Dobry, zły i zakręcony 2008

Joheunnom nabbeunnom isanghannom

Obrabiający pociągi nierozgarnięty rzezimieszek Zakręcony, kradnie Japończykom mapę, która ma go doprowadzić do ukrytego skarbu. Niestety, mapy szuka też bezwzględny przywódca gangu Zły, a za Złym podąża łowca głów Dobry. Wkrótce cała trójka pakuje się w nie lada kłopoty i staje się obiektem pościgu. Biorą w nim udział… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Kang-ho Song
jako Yoon Tae-goo / Zakręcony
Lee Byung-hun
jako Park Chang-yi / Zły
Woo-sung Jung
jako Dobry / Park Do-won
Kyeong-hun Jo
jako Doo-chae
Kwang-il Kim
jako Dwa Miecze
Chung-Ah Lee
jako Song-i
Dal-su Oh
jako Man-gil
Oh Seo-won
jako Chinka
Seung-su Ryu
jako Man-gil
Byung-ho Son
jako Seo Jae-sik
Song Young-Chang
jako Kim Pan-joo
Ji-won Uhm
jako Na-yeon

Obrabiający pociągi nierozgarnięty rzezimieszek Zakręcony, kradnie Japończykom mapę, która ma go doprowadzić do ukrytego skarbu. Niestety, mapy szuka też bezwzględny przywódca gangu Zły, a za Złym podąża łowca głów Dobry. Wkrótce cała trójka pakuje się w nie lada kłopoty i staje się obiektem pościgu. Biorą w nim udział chińscy bandyci, japońska armia, która również poszukuje ukrytego skarbu oraz koreańscy bojownicy o wolność, którzy z kolei wierzą, że mapa przedstawia plany budowy japońskiej kolei. opis dystrybutora

Gatunek
Western, Komedia, Akcja, Przygodowy
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-10-09 (kino), 2008-05-24 (świat)
Dystrybutor
Polmedia
Kraj produkcji
Korea Południowa
Inne tytuły
The Good, the Bad, and the Weird (tytuł międzynarodowy)
좋은 놈, 나쁜 놈, 이상한 놈 (alternatywna pisownia)
Nom Nom Nom (tytuł międzynarodowy) (tytuł skrócony)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
139 min / wer. spec. 120 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Zły — Zbyt zachłanny aby być dobrym. Przystojniak. Bezwzględny przywódca gangu, który prędzej zginie niż pozwoli Zakręconemu sprzątnąć sobie łup sprzed nosa. Chce być najlepszy we wszystkich pojedynkach. zobacz więcej

Komentarze do filmu 3
LakiLou 8

Western wprost z Azji. O dziwo wyszedł on naprawdę bardzo dobrze. Jest to kawał naprawdę rozrywkowego filmu. Występuje tutaj masa świetnie prezentujących się strzelanin, które robią ogromne wrażenie. Podlane to jest całkiem niezłym humorem, który potrafi wywołać uśmiech na twarzy. Muszę też wspomnieć o tym, że w jednym momencie tak gdzieś na koniec mnie on trochę zaskoczył za co niewątpliwie idzie plusk na jego konto.

kim666 10

Szczerze polecam!!! – Film urzeka, tak to można ująć. Orientalny rzut na gatunek filmu jakim jest western, dosłownie rzucił mnie na kolana. Po pierwsze – świetna ścieżka dźwiękowa, polecam nawet bez oglądania filmu. Po drugie – interesująca akcja, niby dająca się przewidzieć, ale to tylko pozory, ani chwilę przez 2h filmu się nie nudziłam. I właśnie przez to Pierwsze i Drugie film przypomina Kill Billa. Trzecie – dobre efekty i to bez udziału kaskaderów i komputera. Po czwarte – dość duża dawka humoru, ale nie spodziewajcie się typowego śmiesznego filmu jak z udziałem Jackie Chana :). Piąte – bez zagłębiania się w historię Mandżurii lat 30. XX wieku mamy tutaj jej dokładne odzwierciedlenie, ale zupełnie niewymuszone i łatwo przyswajalne. Po szóste i ostatnie już z najważniejszych (wg mnie oczywiście) – nie tak do końca jasne zakończenie, które pobudza wyobraźnię widza.
Szczerze polecam!!!

Maciek_Przybyszewski 6

Liczyłem na więcej. – Szczerze powiedziawszy liczyłem na więcej. Nawiązania do oryginału są a jakże, ale braku filmowi klimatu. Humor raczej mocno średnich lotów. Sceny akcji zrobione na przyzwoitym poziomie, ale nie oszałamiają.
Według mnie jak na film akcji jest za dużo długi ujęć pustkowi czy pojedynczego obiektu, które nic nie wnoszą, a jedynie stopują akcję.

Myślałem, że będę się lepiej bawił.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
A_Biel
200 pkt.
2
fantasta
132 pkt.
4
krzysztofek1003
12 pkt.
5
WuJot
6 pkt.
6
piotrek681
5 pkt.
7
Asia
4 pkt.
8
pavell666
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…