Patrol na dwóch kółkach 2008

Bike Squad

Szefostwo policji chce wprowadzić w życie nowy projekt, który ma pomóc znieść barierę pomiędzy funkcjonariuszami a społeczeństwem. W rzeczywistości jest to zakamuflowany sposób, aby pozbyć się z szeregów policji najbardziej niepoprawnych pracowników. Nowa formacja wyróżnia się tym, że służący w niej policjanci będą poruszać się… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mark Addy
jako Sierż. John Rook
Maxine Peake
jako Posterunkowa Kate McFay
Darren Boyd
jako Posterunkowy "Puffy" Trombley
Hattie Morahan
jako Posterunkowa Julie Cardigan
Rhashan Stone
jako Sierż. Trev Ellington
Phil Davis
jako Albert Custer
Tunji Lucas
jako Posterunkowy Jermaine Barrat
Joanna Horton
jako Posterunkowa "Tazer" Horton
Steve Money
jako Gary Bliss
Cloudia Swann
jako Susan Rook
Will Irvine
jako Ray Edwards
Nila Aalia
jako Dr Parvaz

Fabuła

Szefostwo policji chce wprowadzić w życie nowy projekt, który ma pomóc znieść barierę pomiędzy funkcjonariuszami a społeczeństwem. W rzeczywistości jest to zakamuflowany sposób, aby pozbyć się z szeregów policji najbardziej niepoprawnych pracowników. Nowa formacja wyróżnia się tym, że służący w niej policjanci będą poruszać się po ulicach na rowerach. Sierżant John Rook ma za sobą wieloletnią służbę. Znany jest z tego, że lubi dokuczać kolegom, ale w sytuacjach kryzysowych zawsze można liczyć na jego pomoc. John zostaje szefem jednostki. Nie jest zachwycony „awansem”. Spędzanie całych dni na siodełku kłóci się z jego dotychczasowym trybem życia; jedyne ćwiczenia fizyczne, które toleruje, to jedzenie i picie. Kate McFay jest jedną z podwładnych Johna. Z początku nie znajdują wspólnego języka, Kate to twarda i uparta kobieta. Jednak wkrótce okazuje się, że to ona poda mu pomocną dłoń, kiedy John wpadnie w depresję i będzie miał kłopoty rodzinne. Wspólnie dochodzą do wniosku, że zrobią na złość swoim szefom, jeśli ich jednostka będzie wzorem do naśladowania dla innych policjantów. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia

Szczegóły

Premiera
2008-03-04 (świat)
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
74 minut

Recenzje

Policjanci na rowerach 7

Sierżant John Rook (Mark Addy) zostaje szefem nowego oddziału policji. Okazuje się, że ich atrybutem jest nie radiowóz, a rower. To właśnie na nich poruszają się i patrolują teren. Niebawem do placówki przybywa Kate (Maxine Peake), która pomaga Rookowi wyjść z depresji.

"Bike Squad" to film w reżyserii Guya Jenkina ("Słownik snów", "What We Did On Our Holiday") o policjantach patrolujących teren w nietypowy sposób. Na pierwszy rzut wydaje się, że będzie to kolejna głupia, nic niewarta produkcja. Jednak tak nie jest. Ta komedia pokazuje, że nie tylko radiowóz kojarzy się z policją, ale także zwykły rower. Reżyser miał fajny pomysł i wyszło z dobrym rezultatem. Mi się podobało.

W postać głównego bohatera wciela się Mark Addy (znany między innymi z takich produkcji, jak: "Robin Hood", "Wilcze prawo 1983" czy "Wehikuł czasu"). Prawdę powiedziawszy, z wyżej wymienionych filmów widziałem tylko ten pierwszy i powiem, że tam - według mnie - był niezauważalny, bo nie wiem, o kogo chodzi, ale tu: no, pierwsza klasa. Zdesperowany policjant szuka sposobu, aby uwolnić się od dręczonej go depresji. A gdzie szuka ratunku? No wiadome, że u kobiety. A dlaczego u kobiety? Bo damy działają na facetów jak magnes na metal. W "Patrolu na dwóch kółkach" Mark Addy zagrał swoją rolę profesjonalnie, podobnie jak Maxine Peake wcielająca się w rolę Kate McFly i zarazem kobiety wybawiającej Johna z depresji. Do tych dwóch aktorów nie mam żadnych ale. Widać, że się przygotowywali bardzo dokładnie do przypisanej im gry. W dziele oprócz tych aktorów występuje także Hattie Morahan ("Złoty kompas", "Kieszeń pełna żyta") grająca policjantkę Julie Cardigan. I muszę przyznać, że jej gra aktorska mi się nie podobała. Nie wiem dlaczego, ale moim zdaniem grała tak drętwo. Równie drętwo - moim zdaniem - wcielił się w swą rolę Darren Boyd ("Cztery lwy", serial "Spy") [ten to jeszcze jakby został przymuszony].

Podsumowując: "Bike Squad" to lekka, przyjemna i pełna śmiechu komedia o tak zwanych "pieskach". Może niektórym się nie podobać, ale mi się podobało, i to bardzo. Wyobrażałem sobie taką sytuację: idę chodnikiem, a tu mija mnie policjant na rowerze. Nie no, takie rzeczy tylko w Anglii! Fajnie by to wyglądało. Długo podchodziłem do obejrzenia "Patrolu...", bo przeraziła mnie liczba głosów i ocena, ale w programie TV miał trzy gwiazdki, więc postanowiłem zobaczyć i wcale nie żałuję. Zasłużone 3! Uważam, że to dobry pomysł tworzyć filmy o policjantach, których atrybutem jest tylko i wyłącznie rower. Więcej by się przydało albo inni twórcy powinni brać przykład z Guya Jenkina i wprowadzać do swoich obrazów sceny z posterunkowymi na bicyklu. Co prawda "Bike Squad" jest nieco gorszy niż "21 Jump Street" z Channingiem Tatumem i Jonahem Hillem, ale myślę, że warto obejrzeć i zobaczyć, jak wygląda prawdziwy patrol na dwóch kółkach.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą