||
Richard Bradshaw
kaskader
|
6,0
|
|
Gary Connery
kaskader
|
||
Rowley Irlam
kaskader
|
6,0
|
|
Brian Nichols
kaskader
|
||
Donal O'Farrell
kaskader
|
||
Peter Pedrero
kaskader
|
||
Curtis Rivers
kaskader
|
||
Rita Van Opzellant
kaskader
|
||
Shaun Wallace
kaskader
|
||
Alan Walsh
kaskader
|
||
Michelle Weaver
kaskader
|
||
Peter White
kaskader
|
||
Curtis Rivers
kaskader dublujący: Jim Caviezel (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lloyd Lee Barnett
zecer
|
||
Grant Connor
zecer
|
||
Dave Early
artysta matowy
|
||
Andy Feery
grafik komputerowy
|
||
Greg Fisher
grafik komputerowy
|
||
Lillan Gahlin
zecer
|
||
Rita Gordon
księgowy produkcji
|
||
Yan Hammond
operator kamery
|
||
Mark Hopkins
zecer
|
||
Lorea Hoye
producent efektów wizualnych
|
||
Laurent Hugueniot
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Pete Jopling
zecer
|
||
Derek Ledbetter
efekty wizualne
|
||
Karl Mooney
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Simon Payne
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Ian Plumb
zecer
|
||
John Sharp
zecer
|
||
Simon Stanley-Clamp
główny zecer
|
||
Lars Vinther
montaż efektów wizualnych
|
||
Malcolm Woolridge
operator kamery
|
||
Rosanne Gunn
operator kamery (stażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Metin Güngör
artysta matowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Illingworth
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kitty Veevers
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Simon Wicker
artysta matowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Finley
kolorysta
|
||
Nial Fulton
dokumentacja scenograficzna
|
||
Manus Hingerty
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Niall Martin
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Brenda Camilleri
dubler
|
||
Gillian Cody
księgowy (asystent)
|
||
Eddie Drew
treser zwierząt (małe zwierzęta)
|
||
Erin Egan
księgowy (asystent)
|
||
Michael Farrugia
pilot helikoptera (Malta)
|
||
Jennifer Griffin
księgowy (asystent)
|
||
Stephen McGillen
księgowy postprodukcji
|
||
David Murphy
księgowy produkcji
|
||
Luigi Riitano
księgowy
|
||
Brenda Camilleri
kaskader dublujący: Dagmara Dominczyk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gabe Cronnelly
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Olivier Vitrant
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Philippe Zone
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Copeman
prowadzący ostrość (asystent)
|
||
Michael Costelloe
prowadzący ostrość
|
||
Robert Cuddy
elektryk
|
||
Stephen Doyle
oświetlenie (Malta)
|
||
Sarah Francis
prowadzący ostrość
|
||
Eric Greenberg
prowadzący ostrość
|
||
Ciaran Kavanagh
operator kamery
|
||
James McGuire
oświetlenie
|
||
Jack McPhee
elektryk
|
||
Terry Mulligan
oświetlenie
|
||
Bill O'Drobinak
operator kamery
|
||
John-Martin O'Flaherty
mistrz oświetlenia
|
||
Eoin O'Hagan
oświetlenie (Irlandia)
|
||
Andrew O'Reilly
operator kamery (stażysta)
|
||
Fiona Regan
elektryk
|
||
Kevin Scott
mistrz oświetlenia
|
||
Keith Sewell
operator kamery
|
||
Keith Sewell
operator steadicam
|
||
Arthur Wooster
operator kamery (zdjęcia podwodne)
|
7,0
|
|
Tim Wooster
operator kamery
|
7,0
|
|
Graeme Haughton
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Meade
operator kamery (dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…