Lista Schindlera 8.5

Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat postanawia uratować Żydów od zagłady...

Obsada

Reżyseria
Średnia
Steven Spielberg 8.2
Marek Brodzki
(asystent)
3.0
Krzysztof Zbieranek
(asystent)
-
Sergio Mimica-Gezzan
(asystent)
-
Michael Helfand (asystent) -
Andrzej Lelito (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Scenariusz
Średnia
Steven Zaillian 8.0
Thomas Keneally
(książka)
-
Producenci
Średnia
Lew Rywin
współproducent
-
Gerald R. Molen producent -
Branko Lustig
producent
-
Steven Spielberg
producent
8.2
Kathleen Kennedy
producent wykonawczy
7.0
Józef Jarosz kierownik produkcji (druga ekipa) -
Branko Lustig
kierownik produkcji
-
Avner Peled kierownik produkcji -
Milan Stanišić kierownik produkcji -
Michał Szczerbic
kierownik produkcji
5.5
Marek Rudnicki kierownik produkcji (druga ekipa) -
Maciej Skalski kierownik produkcji (druga ekipa) -
Andrzej Besztak koordynator produkcji 5.0
Marcin Rywin producent (asystent) -
Maciej Świerzawski producent (asystent) -
Barbara Poznański producent (asystent) -
Agnieszka Skwara producent (asystent) -
Katarzyna Trocka producent (asystent) -
Irving Glovin współproducent -
Robert Raymond współproducent -
Martin Cohen nadzorca postprodukcji -
Zdravko Madžarević nadzorca produkcji -
Zvi Spielmann nadzorca produkcji -
Ronit Chayun koordynator produkcji -
Liat Meiron koordynator produkcji -
Michael Theurer koordynator produkcji -
Aktorzy
Średnia
Liam Neeson
Oskar Schindler
8.1
Ben Kingsley
Itzhak Stern
7.7
Ralph Fiennes
Amon Goeth
8.0
Caroline Goodall
Emilie Schindler
5.5
Jonathan Sagall
Poldek Pfefferberg
6.0
Embeth Davidtz
Helen Hirsch
7.0
Andrzej Seweryn
Julian Scherner
7.4
Anna Mucha
Danka Dresner
5.9
Jacek Wójcicki
Henry Rosner
6.0
Ezra Dagan Rabbi Menasha Levartov -
Paweł Deląg
Dolek Horowitz
6.8
Maciej Kozłowski
Strażnik SS w Zabłociu
7.4
Agnieszka Wagner
Dziewczyna w Brinnlitz
7.5
Jerzy Nowak
Inwestor
10.0
Piotr Polk
Leo Rosner
7.1
Marian Glinka
Oficer SS
8.0
Eugeniusz Priwieziencew
Kelner
8.5
Dominika Bednarczyk
Dziewczyna w getcie
7.0
Tomasz Dedek
Gestapowiec
6.9
Sebastian Konrad
Inżynier
6.0
Krzysztof Luft
Herman Toffel
-
Maciej Orłoś
Urzędnik niemiecki
6.7
Erwin Leder
Oficer SS
7.0
Branko Lustig
Szef nocnego klubu
-
Shmuel Levy Wilek Chilowicz -
Alicja Kubaszewska Dziewczyna w getcie -
Małgorzata Gebel Wiktoria Klonowska -
Sebastian Skalski Chłopak w oborze -
Wiesław Komasa
SS-man w Płaszowie
7.0
Agnieszka Korzeniowska
Dziewczyna z Getta
-
Anemona Knut
Polska dziewczynka
-
Jan Jurewicz
Oficer rosyjski
6.5
Stanisław Koczanowicz Odźwierny -
Mark Ivanir
Marcel Goldberg
6.7
Hanna Kossowska
Lekarka w getcie
-
Beata Rybotycka
Piosenkarka w klubie
-
Jacek Link-Lenczowski Paser -
Vili Matula Śledczy -
Jeremy Flynn Facet u Brinnlitza -
Béatrice Macola Ingrid -
Magdalena Komornicka
Dziewczyna Goetha
6.0
Radosław Krzyżowski
Paser
7.0
Ewa Kolasińska
Szalona kobieta
6.0
Esti Yerushalmi Żydówka w Płaszowie -
Friedrich von Thun
Rolf Czurda
-
Tadeusz Bradecki
Przewodniczący DEF
5.7
Harry Nehring Leo John -
Dieter Witting Bosch -
Maciej Winkler
Paser
-
Dorit Seadia Żydówka w Płaszowie -
Marcin Grzymowicz
Sekretarz Czurdy
-
Dirk Bender Sprzedawca na dworcu -
Norbert Weisser
Albert Hujar
-
Razia Israeli Żydówka w Płaszowie -
Wojciech Klata
Lisiek
5.0
Adi Nitzan Mila Pfefferberg -
Zbigniew Kozłowski
Sekretarz Scherera
-
Hubert Kramar
SS-man w Płaszowie
-
Dariusz Szymaniak Więzień na dworcu -
Michael Schneider Juda Dresner -
Wolfgang Seidenberg SS-man w Płaszowie -
Marek Wrona
Sekretarz Toffela
-
Jerzy Sagan
Stary człowiek w getcie
-
Ruth Farhi Stara żydówka -
Götz Otto
SS-man w Płaszowie
5.5
Osman Ragheb Strażnik przy granicy -
Miri Fabian Chaja Dresner -
Lucyna Zabawa Kobieta w getcie -
Joachim Paul Assböck
Klaus Tauber, pisarz w Gestapo
6.0
Albert Misak Mordecai Wulkan -
Michael Schiller
SS-man w Płaszowie
-
Etl Szyc
Kobieta w getcie
-
Alexander Buczolich SS-man w Płaszowie -
Piotr Cyrwus
Ukraiński strażnik
4.0
Michael Gordon Pan Nussbaum -
Sigurd Bemme SS-man w getcie -
Alexander Held
Biurokrata SS
-
Georges Kern
Dyrektor składów
-
Aldona Grochal
Pani Nussbaum
-
Beata Paluch
Manci Rosner
-
Peter Flechtner SS-man w getcie -
Martin Semmelrogge Członek Waffen SS 7.0
Alexander Strobele
Więzień Monterlupich
-
Hans Rosner Człowiek w getcie -
Wilhelm Manske SS-man w getcie -
Elina Löwensohn
Diana Reiter
5.0
Beata Deskur
Rebecca Tannenbaum
9.0
Sławomir Holland
Agent Gestapo
7.0
Rami Heuberger Josef Bau -
Danny Marcu Człowiek w getcie -
Edward Lubaszenko
Ksiądz w Brinnlitz
7.4
Jacek Pulanecki Strażnik Brinnlitza -
Martin S. Bergmann SS-man w Zabłociu -
Leopold Kozłowski
Inwestor
-
Peter Appiano Strażnik w Oświęcimiu -
Ravit Ferera Maria Mischel -
Haymon Maria Buttinger
Strażnik w Oświęcimiu
-
Uri Avrahami Chaim Nowak -
Lidia Wyrobiec-Bank Clara Sternberg -
Stanisław Brejdygant
Strażnik DEF
7.5
Adam Siemion
Chłopiec z kurczakiem
6.0
Thomas Morris
Grun
-
Magdalena Dandourian
Nuisa Horowitz
-
Grzegorz Damięcki
Sierż. Kunder, SS
7.0
Lech Niebielski NCO w Płaszowie -
Daniel Del Ponte Dr Josef Mengele -
Piotr Kadlcik Człowiek w aptece -
Shabtai Konorti Mechanik -
Ryszard Radwański
Pankiewicz
-
Oliwia Dąbrowska Rudowłosa Genia -
Andrzej Wełmiński Dr Blancke -
Jochen Nickel
Wilhelm Kunde
-
Henryk Bista
Pan Lowenstein
9.3
Michael Z. Hoffmann Płk Montelupich -
Bettina Kupfer Regina Perlman -
Hans-Michael Rehberg
Rudolph Hoss
-
Grzegorz Kwas Mietek Pemper -
Hans-Jörg Assmann Julius Madritsch -
Geno Lechner
Majola
-
August Schmölzer
Dieter Reeder
-
Ludger Pistor
Josef Liepold
-
Artus Maria Matthiessen Komendant w Treblince -
Olaf Lubaszenko
Strażnik w Oświęcimu
7.4
Maja Ostaszewska
Wariatka
7.1
Tadeusz Huk
Gestapowiec w Brinnlitz
7.3
Agnieszka Krukówna
Dziewczyna Czurdy
-
Maciej Kowalewski
Polski paser (niewymieniony w czołówce)
6.5
Marta Bizoń
Tancerka (niewymieniony w czołówce)
8.0
Emilie Schindler Ona sama - przy grobie Schindlera (niewymieniony w czołówce) -
Leopold Rosner On sam - przy grobie Schindlera (niewymieniony w czołówce) -
Leopold Pfefferberg On sam - przy grobie Schindlera (niewymieniony w czołówce) -
Ryszard Horowitz
On sam - przy grobie Schindlera (niewymieniony w czołówce)
-
Katarzyna Śmiechowicz
Niemiecka dziewczyna (niewymieniony w czołówce)
7.5
Kamil Krawiec Mały żydowski chłopiec (niewymieniony w czołówce) -
Maria Peszek
Młoda robotnica (niewymieniony w czołówce)
2.0
Michelle Csitos
(niewymieniony w czołówce)
-
Zuzanna Lipiec
Kobieta bawiąca się z ss-manami (niewymieniony w czołówce)
-
Ben Talar
Żydowski chłopiec (niewymieniony w czołówce)
-
Katarzyna Tlałka
Robotnica w fabryce (niewymieniony w czołówce)
-
Zdjęcia
Średnia
Janusz Kamiński
(kierownik zdjęć)
9.5
Andre Sobczak (główna pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
John Williams 10.0
Kostiumy
Średnia
Anna B. Sheppard 8.0
Andrzej Szenajch
(niewymieniony w czołówce)
7.3
Jan Rutkiewicz
(niewymieniony w czołówce)
-
Tomasz Miernowski (niewymieniony w czołówce) -
Monika Sajko-Gradowska (asystent) 6.0
Ewa Helman-Szczerbic (asystent) -
Małgorzata Stefaniak (asystent) -
Hanna Gołębiowska (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Wojciech Tomasz Biernawski (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Montaż
Średnia
Michael Kahn 9.0
Alan Cody (asystent) 6.0
Patrick Crane (asystent) -
Michael Fallavollita (asystent) -
Peter Fandetti (asystent) -
Gary Burritt (montażysta negatywu) -
Charakteryzacja
Średnia
Czesława Baldo fryzjer (Polska) -
Pauline Heys charakteryzator (Anglia) -
Waldemar Pokromski
charakteryzator (Polska)
7.0
Małgorzata Zawadzka-Lewik fryzjer (Polska) -
Jane Royle charakteryzator (Anglia) -
Lisa Tomblin fryzjer (Anglia) -
Alicja Kozłowska fryzjer (Polska) -
Matthew W. Mungle charakteryzator (dodatkowy) (USA) -
Christina Smith nadzorca charakteryzacji (USA) -
Iwona Świerzawska fryzjer (Polska) -
Judith A. Cory nadzorca stylizacji (USA) -
Scenografia
Średnia
Allan Starski
scenograf
8.0
Ewa Skoczkowska dyrektor artystyczny 6.0
Maciej Walczak dyrektor artystyczny -
Ewa Braun
dekorator wnętrz
-
César Díez Álava główny rekwizytor -
Batia Grafka główny rekwizytor -
Ryszard Melliwa rekwizytor 6.0
Grzegorz Rzepecki główny rekwizytor -
Ewa Tarnowska rekwizytor -
Grzegorz Piątkowski
rekwizytor
8.5
Dźwięk
Średnia
Kevin Bartnof imitator dźwięku -
Paul Timothy Carden montaż dźwięku -
Jeff Clark montaż dźwięku -
Ellen Heuer imitator dźwięku -
Doug Jackson montaż dźwięku -
Charles L. Campbell nadzorujący montaż dźwięku -
Mike Dowson mikser postsynchronu -
Jerry Edemann montaż dźwięku (asystent) -
Louis L. Edemann nadzorujący montaż dźwięku -
Tomislav Fogec mikrofoniarz -
Leonard T. Geschke montaż dźwięku -
Eric Gotthelf mikser imitacji -
Ron Grafton operator imitacji -
Allen Hartz montaż postsynchronu -
Andrea Horta montaż postsynchronu -
Nils C. Jensen montaż dźwięku -
Gary Krivacek montaż dźwięku -
Mary Jo Lang mikser imitacji -
Angie Luckey montaż dźwięku (asystent) -
Donald J. Malouf montaż dźwięku -
Scott Millan mikser ponownego nagrania -
Geoff Mist operator postsynchronu -
Robert Morrisey montaż dźwięku (asystent) -
Gary Mundheim montaż dźwięku -
Chuck Neely montaż dźwięku -
Andy Nelson mikser ponownego nagrania -
Steve Pederson
mikser ponownego nagrania
8.0
John Roesch imitator dźwięku -
Larry Singer nadzorca postsynchronu -
Alicia Stevenson imitator dźwięku -
Carolyn Tapp operator imitacji -
Bernard Weiser montaż dźwięku -
Kerry Dean Williams montaż dźwięku -
William Jacobs montaż imitacji (niewymieniony w czołówce) -
Kenneth Wannberg montaż muzyki 8.0
Kelly Mahan-Jaramillo montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
Marijan Karoglan efekty specjalne -
Drago Poldrugač efekty specjalne -
Ivo Sambol efekty specjalne -
Craig Tex Barnett technik (niewymieniony w czołówce) 7.0
Bruce Minkus koordynator efektów specjalnych -
Pozostała Ekipa
Średnia
Tova Cypin dobór obsady -
Lucky Englander dobór obsady -
Fritz Fleischhacker dobór obsady -
Magda Szwarcbart dobór obsady -
Juliet Taylor dobór obsady -
Liat Meiron dobór obsady -
Krzysztof Maj dobór obsady -
Urszula Wolska dobór obsady -
Agata Domagała dobór obsady (niewymieniony w czołówce) -
Krzysztof Kotowski koordynator kaskaderów -
Sylwester Zawadzki
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Joel Aron tworzący w technologii cyfrowej -
Kathleen Beeler tworzący w technologii cyfrowej -
Barbara Brennan tworzący w technologii cyfrowej -
Matthew Hendershot tworzący w technologii cyfrowej -
Sandy Houston tworzący w technologii cyfrowej -
Jack Mongovan tworzący w technologii cyfrowej -
Steve Price nadzorca efektów wizualnych -
Robert Weaver tworzący w technologii cyfrowej -
Mauro Fiore
oświetlenie (USA)
9.0
David James fotosista -
Mollie S. Mallinger kamerzysta (asystent) -
Steven Meizler kamerzysta (asystent) -
Zoran Mikinčić kamerzysta (asystent) -
Raymond Stella operator kamery -
Steve Tate kamerzysta (asystent) -
Mark Doering-Powell kamerzysta (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Alex Jachno elektryk (niewymieniony w czołówce) -
Brendan Donnison dobór głosu (Wielka Brytania) -
John Williams
dyrygent
10.0
Sheila Clark księgowy (asystent) -
Karen Gordon księgowy produkcji -
Debra Grieco księgowy produkcji -
Armen Tatoian księgowy (asystent) -