RoboCop 1987

Siły porządkowe w mieście mają nową, potężną broń; jest to częściowo człowiek, częściowo maszyna! Reżyser Pamięci absolutnej i Nagiego instynktu zrealizował pasjonujący film akcji z gatunku science fiction o niezniszczalnym obrońcy sprawiedliwości. Kiedy świetny policjant Murphy (Peter Weller) zostaje zmasakrowany przez… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
  • oraz inne 2 nagrody, 2 nominacje i 1 udział w konkursie zobacz więcej
Peter Weller
jako Alex J. Murphy / RoboCop
Nancy Allen
jako Anne Lewis
Dan O'Herlihy
jako Starzec
Ronny Cox
jako Dick Jones
Kurtwood Smith
jako Clarence Boddicker
Miguel Ferrer
jako Bob Morton
Robert DoQui
jako Sierż. Warren Reed
Ray Wise
jako Leon C. Nash
Felton Perry
jako Johnson
Paul McCrane
jako Emil M. Antonowsky
Jesse D. Goins
jako Joe P. Cox
Del Zamora
jako Kaplan

Siły porządkowe w mieście mają nową, potężną broń; jest to częściowo człowiek, częściowo maszyna! Reżyser Pamięci absolutnej i Nagiego instynktu zrealizował pasjonujący film akcji z gatunku science fiction o niezniszczalnym obrońcy sprawiedliwości. Kiedy świetny policjant Murphy (Peter Weller) zostaje zmasakrowany przez bezwzględnych gangsterów, grupa naukowców i lekarzy wpada na pomysł połaczenia jego umysłu ze sztucznym ciałem i stworzyć cyborga zwanego Robocopem. Odporny na pociski i wybuchy bombowe, wyposażony w broń najnowszej generacji, Robocop szybko zdobywa uznanie "sprzątając" opanowane przez zbrodnie i przemoc ulice Detroit. Lecz pomimo mocnej zewnętrznej powłoki, Robocop cierpi katusze, gdy do głosu zaczynają dochodzić strzępki wspomnień z jego poprzedniego życia i ożywa koszmar jego własnej śmierci. Teraz Robocop szuka czegoś więcej niż sprawiedliwości... pragnie zemsty! Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Kryminał, Akcja
Słowa kluczowe
policja, przemoc, gwałt, korupcja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1987-12-30 (kino), 1987-07-17 (świat), 2014-03-05 (dvd)
Wytwórnia
Orion Pictures Corporation
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Superglina (Polska)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
102 minut
Budżet
13 000 000 USD
Wiadomości 7
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Początkowo rolę policjantki Anne Lewis miała zagrać Stephanie Zimbalist, która zrezygnowała z powodu pracy nad serialem Detektyw Remington Steele. zobacz więcej

Komentarze do filmu 11
REDHULLKKKK74 10

20 lat od premiery, a film się cały czas mocno trzyma
nie było w nim zbyt wielu efektów dzięki czemu nie razi nic w oczy
historia jest spójna, dobrze przedstawiona i ciągle robi wrażenie

Maciek_Przybyszewski 7

Super Glina – Pamiętam jak dziś plakat w kinie "Przedwiośnie" w Łodzi z postacią RoboCopa i tytułem "Super Glina". Stałem jak urzeczony. Za jakiś czas zobaczyłem film i do dziś darzę go sentymentem. Według mnie Peter Weller to najlepszy odtwórca RoboCopa, podobnie jak pierwsza odsłona cyklu.

majak01 7

7/10 – Oglądałem ten film po raz pierwszy jako małe dziecko i już wtedy przypadł mi do gustu. Ilekroć był puszczany w telewizji siedziałem przed ekranem i obserwowałem poczynania RoboCopa. Oczywiście sentyment pozostał do dziś, podejście jednak uległo zmianie i już nie wzbudza we mnie on takich emocji. Pozycja obowiązkowa.

ana481516 8

W końcu obejrzany. Czuję się tak, jakbym się cofnęła w czasie.

dawidek98 9

Nie rozumiem tylu niskich ocen. Scenariusz, gra aktorska (Peter Weller porusza się jak prawdziwa maszyna) i FX (jak na tamte czasy) nie uzasadniają niskich ocen.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
ferhin2
207 pkt.
2
jacks
156 pkt.
3
89Keradius
50 pkt.
4
Hsi_Nao
47 pkt.
5
Dzeja
45 pkt.
6
Redox
40 pkt.
7
srebrny
30 pkt.
8
kaskader
29 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…