Tajemnica Aleksandry 2003

Alexandra's Project

Steve, bohater filmu, w dniu swoich urodzin wraca z pracy do domu, by, ku swojemu zdziwieniu, przekonać się, ze jego żona, Aleksandra, zamiast tradycyjnie czekać na niego z prezentami, zniknęła. Zostało po niej jedynie tajemnicze nagranie na kasecie wideo...

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Gary Sweet
jako Steve
Helen Buday
jako Alexandra
Eillen Darley
jako Christine
Samantha Knigge
jako Emma
Geoff Revell
jako Rodney
Jack Christie
jako Sam
Bogdan Koca
jako Bill
Philip Spruce
jako Kierowca taksówki
Nathan O'Keefe
jako Człowiek w drzwiach
Peter Green
jako Przewodniczący
Martha Lott
jako Pracownica
Cindy Elliott
jako Pracownica

Fabuła

Steve, bohater filmu, w dniu swoich urodzin wraca z pracy do domu, by, ku swojemu zdziwieniu, przekonać się, ze jego żona, Aleksandra, zamiast tradycyjnie czekać na niego z prezentami, zniknęła. Zostało po niej jedynie tajemnicze nagranie na kasecie wideo... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Thriller

Szczegóły

Premiera
2004-01-23 (kino), 2003-02-14 (świat), 2005-01-07 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
Australia
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
103 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

miodzik 2011-04-29 8

Największe zaskoczenie – Dla mnie największym zaskoczeniem jest fakt, że tak mało osób ten film oceniło do tej pory. Australijskie kino bowiem już nie raz zaskoczyło pozytywnie (służę przykładami jak będą chętni), ale trzeba dać mu na to szansę – oglądając australijskie filmy po prostu. To, że film porusza bardzo ważne (jak nie najważniejsze) dla człowieka rzeczy to jedno, ale również pod względem realizatorskim nie można temu "filmu" nic zarzucić.
A czy ktoś "wyłowił", że ogrodnik grany przez Bogdana Kocę to nie kto inny jak młody pan September (potem nawet Wrzeszeń) z "Kochaj albo rzuć"?

Magic 2009-11-06 8

Zaskoczenie – Po obejrzeniu filmu byłem totalnie zaskoczony. Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy i przykucia mojej uwagi. Według mnie bardzo dobry film. Akcja rozwija się intensywnie i zakończenie historii choć przewidywalne od połowy filmu, również jest bardzo dobre.
Mój zachwyt nad tym filmem może podyktowany jest tym, że nie spodziewałem się obejrzeć dobrego thrillera lecz kolejnego nudnego dramatu rodzinnego. A tu niespodzianka. Ogólna ocena 8/10.

justangel Magic 2009-11-06 8

Dokładnie! Film ten widziałam juz ładny czas temu, i również spodziewałam się, że może być to nudnawy dramat/obyczaj. A tu proszę: zaskoczenie, dobrze trzymająca w napięciu historia.

Współtworzą