Mission: Impossible III 2006

Etan Hunt musi stawić czoła najbardziej zatwardziałemu przestępcy, z jakim kiedykolwiek przyszło mu się zmierzyć - Owenowi Davianowi, handlarzowi najnowszych technologicznie rodzajów broni i pozbawionemu wyrzutów sumienia dostawcy poufnych informacji.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO3, 15 sierpień 2022, poniedziałek 13:10 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Tom Cruise
jako Ethan Hunt
Billy Crudup
jako John Musgrave
Michelle Monaghan
jako Julia Meade
Simon Pegg
jako Benji Dunn
Bahar Soomekh
jako Tłumaczka Daviana
Jeff Chase
jako Ochroniarz Daviana
Michael Berry Jr.
jako Porywacz Juli
Carla Gallo
jako Beth
Paul Keeley
jako Ken
Jane Daly
jako Matka
Tracy Middendorf
jako Ashley, przyjaciółka Juli
Greg Grunberg
jako Kevin

Etan Hunt musi stawić czoła najbardziej zatwardziałemu przestępcy, z jakim kiedykolwiek przyszło mu się zmierzyć - Owenowi Davianowi, handlarzowi najnowszych technologicznie rodzajów broni i pozbawionemu wyrzutów sumienia dostawcy poufnych informacji. Anonimowy

Gatunek
Thriller, Przygodowy, Akcja
Słowa kluczowe
morderstwo, dym, pogrzeb, pielęgniarka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2006-05-05 (kino), 2006-05-03 (świat), 2006-11-09 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Paramount Pictures
Cruise/Wagner Productions
Studio Babelsberg Motion Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Niemcy
Inne tytuły
M:i:III (USA) (tytuł promocyjny) (tytuł międzynarodowy)
Heyday (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 13 lat
Czas trwania
126 minut
Budżet
150 000 000 USD
Wiadomości 3
Urszula Lipińska krytyk

Mimo wpadek „Mission: Impossible III” sprawia wrażenie filmu, podczas realizacji którego ekipa świetnie się bawiła. przeczytaj recenzję

Mateusz użytkownik
  • 7

Ethan Hunt znowu w akcji! przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Kenneth Branagh miał zagrać czarny charakter. Jednak opóźnienia w realizacji filmu spowodowały, że zrezygnował z roli. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Twórcy — J.J. Abrams (reżyser / scenarzysta) - współtwórca i producent wykonawczy cieszących się olbrzymią popularnością seriali telewizyjnych - „Lost”, „Agentka o stu twarzach” (Alias) i „Felicity”, zdobywca dwóch nagród Emmy, autor scenariuszy filmów „Armageddon”, „Forever Young” i „Regarding Henry” oraz producent „The Pallbearer” i „The Suburbans”. Paula Wagner... zobacz więcej

Komentarze do filmu 19
pajki_filmaniak 9

Kolejna rewelacyjna część dużo akcji wyśmienity Tom Cruise zdecydowanie polecam

ZSGifMan 8

Właśnie na dniach odświeżyłem sobie ten akcyjniak i pomimo, że przez ostatnie x lat widziałem go n razy, to dalej się miło ogląda i jest bardzo dobry. Choć z tej serii bardziej wolę i chyba więcej razy widziałem (co niejako oczywiste) część pierwszą, to jako drugą najczęściej oglądaną jest Mission: Impossible – Ghost Protocol, aczkolwiek nie najbardziej lubianą.
Film całkiem dobry, jako film akcji nawet bardzo. Oczywiście fabuła jest dokładnie jak sam tytuł serii – bardzo niemożliwa – lecz i tak Ethan Hunt i jego ekipa dostarcza świetnej rozrywki. Z czasem (według mnie) forma delikatnie spadła, ale ostatnia odsłona równie bardzo mi się podobała. Tutaj owa 'królicza łapa', bo przecież zawsze musi być jakiś obiekt, czy to mikroczip, mikrofilm, dyskietka, wirus czy substancja chemiczna, okazała się być równie tajemnicza jak jej nazwa i choć widzimy elegancji pojemnik ze złowrogim logiem zagrożenia, to jednak sama zawartość jest na koniec dalej enigmatyczna.
Fishburne fajnie wcielił się w dyrektora oddziału, a na koniec świetnie wybrnął z dosyć niezręcznej sytuacji w jakiej się znalazł. No i to przekomarzanie się jego z Ethanem mające zapewne zasiać w widzu niepewność co do kolejnych części… :)
     
Polecam, można śmiało w ciemno oglądać. Zupełnie zresztą jak pozostałe z serii.

Bejtmen 6

Klasyczny Abramowski styl, który dał tej serii niesamowity oddech i wzniósł ją w swoim czasie na wyższy poziom. Razi za dużo scenariuszowych uproszczeń.

HempManDiil 6

Może Byc – Przy dwóch poprzednich częściach wypada zdecydowanie słabiej, ale akcji również nie brakuje.
Można Zobaczyc

6/10

Ursus

Królicza Łapka albo Królicza Dupka – – jakoś tak nazywała się ta butelka po mleku, za którą po całym świecie ugania się główny bohater. Co w niej jest, nie dowiemy się do końca filmu, ale to nie jest potrzebne, ponieważ rzecz nie polega na tym, by o coś chodziło, tylko żeby zachwycić się cudowną grą używanych przez bohatera gadżetów. Linka do skoku z osiemsetnego piętra jest bardzo przekonująca. Okulary, dzięki którym widzisz wszystko na wylot, wywołują wzruszenie jak monolog Hamleta. Piłki tenisowe wystrzeliwane z armatki, żeby zmylić ochronę, wyciskają łzy z oczu jak Scarlett O’Hara. Całość wieńczy brawurowa rola spadochronu, co się nie rozwija, bo ma zapewne problemy egzystencjalne. Poza gadżetami pętają się jeszcze ludzie, ale nie warto o nich mówić.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
645 pkt.
2
Perfik
240 pkt.
3
jacks
176 pkt.
4
Melman
162 pkt.
5
Sweet_Foxy
90 pkt.
6
fredaser
42 pkt.
7
wietwia
30 pkt.
8
kubor
21 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…