Starcie tytanów 2010

Clash of the Titans

Ludzie po wiekach uwielbienia w końcu odwracają się od bogów i niszczą wszystkie ich świątynie i posągi. Nie mogąc sobie na to pozwolić bogowie zsyłają na nich Hadesa i jego dzieci. Podczas jednej z takich potyczek, ginie cała przybrana rodzina Perseusza. Ten, jak się wkrótce okazuje syn Zeusa i półbóg, postanawia się zemścić.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 11 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 66 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Sam Worthington
jako Perseusz
Liam Neeson
jako Zeus
Ralph Fiennes
jako Hades
Jason Flemyng
jako Akrizjos
Alexa Davalos
jako Andromeda
Tine Stapelfeldt
jako Danae
Mads Mikkelsen
jako Draco
Luke Evans
jako Apollo
Izabella Miko
jako Atena
Liam Cunningham
jako Solon
Hans Matheson
jako Ixas

Fabuła

Ludzie po wiekach uwielbienia w końcu odwracają się od bogów i niszczą wszystkie ich świątynie i posągi. Nie mogąc sobie na to pozwolić bogowie zsyłają na nich Hadesa i jego dzieci. Podczas jednej z takich potyczek, ginie cała przybrana rodzina Perseusza. Ten, jak się wkrótce okazuje syn Zeusa i półbóg, postanawia się zemścić. By tego dokonać wyrusza z małą grupką ochotników, do trzech wiedźm znających sposób na zabicie Krakena i osłabienie Hadesa. Asmodeusz

Gatunek
Przygodowy, Fantasy, Dramat
Słowa kluczowe
krew, zemsta, król, królowa zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2010-04-09 (kino), 2010-03-25 (świat), 2010-09-10 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
Starcie tytanów 3D (Polska)
Zmierzch tytanów (Polska) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
106 minut
Budżet
125 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 49 wiadomości

Recenzje

Kolejny dziwny filmy z mitologią w tle, ubogimi efektami specjalnymi, bardzo marną fabułą i nudnymi dialogami 3

Zacznijmy od tego, jak duże było moje zdziwienie, kiedy po obejrzeniu filmu zobaczyłem, że film trwa 118 minut. Minął już ponad tydzień od obejrzenia i nadal nie wiem gdzie podziało się pół godziny filmu, bo wydawał się on strasznie krótki i jakby w połowie przerwany. Zacznijmy jednak od początku.

Starcie Tytanów to remake klasyki z 1981 roku ze zmienionym nie wiadomo dlaczego przez polskiego dystrybutora tytułem (wcześniej Zmierzch Tytanów). Film nakręcony za "jedyne" 125 milionów dolarów powinien wbijać w fotel efektami specjalnymi już od pierwszych ujęć! Czy tak było tym razem?

Fabuła oczywiście jakaś jest, ale bardzo prosta i wymyślona tak, żeby widz za dużo nie myślał podczas oglądania, a skupił się na doznaniach wizualnych. Perseusz, syn Zeusa, ma uratować miasto przed Krakenem, który jest narzędziem Hadesa, chcącego odebrać władzę nad ludźmi Zeusowi. Oczywiście dochodzi do tego naciągany wątek miłosny, bo Hades w zamian za ocalenie miasta żąda oddania mu pięknej Andromedy! Dzielny Perseusz wyrusza w podróż z towarzyszami niczym Frodo z Drużyna Pierścienia i ma znaleźć sposób na pokonanie Krakena. To co dzieje się później to już film drogi z "wielką" sceną finałową.

Czy jednak widzowie idąc na film tego typu oczekują wytrawnej i misternie utkanej fabuły? Ma być przecież szybko i efektownie. Niestety świat stworzony w filmie może robiłby wrażenie, ale jakieś 20 lat temu! Dodam jeszcze, że wybrałem wersję 2-D, ale z tego co czytałem o konwersji tego filmu mój wybór był słuszny. Efekty specjalne czasami przypominają słynną wersję z 1981 roku, albo japońskie filmy o Godzilli, co niestety dobrą rekomendacją nie jest. To, co miało być najmocniejszą stroną filmu jest tutaj wielkim rozczarowaniem! Jedynie finałowa scena robi niezłe wrażenie i wydaje się jakby większość 125 milionowego budżetu właśnie na nią wydano.

Gra aktorska i wygłaszane kwestie jak zwykle w tego typu produkcjach były tylko tłem do wymyślnych stworów, ale jedynie pojawienie się Krakena warto tutaj odnotować! Inne sceny walki, chociaż jest ich sporo w filmie, pozostawiają duży niedosyt, bo są one tak bardzo pozorowane i sztuczne, że nawet przez chwilę nie można poczuć się jak w środku konfliktu.

Film zdecydowanie adresowany do bardzo młodego widza i nie ma tutaj brutalnych scen, jak np. w Strażnikach, a bardziej przypomina Percy Jacksona z dubbingiem! Mam nadzieję, że nie będzie kolejnej części filmu, chociaż finałowa scena i dobre wyniki finansowe wskazują na coś innego!

4 z 12 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Liam Neeson zdecydował się na zagranie w filmie, ponieważ jego synowie są wielkimi pasjonatami mitologii greckiej. zobacz więcej

Pressbook

Podróż bohatera — Według mitologii wykorzystanej w "Starciu Tytanów" człowiek został stworzony przez bogów, a dzięki jego modlitwom oni sami zyskali moc i nieśmiertelność. Co więcej, przez uwielbienie człowieka bogowie mieli nad nim władzę. "To jest jak z kijem i marchewką — wyjaśnia Leterrier — ale jest tam zbyt dużo kija, a za mało marchewki. Ludzie zaczynają się buntować, więc... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 54

pajki_filmaniak 2019-04-02 9

polecam dużo efektów specjalnych film rewelka

Maciek_Przybyszewski 2010-12-23 5

Średniak z niezłymi efektami i to wszystko – Bardzo średni film z całkiem nezłymi efektami specjalnymi, choć już wcześniej widzianymi. Parę pomysłów ściągniętych i zaaranżaowanych na potrzeby filmu z innych produkcji, np. siodła skorpionów jakby żwcem zdjęte z olifantów. Poza tym krótki, szarpany i momentami nie logiczny film.
Worthington drewniany bardziej niż Hadesa, który nota bene wg mnie naprawdę jest świetnie wykoncypowany.
Dałem 5 bo lubię klimaty mitologii greckiej i fantasy.

gajoss5 2010-10-31 5

5/10 – zadna rewelacja … ogladalem 3 tygodnie temu i juz nie pamietam za bardzo co i jak ..

syderyt gajoss5 2012-04-07 7

Dzieło sztuki to to nie było, ale do gniota ze Złotą Maliną to mu bardzo daleko.

walek07 2010-09-19 6

7/10 – fajne… dobre kino rozrywkowe

arosATI 2010-09-03 6

6/10 – To nie to samo co klasyk z 1981 niestety nowa ekranizacja go nie przebiła

Współtworzą