Elita 2008

The Clique

Massie Block, z lśniącymi kasztanowymi włosami, laserowo wybielonym uśmiechem i niepowtarzalną garderobą, rządzi na scenie towarzyskiej w ekskluzywnym Octavian Country Day, prywatnej szkole dla dziewcząt na zamożnych przedmieściach Hrabstwa Winchester. Elita Massie, nazywana inaczej Pięknym Komitetem, składa się z ekspertki od… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Elizabeth McLaughlin
jako Massie Block
Ellen Marlow
jako Claire Lyons
Samantha Boscarino
jako Alicia Rivera
Sophie Anna Everhard
jako Dylan Marvil
Bridgit Mendler
jako Kristen Gregory
Elizabeth Keifer
jako Judy Lyons, matka Claire
Vanessa Marano
jako Layne
Keli Price
jako Chris Abeley
Dylan Minnette
jako Todd Lyons
Shelby Stanton
jako Jenna
Chris Conte
jako Ojciec Abeley
Elizabeth Gillies
jako Shelby

Fabuła

Massie Block, z lśniącymi kasztanowymi włosami, laserowo wybielonym uśmiechem i niepowtarzalną garderobą, rządzi na scenie towarzyskiej w ekskluzywnym Octavian Country Day, prywatnej szkole dla dziewcząt na zamożnych przedmieściach Hrabstwa Winchester. Elita Massie, nazywana inaczej Pięknym Komitetem, składa się z ekspertki od zakupów i metek Alici Rivery, zwariowanej na punkcie diety rudowłosej piękności Dylan Marvil i super szykownej wysportowanej Kristen Gregory. Jako ich niekwestionowana przywódczyni, Massie za wszelką cenę pilnuje swojego miejsca na szczycie. Nagle na scenę wkracza Claire Lyons, nowa dziewczyna z Florydy, ubrana zgodnie z przedpotopową modą i w znoszonych trampkach – niezbyt dobry materiał na kandydatkę Pięknego Komitetu. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia

Szczegóły

Premiera
2008-11-11 (świat), 2009-02-13 (dvd)
Wytwórnia
Alloy Entertainment
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Klika (Polska) (tytuł TV)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
97 minut

Recenzje

Bajka dla bogatych dzieci 2
  • 2009-02-19
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Film zdecydowanie o młodzieży i dla młodzieży. Obejrzałam bardziej z ciekawości, bo do nastolatek już nie należę i szczerze nie mogę się nadziwić co to się teraz dzieje w szkołach i dookoła nich. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, mundurki, tarcze, kapcie na zmianę, a teraz jak się ogląda to aż dziw bierze skąd te małolaty mają tyle kasy, żeby kupować ciuchy pierwszej klasy, mody i najdroższych projektantów. Dlatego ten film pokazuje zdecydowaną mniejszość przedstawioną w miasteczku Westchester. Poznajemy szkołę, jaką zazwyczaj widzi się w telewizji i sama nie mogę uwierzyć, czy rzeczywiście takie szkoły mogą istnieć z takimi uczennicami.

Tutaj mamy pokazaną historię bardzo rozpieszczonej dziewczyny z bogatego domu, która ma wszystko, o czym zapragnie, a także sympatię szkoły i otoczenia, a raczej podziw i uwielbienie. Należy do tak zwanej klasy wyższej w prywatnej szkole, gdzie ma tylko 3 przyjaciółki, a każda z nich jest tak różna, że aż dziw bierze. Kiedy do jej rodziców przyjeżdżają znajomi, zamieszkują w domku letnim i do tego mają córkę w jej wieku. Niestety robi się nie ciekawie. Dziewczyna nie należy do tych bogatych i pięknie, modnie ubranych dziewczyn. Dlatego atmosfera się podgrzewa. Rodzice chcieliby, żeby dziewczyny się zaprzyjaźniły, one niestety wolą rywalizować o względy przyjaciół, chłopaków i po prostu jedna drugiej będzie podstawiać nogę, żeby było śmieszniej.

Historia bardziej żałosna niż śmieszna, sprzeczki przyjaciółek, modne ciuchy i chwalenie się, a czego to ja nie mam. Nie chciałabym tak żyć, ani nie wyobrażam sobie żeby moja córka dorastała w takim otoczeniu. Ja chyba jestem już za stara na takie filmy, oddaję je nastolatkom, bo to one zawsze marzą o tym, co nieosiągalne. Człowiek jak dorasta, zaczyna sam zarabiać to ma już inne marzenia. Dlatego zdecydowanie film polecam nastolatkom. W filmie mamy głównie do czynienia z nowymi twarzami, tak jak nowa koleżanka z innego świata Claire to Ellen Marlow, której jest to pierwsza rola, dotychczas udało jej się zagrać tylko gościnnie w jednym serialu. Bogata i rozchwytywana Massie także dotychczas występowała w serialach, przyszła kolej na jakąś większą, do tego główną rolę, Elizabeth McLaughlin. I kilka innych nazwisk, które nikomu nic nie powiedzą, gdyż w większości są to debiutantki. Zacząć od czegoś trzeba, kiedyś najwyżej będą narzekały że się zgodziły, ale ktoś musi zagrać i te gorsze role, a film jak film, wśród nastolatek pewnie robi furorę. W dzisiejszych czasach. Warto jeszcze zauważyć, że jest to film na bazie powieści o tym samym tytule, a w produkcji palce maczała sama Tyra Banks.

1 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą