Starcie tytanów 2010

Clash of the Titans
Film

Remake filmu z 1981 roku. Perseusz (Sam Worthington) musi stawić czoła potworom takim jak: przerażająca Meduza, czy ogromny Kraken, by ocalić Księżniczkę Andromedę (Alexa Davalos). Po drodze spotyka wielu bogów, między innymi Zeusa (Liam Neeson), czy Hadesa (Ralph Fiennes) i magiczne stworzenia.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Sam Worthington
jako Perseusz
Liam Neeson
jako Zeus
Ralph Fiennes
jako Hades
Jason Flemyng
jako Akrizjos / Calibos
Alexa Davalos
jako Andromeda
Tine Stapelfeldt
jako Danae
Mads Mikkelsen
jako Draco
Luke Evans
jako Apollo
Izabella Miko
jako Atena
Liam Cunningham
jako Solon
Hans Matheson
jako Ixas

Remake filmu z 1981 roku. Perseusz (Sam Worthington) musi stawić czoła potworom takim jak: przerażająca Meduza, czy ogromny Kraken, by ocalić Księżniczkę Andromedę (Alexa Davalos). Po drodze spotyka wielu bogów, między innymi Zeusa (Liam Neeson), czy Hadesa (Ralph Fiennes) i magiczne stworzenia. Filip_Borkowski

Gatunek
Przygodowy, Fantasy, Dramat
Słowa kluczowe
krew, zemsta, król, królowa zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2010-04-09 (kino), 2010-03-25 (świat), 2010-09-10 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
Zmierzch tytanów (Polska) (tytuł roboczy)
Starcie tytanów 3D (Polska)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
106 minut
Budżet
125 000 000 USD
Wiadomości 49
Jacek Dziduszko krytyk

Zacząłem żałować, że pod pachą, oprócz notatnika i czegoś do pisania, nie wziąłem ze sobą paru puszek napoju. Z takim asortymentem można pewnikiem spojrzeć na „Tytanów” przychylniejszym okiem. przeczytaj recenzję

Tomasz Rachwald krytyk

„Starcie Tytanów” – remake filmu z 1981 r. – robi się interesujący, gdy w dowcipny sposób nawiązuje do swojego pierwowzoru. Parę przyjemnych momentów nie ratuje jednak tego przeraźliwie nudnego filmu. przeczytaj recenzję

Grzegorz Borowiecki użytkownik
  • 3

Kolejny dziwny filmy z mitologią w tle, ubogimi efektami specjalnymi, bardzo marną fabułą i nudnymi dialogami przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Reżyser Louis Leterrier nalegał, aby współproducent i twórca efektów specjalnych oryginalnego Zmierzchu TytanówRay Harryhausen – został zaangażowany do współpracy przy filmie. Jednak Harryhausen przeszedł na emeryturę w 1981 roku i nie miał zamiaru powrócić na plan. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Więcej niż toga — Podczas omawiania pomysłów na stroje bohaterów "Starcia Tytanów" Leterrier powiedział projektantce kostiumów Lindy Hemming, że chciałby, aby Perseusz i jego towarzysze mieli stroje, które odzwierciedlałyby ich siłę i wytrzymałość, oraz żeby ich ramiona i nogi, zwłaszcza te ostatnie, nie były zbytnio odsłonięte. "Zaprojektowałam kilka rodzajów zbroi, przede... zobacz więcej

Komentarze do filmu 56
Chemas 5

No cóż film mnie na kolana nie powalił, a miejscami to nawet chciałem by się przewinął trochę :) W dużym stopniu zgadzam się z recenzją Grzegorza Borowieckiego, chociaż aż tak nisko nie oceniam. Nie jestem specem od filmów w których główną rolę gra CGI, więc mi pasował wizualnie. Ale to wszystko. Poza tym, jako człowiekowi, który swego czasu mocno siedział w pięknej mitologii greckiej, nie koniecznie podoba mi się dowolne przeinaczanie przez Amerykanów, nie pierwszy już raz, starożytnych mitów.

Maciek_Przybyszewski 5

Średniak z niezłymi efektami i to wszystko – Bardzo średni film z całkiem nezłymi efektami specjalnymi, choć już wcześniej widzianymi. Parę pomysłów ściągniętych i zaaranżaowanych na potrzeby filmu z innych produkcji, np. siodła skorpionów jakby żwcem zdjęte z olifantów. Poza tym krótki, szarpany i momentami nie logiczny film.
Worthington drewniany bardziej niż Hadesa, który nota bene wg mnie naprawdę jest świetnie wykoncypowany.
Dałem 5 bo lubię klimaty mitologii greckiej i fantasy.

gajoss5 5

5/10 – zadna rewelacja … ogladalem 3 tygodnie temu i juz nie pamietam za bardzo co i jak ..

syderyt gajoss5 7

Dzieło sztuki to to nie było, ale do gniota ze Złotą Maliną to mu bardzo daleko.

Hessus666 5

nie wyszło za dobrze – 5/10 – Zawsze z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem podchodzę do filmów mitologicznych. Ten jednak zawodzi. Przeszedłem koło niego zupełnie obojętnie i pewnie szybko o nim zapomnę.
Jak już ktoś gdzieś wspomniał zbroja Zeusa wygląda jak wyjęta z filmów ubiegłego stulecia. Cała historia jakaś taka naciągana, nie dopracowana. Panteon Bogów Greckich z tego co wyniosłem ze szkoły chyba jednak nie ograniczał się tylko do Zeusa i Hadesa. Co ciekawe oba czarne charaktery – Kraken i Hades jakoś tak zbyt szybko zostają uśmiercone. Cały film zmierza do pojedynku Perseusza z Krakenem a tu nie mija 5 minut jak Perseusz załatwił obu jednocześnie Krakena i Hadesa. Zbyt krótki film aby ukazać wszystkie pomysły, które chciał zapewne pokazać reżyser. Może gdyby pociągnąć wątek do 180 minut udało by się więcej wykrzesać z tego filmu.
Mnie osobiście pierwowzór czyli "Clash of the Titans" z 1981 dużo bardziej przypadł do gustu.

caryca84 Hessus666 5

Film tragicznie zrobiony pod względem fabularnym – scena goni scenę, zero stopniowania napięcia. Takie sobie suche przedstawienie wydarzeń. Olimp super nudny – bogowie stojący sobie na chmurkach i tyle. 5/10 za grafikę i stroje.

Darth_Artur 6

Może być, ale czegoś brakuje. – Filmy niby się jakoś ogląda od początku do końca, ale nie liczą paru scen jest strasznie suchy. Pozostawia niedosyt, po scenach walk spodziewałem się dużo więcej. Efekty specjalne nie powalają, dokładnie tak jak pisze Grzegorz w swojej recenzji, przypominają wersje z 81r. momentami. Tyle, że stara wersja miała swoją magie, ta nowa jej nie ma, po prostu zwykły film akcji. Poza tym przerobienie tego filmu na 3D to był fatalny pomysł, to po prostu przeszkadza przy oglądaniu.

Raczej szybko o tym filmie zapomnę, jedyne co mi się podobało (SPOILER) to wątek "miłosny", który był mniej banalny niż oryginalny. Przez część filmu się spodziewałem że Perseusz poleci na księżniczkę, a nie na Io. Choć pewne większości osób się nie spodoba to rozwiązanie, bo jest niezgodne z oryginałem i w ogóle z mitologią to jednak mi to nie przeszkadza a właśnie się podoba, ale to chyba dlatego że się stary robię (KONIEC)

Ogólnie naciągane 6/10

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
1559 pkt.
2
A_Biel
622 pkt.
3
Hsi_Nao
286 pkt.
5
Perfik
122 pkt.
6
Kothbiro
94 pkt.
8
Sweet_Foxy
70 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…