Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Paolo Taviani | ||
Vittorio Taviani | ||
Mimmola Girosi
(asystent)
|
||
Alessandro Valori
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Paolo Taviani
(również) (historia)
|
||
Vittorio Taviani
(również) (historia)
|
||
Tonino Guerra
(współpraca)
|
||
Lloyd Fonvielle
(pomysłodawca)
|
||
Carla Vezzoso Taviani
(ciągłość scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Giuliani G. De Negri
producent
|
||
Marin Karmitz
współproducent (Francja)
|
||
Edward R. Pressman
producent wykonawczy
|
||
Caldecot Chubb
współproducent
|
||
Milena Canonero
współproducent
|
8,0
|
|
Lloyd Fonvielle
współproducent
|
||
Tommaso Calevi
nadzorca produkcji
|
||
John Engel
nadzorca produkcji (USA)
|
||
Claudio Gaeta
kierownik produkcji
|
||
Catherine Lapoujade
kierownik produkcji
|
||
Livia Leto
kierownik produkcji
|
||
Grazia Volpi
kierownik produkcji
|
||
Marina Gefter
współproducent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Vincent Spano
Nicola Bonnano
|
||
Joaquim de Almeida
Andrea Bonnano
|
||
Charles Dance
D.W. Griffith
|
7,6
|
|
Greta Scacchi
Edna Bonnano
|
||
Désirée Nosbusch
Mabel Bonnano
|
||
Omero Antonutti
Bonanno aka Babbo
|
||
Bérangère Bonvoisin
Pani Griffith
|
||
David Brandon
Grass, menedżer Griffith'a
|
||
Brian Freilino
Thompson, asystent Griffith'a
|
||
Massimo Venturiello
Duccio Bonnano
|
||
Andrea Prodan
Irlandzki kamerzysta
|
||
Margarita Lozano
Wenecjanka
|
6,0
|
|
Dorotea Ausenda | ||
Ugo Bencini | ||
Daniel Bosch | ||
Renzo Cantini | ||
Marco Cavicchioli | ||
Fiorenza D'Alessandro | ||
Lionello Pio Di Savoia | ||
Maurizio Fardo | ||
Domenico Fiore | ||
Mirio Guidelli | ||
John Francis Lane | ||
Ubaldo Lo Presti | ||
Luciano Macherelli | ||
Sandro Mallegni | ||
Elio Marconato | ||
Michele Melega | ||
Mauro Monni | ||
Lamberto Petrecca | ||
Diego Ribon | ||
Antonio Russo | ||
Giuseppe Scarcella | ||
Leontine Snell | ||
Egidio Termine | ||
Francesco Tola | ||
Pinon Toska | ||
Zdjęcia | Ocena | |
Giuseppe Lanci
(kierownik zdjęć)
|
||
Jonathan Levine
(USA)
|
||
Giancarlo Serravalli
(główna pomoc techniczna)
|
||
Riccardo Serravalli
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Nicola Piovani | ||
Kostiumy | Ocena | |
Lina Nerli Taviani | ||
Cristiana Bentivoglio
(asystent)
|
||
Anna Nerli
(garderoba)
|
||
Maura Zuccherofino
(produkcja kostiumów)
|
||
Nino Lembo
(biżuteria) (Rzym)
|
||
Montaż | Ocena | |
Roberto Perpignani | ||
Dan Hoffman
(asystent)
|
||
Carmela Lombardi
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Nicola Piovani
dyrektor muzyczny
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Gianfranco Mecacci
główny charakteryzator
|
||
Mauro Meniconi
charakteryzator (asystent)
|
||
Maria Rizzo
fryzjer
|
||
Mauro Tamagnini
główny stylista
|
||
Claudio Menicori
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Gianni Sbarra
dyrektor artystyczny
|
||
Lorenzo D'Ambrosio
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Massimo Spano
rekwizytor
|
||
Luciano Argento
rekwizytor
|
||
Ernesto Bedini
rekwizytor
|
||
Lorenzo D'Ambrosio
scenograf (asystent)
|
||
Raffaello Giunta
rzeźbiarz
|
||
Raffaello Giunta
modelarz
|
||
Paolo Lazzari
rzeźbiarz
|
||
Paolo Lazzari
modelarz
|
||
Giovanni Passanisi
dekorator wnętrz
|
||
Vittorio Zitelli
rekwizytor
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Fausto Ancillai
mikser
|
||
Fernando Caso
efekty dźwiękowe
|
||
Alvaro Gramigna
efekty dźwiękowe
|
||
Maurizio Merli
mikrofoniarz
|
||
Sandro Pallottini
technik dźwięku
|
||
Sandro Pallottini
technik postsynchronu
|
||
Carlo Palmieri
operator dźwięku
|
||
Alessandro Peticca
montaż dźwięku
|
||
Giovanna Ritter
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Edmondo Gintili
operator imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Edmondo Gintili
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Marcotulli
technik dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Primiano Muratori
dźwięk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Marcotulli
mikser muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Massimo Cristofanelli
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Jose Villaverde
dobór obsady (USA)
|
||
Alfredo Grassini
sekretariat produkcji
|
||
Fabrizio Toti
sekretariat produkcji
|
||
Mirella Agujaro
choreograf (asystent)
|
||
Gino Landi
choreograf
|
||
Gene Luotto
konsultant (dialogi)
|
||
Roberta Allegrini
operator kamery (asystent)
|
||
Roberto Belli
elektryk
|
||
Fabio Conversi
operator kamery
|
||
François Manceaux
operator kamery (asystent)
|
||
Umberto Montiroli
fotosista
|
||
Fabrizio Vicari
operator kamery (asystent)
|
||
Giacomo Volpi
oświetlenie
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…