Śniegowe ciastko 2006

Snow Cake
Film

Historia przyjaźni chorej na autyzm Lindy i Alexa, mężczyzny po traumatycznych przejściach. Jest zima w Ontario. Alex przez przypadek poznaje 19-letnią autostopowiczkę Vivienne i zupełnie wbrew sobie postanawia podwieźć ją do domu do miasteczka Wawa. Podczas podróży niespodziewanie nawiązuje sie między nimi nić… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Alan Rickman
jako Alex Hughes
Sigourney Weaver
jako Linda Freeman
Carrie-Anne Moss
jako Maggie
David Fox
jako Dirk Freeman
Jayne Eastwood
jako Ellen Freeman
Emily Hampshire
jako Vivienne Freeman
James Allodi
jako Clyde

Historia przyjaźni chorej na autyzm Lindy i Alexa, mężczyzny po traumatycznych przejściach. Jest zima w Ontario. Alex przez przypadek poznaje 19-letnią autostopowiczkę Vivienne i zupełnie wbrew sobie postanawia podwieźć ją do domu do miasteczka Wawa. Podczas podróży niespodziewanie nawiązuje sie między nimi nić porozumienia, Alex otwiera się przed dziewczyną, opowiada jej o swoim życiu. Nagle w samochód wjeżdża ciężarówka, Vivienne ginie na miejscu. Alex postanawia odnaleźć jej matkę i opowiedzieć jej o wszystkim. Tak poznaje Lindę, a ta znajomość już na zawsze i całkowicie odmieni jego życie.... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
pogrzeb, przyjaźń, zazdrość, depresja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2006-02-09 (świat), 2007-05-16 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Kanada
Czas trwania
112 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
TCksp 10

Cudo!!!! – Film rewelcyjny i znakomita rola Sigourney Weaver. Nie będę się rozpisywał, bo słowa nie są w stanie oddać atmosfery tego filmu. Mus zobaczyć!!!

Kothbiro TCksp 9

Absolutnie wyjątkowy. Nie spodziewałem się tak pięknego filmu. Obraz niestety zupełnie niedoceniony, co jest sytuacją co najmniej dziwną, zważywszy chociażby na jedną z najwspanialszych ról w dorobku Sigourney Weaver.

Elizabeth_Linton TCksp 7

@TCksp Co do Sigourney Weaver to po jej roli w "Gorylach we mgle" wcale się nie dziwię, tu jednak mile mnie zaskoczył również Alan Rickman.

Varabi TCksp 8

@TCksp Olśniewaniczny ;)

sylphid 8

Tłumacz/dystrybutor dupa, wystarczyło obejrzeć film i nie spaprać tytułu.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
nathalie
67 pkt.
2
jacks
32 pkt.
3
Trikster
18 pkt.
4
NeverGiveUp
13 pkt.
5
kubor
5 pkt.
7
Hsi_Nao
2 pkt.
8
kaskader
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…