Lista Schindlera 8.5

Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat postanawia uratować Żydów od zagłady...

Zgłoś naruszenie Trailer #1

Komentarze 14

i_darek1x 10

Arcydzieło i tyle ! Film który każdy powinien zobaczyć ! Nic ująć nic dodać ! Kto nie widział niech czym prędzej to nadrabia ! Bo to wstyd !;)

pajki_filmaniak 8

ten film wojenny trzeba zobaczyć Spielberg brawo…..

Anulka1357 10

Lista Schindlera – Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób można osiągność apogeum dbałości o szczegóły w produkcji filmowej? Opowiedź jest prosta – jeżeli w filmie występują prawdziwie postacie do zaprośmy ich do udziału w kręconej ekranizacji. Tak też postąpił Steven Spielberg, zadając sobie nie lada trud, gromadząc wszystkich byłych żyjących jeńców wojennych. Film jest zamknięty jedyną w swym rodzaju klamrą fabularną – z którą nigdy wcześniej się nie spotkałam – jest przemyślany od początku do końca. Reżyser pokusił się również o to aby w pełni oddać wojenne relia, używając charakterystycznych strojów, środków transportu, aktórów posługujących się odpowiednim językiem, a nawet okoliczności towarzyszących bohaterom ukazując rzeczywiste miejsca wydarzeń. Reasumując jeżeli chcecie zobaczyć kunszt twórczości to nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zobaczyć Listę Schindlera.

Justyna007 10

[10/10] Doskonały, Idealny! – Oskar dla Oskara. Bardzo polecam.

Dariusz007 10

10/10 – Filmowe ARCYDZIEŁO pod każdym względem.