Labirynt Fauna 2006

El laberinto del Fauno

Ofelia nie ma łatwego życia. Mieszka z matką i jej nowym mężem. Aby sobie jakoś poradzić przed światem, który ją otacza ucieka w wyimaginowaną rzeczywistość. Ta jednak nie jest taka jak w bajkach, które czyta. Tam także trzeba walczyć o przetrwanie. Czy ucieczka w baśniowy labirynt może zmienić to, co nieuniknione?

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 22 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ariadna Gil
jako Carmen Vidal
Ivana Baquero
jako Ofelia
Sergi López
jako Kpt. Vidal
Maribel Verdú
jako Mercedes
Doug Jones
jako Blady mężczyzna
Álex Angulo
jako Dr Ferreiro
Roger Casamajor
jako Pedro
César Vea
jako Serrano
Eusebio Lázaro
jako Ojciec
Federico Luppi
jako Król
Chani Martín
jako Trigo
Pepa Pedroche
jako Conchita

Fabuła

Ofelia nie ma łatwego życia. Mieszka z matką i jej nowym mężem. Aby sobie jakoś poradzić przed światem, który ją otacza ucieka w wyimaginowaną rzeczywistość. Ta jednak nie jest taka jak w bajkach, które czyta. Tam także trzeba walczyć o przetrwanie. Czy ucieczka w baśniowy labirynt może zmienić to, co nieuniknione? nikon

Gatunek
Dramat, Fantasy, Thriller, Wojenny
Słowa kluczowe
dyktator, faszyzm, morderstwo, sadyzm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-03-30 (kino), 2006-05-27 (świat), 2007-11-05 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Wild Bunch
CafeFX
Estudios Picasso (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Hiszpania, Meksyk, USA
Inne tytuły
The Labyrinth of the Faun (tytuł międzynarodowy)
Pan's Labyrinth (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
119 minut
Budżet
13 500 000 EUR

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

Wojna, śmierć, samotność 8
  • 2008-11-15
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Połączenie fantastyki i tematu wojny nie zdarzało się często w przeszłości kinematografii. Guillermo del Toro dokonał tego z powodzeniem w „Labiryncie Fauna”.

Fabuła filmu została umiejscowiona w północnej Hiszpanii w roku 1944. Ofelia, trzynastoletnia dziewczynka, wprowadza się wraz ze swoją matką do domu bezwzględnego faszystowskiego kapitana, który jest jej ojczymem. Ofelia nie mogąc poradzić sobie z samotnością i brutalnością otaczającej ją rzeczywistości, wymyśla swój własny wyimaginowany świat. Jest on pełen fantastycznych stworów i tajemniczych miejsc, do których dziewczynka ucieka przy każdej możliwej okazji. Pewnego dnia spotyka elfa, który pokazuje jej drogę do labiryntu. Tam mieszka Faun. Ofelia dowiaduje się od niego o tym, że jest księżniczką, która dawno temu chcąc znaleźć się wśród ludzi, naraziła się na promienie słoneczne, straciła pamięć i umarła stając się istotą śmiertelną. Jednak dziewczynka nie mogła powrócić do królestwa od razu, musi wykonać trzy trudne zadania, od których będzie zależało jej życie…

Reżyser filmu stworzył w tym obrazie ulotny i niedostępny świat baśni. Uwiódł widza poprzez mistrzowsko poprowadzoną fabułę filmu, muzykę i obraz. Często teraz sobie myślę, że istnieje taki świat baśni, do którego my ludzie nie mamy wstępu. I ten świat domaga się tego, co należy do niego. Może to nie przypadek, że Ofelia znalazła się w tak absurdalnie okrutnym miejscu, i musiało się stać dokładnie to, co się stało, aby mogła wrócić do swoich rodziców? Gorąco zapraszam na ten baśniowy film.

0 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Aktorzy — ARIADNA GIL - Carmen Urodzona 23 stycznia 1969 w Barcelonie Ariadna Gil jest córką znanego prawnika. W dzieciństwie uczyła się śpiewu, tańca klasycznego oraz gry na skrzypcach. Gdy miała 17 lat, jej zdjęcie ukazało się na okładce awangardowego czasopisma, a ona sama zainteresowała się teatrem i telewizją. W 1986 roku zauważył ją sam Bigas Luna i zaproponował debiut... zobacz więcej

Komentarze 49

caryca84 2009-08-16 8

Przypomnijcie sobie koszmary z dzieciństwa. – Tak, ten film wam je przypomni i sprawi, że na nowo zaczniecie bać się jak dzieci.

randez 2007-05-12

znakomity film – super spleciony wątek realistyczny z fantastycznym, oba sobie jednoczesnie tak dalekie i tak bliskie. poprostu jestem zazchwycony i oszołomiony, a taki młodziutki nie jestem zeby często takie baśnie oglądać ;)

Nikmon randez 2010-08-18

Zgadzam się. Porusza do głębi. Polecam każdemu entuzjaście filmów fantasy i filmów psychologicznych.

Traktorzysta 2007-04-08 10

Baśń dla dorosłych – Bez zastanowienia przydzieliłem temu filmowi ocenę 10. Dlaczego? Powrót do świata dziecięcych marzeń, bajek ściera tu się z brutalną rzeczywistością wojny. Niesamowity kontrast bije już od samego początku z tego filmu. Zakończenie dopełnia jakości tego arcydzieła. Po prostu trzeba zobaczyć.

Marac 2018-05-15 10

Arcydzieło [10/10] |||

Zapierająca dech w piersiach wizja, poruszająca fabuła. Prawdziwa uczta dla oczu i serca. Koniecznie!

szczotmaster 2010-10-03 7

Fajny. - dobry film 7/10

Współtworzą