Mary Reilly 1996

Film

Młodziutka Mary Reilly zostaje służącą w domu londyńskiego lekarza i eksperymentatora Henry'ego Jekylla. Nieoczekiwanie stroniący od ludzi naukowiec zaczyna darzyć Mary zaufaniem. Dzieje się tak za sprawą stygmatycznych blizn na szyi i dłoniach dziewczyny - tragicznej pamiątce po okrutnym dzieciństwie. Mary odkrywa, że… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Julia Roberts
jako Mary Reilly
John Malkovich
jako Dr Henry Jekyll / Pan Edward Hyde
George Cole
jako Pan Poole, lokaj
Michael Gambon
jako Ojciec Mary
Kathy Staff
jako Pani Kent
Glenn Close
jako Pani Farraday
Michael Sheen
jako Bradshaw
Bronagh Gallagher
jako Annie
Linda Bassett
jako Matka Mary
Henry Goodman
jako Haffinger
Ciarán Hinds
jako Sir Danvers Carew
Sasha Hanau
jako Młoda Mary Reilly

Młodziutka Mary Reilly zostaje służącą w domu londyńskiego lekarza i eksperymentatora Henry'ego Jekylla. Nieoczekiwanie stroniący od ludzi naukowiec zaczyna darzyć Mary zaufaniem. Dzieje się tak za sprawą stygmatycznych blizn na szyi i dłoniach dziewczyny - tragicznej pamiątce po okrutnym dzieciństwie. Mary odkrywa, że Jekyll przypomina jej ojca, a raczej marzenie o ojcu dobrym i czułym, jakiego nigdy nie miała. Tymczasem doktor oznajmia służbie, że wobec nawału prac musi przyjąć asystenta - pana Hyde'a, którego poszukiwać będzie policja całego Londynu. Mary zostaje dopuszczona do tajemnicy: doktor Jekyll i pan Hyde to dwa oblicza jednej osoby. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
krew, pogrzeb, anglia, alter ego zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1996-05-03 (kino), 1996-02-23 (świat), 2003-03-08 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Wytwórnia
TriStar Pictures
NFH Productions (niewymieniony w czołówce)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
108 minut
Budżet
47 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
wazka16 10

93%. Gotycki romans.Dwie poranione dusze stają się sobie bliskie.Świetna gra aktorska (zwłaszcza Julie jako wyciszona, maltretowana w dzieciństwie służąca).

PoppinTom 7

Napięcie, groza, świetna sekwencja ukazująca Hyde’a, obsada, urok Julii, popisy Johna. Praca kamery, kadry i ten brak dobrego zakończenia :( . Fears= nudziarz

lorelei 10

Wielka Czwórka barokowo-gotyckich horrorów lat 90-tych: "Bram Stoker’s Dracula", "Frankenstein", "Wywiad z wampirem", "Mary Reilly".

MacT

4\5 – Przyznaje się bez bicia, pomimo iż ten film miał premierę tyle lat temu dopiero teraz go obejrzałem. Do plusów mogę zaliczyć klimat, no i przede wszystkim Johna Malkovicha, który jest bardzo dobry w obydwu rolach. Z kolei co do Julii Roberts mam mieszane uczucia. Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do jej statusu supergwiazdy, by uwierzyć w jej rolę pokojówki, ale ten film powstał jeszcze przed jej wielkimi sukcesami, dlatego też wtedy jeszcze do niej pasowała.

m_wislaczka

Pisalam juz ze John M jest genialny? – Chyba tak ;) ale co tam! Film tez fajny bo z nim ;D

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
130 pkt.
3
kaskader
40 pkt.
4
Roger
23 pkt.
5
Ola19
16 pkt.
6
Jankes
7 pkt.
7
mcgee
4 pkt.
8
alienK
3 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…