Do sławy jeden krok 2008

Casi divas

Cztery ambitne i piękne kobiety z czterech różnych zakątków Meksyku. Tak samo jak i setki im podobnych, przemierzyły kraj by zrealizować swe marzenie - zostać gwiazdą filmową. A wszystko za sprawą Alejandro Mateosa (Julio Bracho), najpotężniejszego producenta w Meksyku, który poszukuje właśnie nowej twarzy do swego filmu.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Patricia Llaca
jako Eva
Julio Bracho
jako Alejandro
Maya Zapata
jako Francisca
Ana Layevska
jako Ximena
Daniela Schmidt
jako Yesenia
Diana García
jako Catalina
Mónica Huarte
jako Karen Trigo
Darío T. Pie
jako Jurado
Daniel Figueroa
jako Jonathan Armando
Ianis Guerrero
jako Ozyrys
Uriel del Toro
jako Dyrygent

Fabuła

Cztery ambitne i piękne kobiety z czterech różnych zakątków Meksyku. Tak samo jak i setki im podobnych, przemierzyły kraj by zrealizować swe marzenie - zostać gwiazdą filmową. A wszystko za sprawą Alejandro Mateosa (Julio Bracho), najpotężniejszego producenta w Meksyku, który poszukuje właśnie nowej twarzy do swego filmu. Jednak marzenie tych wszystkich kobiet może zaprzepaścić Eva Gallardo (Patricia Llaca) - dziewczyna Alejandra, z którą ten co rusz zrywa i na powrót się wiąże. Hsi_Nao

Gatunek
Komedia, Musical

Szczegóły

Premiera
2008-04-11 (świat)
Wytwórnia
Columbia Pictures Producciones Mexico
Kraj produkcji
Meksyk
Inne tytuły
Road to Fame (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
107 minut

Recenzje

Zaskakująco nietelenowata telenowela. 7
  • 2009-11-22
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Wycięte sceny z telenoweli Maria Enamorada. W tle słychać głos narratora, który opowiada historię powstania legendarnego tasiemca. W ów głosie wyczuwamy podniecenie, gdy oznajmia, że telenowela doczeka się wersji pełnometrażowej, do której organizowany jest casting na tytułową bohaterkę.

I tak rozpływamy się wygodnie w domowych pieleszach, wyłączając jednocześnie wszelkie funkcje mózgu, nastawieni na lekką, niewyszukaną rozrywkę dla mas.

Następne kadry filmu przybliżają nam 4 główne postaci, które z różnych powodów zamierzają wziąć udział w castingu. Francisca - mieszkająca w małej wiosce w pobliżu Oaxaca, miasta w południowym Meksyku, w górach Sierra Madre. Ximena - córka bogatego bankiera z Guadalajary w zachodnim Meksyku. Yesenia - 23-letnia fryzjerka ze stolicy Meksyku. Catalina - pracownica fabryki w mieście Juárez, w północnym Meksyku.

I od tego momentu nasz niecny plan odmóżdżenia bierze w łeb. Sprawnymi posunięciami reżyserskimi, jak i scenopisarskimi, wprowadza nas Issa López w świat w/w bohaterek. I wbrew temu, co mogłoby się wydawać nie jest to świat pełen cukierkowatości i patosu, ale wręcz pruderyjna wizja brutalnego życia. Zostaje postawieni pomiędzy dwoma światami – sielankowym, prostym, wyidealizowanym światem jaki przedstawiają nam media, a surowością realiów.

Ta ukazana dwulicowość nie jest tylko zasługą świetnie zbudowanego scenariusza i nakreśleniu bardzo dobrych profili psychologicznych bohaterów. To też zasługa bardzo dobrej gry aktorskiej. W szczególności w wykonaniu młodej Diany Garcii – oj, rośnie nam na oczach utalentowana aktorka! Na uznanie zasługuje też dobór ścieżki dźwiękowej, która bardzo dobrze współgra z obrazem. Wtedy kiedy trzeba rozluźnia atmosferę, potęguje uczucie beztroski i pozwala relaksować się przy filmie. Jednak w momentach refleksyjnych nie przeszkadza, a wręcz zmusza do zastanowienia się.

Jednak właśnie ta dwulicowość filmu może być dla niektórych jego wielkim mankamentem. Spodziewając się czystej komedii, przerysowanej jak brazylijska telenowela, dostajemy również obraz, który zmusza do myślenia. I na domiar złego nie robi tego w żaden delikatny, ledwo odczuwalny przez wrażliwców sposób. Rozstrzał między tym, co słodkie i piękne, a tym, co ma nas dogłębnie poruszyć jest wielki niczym kamień milowy.

I takim kamieniem milowym zdaje się być również ten film, mimo że nie wnosi nic nowego do kinematografii, bo wszystko już było, to jednak zaskakuje. I jak dla mnie, było to bardzo miłe zaskoczenie.

6 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą