Biuro

7,8
Fabuła serialu opowiada o perypetiach pracowników biura regionalnego firmy papierniczej Dunder Mifflin w Scranton w Pensylwanii. Kierownikiem jest egocentryczny Michael Scott (Steve Carell), który sądzi, że jest najzabawniejszym i najrówniejszym szefem na świecie, a którego obiektem niewybrednych żartów jest cicha, lecz czarująca recepcjonistka Pam Beesly (Jenna Fischer). Do grona głównych bohaterów należą też podlizujący się szefowi Dwight Shrute (Rainn Wilson), utalentowany sprzedawca Jim Halpert (John Krasinski) oraz obojętny na wszystko pracownik tymczasowy Ryan Howard (B.J. Novak). Główne zagadnienia, jakie zaprzątają głowy pracowników, to: czy będą zwolnienia, czy będzie jakiś romans w biurze oraz czy ich szef Michael kiedykolwiek się zamknie... Nawet banalne na pozór sprawy, znane każdemu z nas z życia codziennego, stają się źródłem niezliczonych kłopotów.
Odcinki 201 dodaj odcinek
Sezony
Michael próbuje ochronić swoich pracowników, nie informując ich o planowanej redukcji etatów. Przez to, gdy w końcu sami się o tym dowiadują, są jeszcze bardziej podenerwowani.
Obraźliwe zachowanie Michaela sprawia, że firma organizuje szkolenie na temat tolerancji rasowej i różnorodności. Jim napotyka trudności z zapewnieniem sobie największej prowizji.
Zmuszony do wybrania dla swojego personelu tańszego pakietu usług medycznych, Michael, aby nie podpaść pracownikom, spycha odpowiedzialność na Dwighta.
Aby odwrócić uwagę pracowników od pogłosek o redukcji etatów, Michael organizuje przyjęcie urodzinowe, chociaż nikt urodzin nie ma. Dwight prosi Jima o to, by zawarł z nim sojusz, który ma pomóc im przetrwać w biurze.
Michael wraz z resztą zespołu rozgrywa z pracownikami magazynu mecz koszykówki, który okazuje się mniej towarzyski, niż zakładano. Zbyt pewny siebie Michael proponuje zakład, zgodnie z którym przegrani muszą przyjść do pracy w sobotę.
Dwight, Michael i Jim rywalizują o uwagę atrakcyjnej kobiety, która pojawia się w biurze sprzedając torebki.
Pracownicy firmy muszą przecierpieć coroczną uroczystość wręczenia biurowych nagród zwanych "The Dundies," organizowaną przez Michaela w ich lokalnym wodopoju - restauracji Chili's.
Centrala firmy wymaga, by pracownicy uczestniczyli w szkoleniu na temat molestowania seksualnego. Jednak Michael martwi się, że przez nową politykę firmy biuro stanie się nudniejszym miejscem.
Podczas nieobecności Michaela i Dwighta, Jim i Pam organizują „biurową olimpiadę", w ramach której pracownicy rywalizują ze sobą w absurdalnych dyscyplinach.
Mały pożar w kuchni zmusza pracowników do oczekiwania na parkingu, gdzie Jim proponuje rozgrywkę w „bezludną wyspę", podczas gdy Michael próbuje zaimponować Ryan.
Centrala oczekuje, że Michael kogoś zwolni, co psuje świąteczną atmosferę Halloween w siedzibie Dunder Mifflin.

12. Walka 2x6

Po tym jak Dwight pokonuje Michaela jednym ciosem, Jim organizuje rewanż w przerwie na lunch w klubie karate Dwighta, gdzie zbyt bezpośrednie zachowanie Jima irytuje Pam.
Gdy Michael i Jan spotykają się z klientem, Michael zaskakuje Jan swoimi umiejętnościami. Jim i reszta pracowników odgrywa scenki z trzymanego w tajemnicy scenariusza Michaela.
Pracownicy spotykają się z Michaelem, aby omówić ich wyniki w pracy, jednak jedyne, o czym myśli Michael to jego zaplanowana na ten dzień rozmowa podsumowująca z jego szefową, Jan.
Przeglądając e-maile pracowników, Michael dowiaduje się, że nie został zaproszony na grilla, którego organizuje Jim.
Wzbogacony o pokaźną premię Michael organizuje przyjęcie świąteczne. Jim zastanawia się nad idealnym prezentem gwiazdkowym dla Pam.
Czas na zabawę - Michael wyciąga ekipę z oddziału Dunder Mifflin na „motywacyjną" imprezę na jachcie.
Korzystając z elektrycznego grilla, Michael ma dziwaczny wypadek. Dwight zachowuje się dziwnie po drobnej stłuczce.
W obawie przed tym, że grubiański szef ujawni jego uczucia wobec Pam, Jim zgadza się pójść z Michaelem na lunch, podczas którego jest świadkiem żenujących scen.
Michael nareszcie uświadamia sobie, że być może nie wszyscy pracownicy za nim przepadają. W związku z tym, aby zwiększyć morale personelu, organizuje konkurs sprzedażowy.
Gdy żeńska część personelu uczestniczy w seminarium „Kobiety w miejscu pracy", Michael czuje się pominięty i organizuje własne „seminarium" dla mężczyzn w ich biurze.
Michael spotyka swoją byłą podczas konferencji dla pracowników Dunder-Mifflin w Nowym Jorku. Tymczasem pracownicy Scranton przygotowują walentynki w starym, dobrym stylu.
Dwight zostaje wybrany sprzedawcą roku i zwraca się do Michaela o pomoc w pokonaniu tremy, którą odczuwa przy publicznych wystąpieniach.
Zwykły dzień pracy staje na głowie, gdy w oddziale Dunder Mifflin pojawiają się dzieci w ramach dnia „Zabierz dziecko do pracy".
Podejrzenie raka skóry u Kevina wywołuje minorowe nastroje w biurze, ale nie może zepsuć urodzin Michaela, który zabiera podwładnych na lodowisko.
Gdy Dwight na parkingu oddziału Dunder Mifflin znajduje pół jointa, zakłada mundur Szeryfa-wolontariusza i uruchamia pełne dochodzenie.
Gdy Michael przejmuje od działu kadr obowiązki związane z rozwiązywaniem sporów, w oddziale rozpętuje się chaos.
W finale sezonu Michael i reszta zespołu z Dunder Mifflin organizują Wieczór hazardu na cele charytatywne.
Jim stara się przywyknąć do awansu i życia z dala od Pam. W Scranton Michael i Dwight łączą siły, aby zidentyfikować zatrudnione w biurze osoby homoseksualne.

30. Zjazd 3x2

Podczas konwencji branżowej Michael, Dwight i Jim urządzają szaloną imprezę w hotelu. Pam przygotowuje się do pierwszej randki od czasu rozstania z Royem.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…