GoldenEye 7.2

Bond ma nowego, śmiertelnego wroga, z którym musi się zmierzyć w swej misji. Jego perfidny przeciwnik kradnie ściśle tajny helikopter i najnowszą sowiecką broń zwaną "Goldeneye", przy pomocy której chce zniszczyć cały zachodni świat. Tylko James Bond może zapobiec nieszczęściu.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Martin Campbell 7.3
David Carrigan (asystent) (dodatkowy) -
Jamie Christopher (asystent) (dodatkowy) -
Eric Fourniols (asystent) (dodatkowy) -
Gerry Gavigan (asystent) -
Tim Lewis (asystent) (dodatkowy) -
Elliott Meddings (asystent) (dodatkowy) -
Bernard Seitz (asystent) (dodatkowy) -
Ian Sharp (reżyser drugiej ekipy) -
Richard Styles (asystent) (dodatkowy) -
Paul Taylor (asystent) (dodatkowy) -
Richard Whelan (asystent) (dodatkowy) -
David G. Wilson (asystent) (dodatkowy) -
Richard Walker (asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce) -
Terry Madden (asystent) (druga ekipa) -
Arthur Wooster
(reżyser dodatkowej ekipy)
7.0
William Booker (asystent) (trzecia ekipa) (niewymieniony w czołówce) -
Jeremy Pelzer (asystent-stażysta) (niewymieniony w czołówce) -
Scenariusz
Średnia
Jeffrey Caine -
Bruce Feirstein -
Michael France (historia) -
Ian Fleming
(postacie)
10.0
Producenci
Średnia
Barbara Broccoli
producent
3.5
Michael G. Wilson
producent
6.0
Tom Pevsner producent wykonawczy -
Anthony Waye producent towarzyszący -
Dimitri Foresta kierownik produkcji (asystent) -
Philip Kohler kierownik produkcji -
Callum McDougall kierownik produkcji -
Crispin Reece kierownik produkcji (dodatkowy) -
Iris Rose kierownik produkcji -
Cathy Caraveo koordynator produkcji -
Sandra M. Stott koordynator produkcji -
Karen S. Uphoff koordynator produkcji -
Eric Vega koordynator produkcji -
Hanka Weiszflog koordynator produkcji -
Elena Zokas koordynator produkcji -
Francesca Castellano koordynator produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Aktorzy
Średnia
Pierce Brosnan
James Bond
7.4
Sean Bean
Alec Trevelyan
7.7
Izabella Scorupco
Natalya Fyodorovna Semyonova
7.0
Famke Janssen
Xenia Onatopp
7.3
Joe Don Baker
Jack Wade
7.0
Judi Dench
M
7.7
Gottfried John
Gen. Arkady Grigorovich Ourumov
-
Robbie Coltrane
Valentin Dmitrovich Zukovsky
7.8
Alan Cumming
Boris Grishenko
6.5
Tchéky Karyo
Dmitri Mishkin, minister obrony
6.7
Desmond Llewelyn
Q
9.0
Samantha Bond
Panna Moneypenny
-
Michael Kitchen
Bill Tanner
10.0
Serena Gordon
Caroline
-
Simon Kunz
Severnaya Duty Officer
6.0
Pavel Douglas
Kapitan francuskiego okrętu wojennego
-
Olivier Lajous Oficer francuskiego okrętu wojennego -
Billy J. Mitchell Adm. Chuck Farrell -
Constantine Gregory
Dyrektor magazynu z komputerami
-
Minnie Driver
Irina
6.8
Michelle Arthur
Anna
-
Ravil Isaynov Pilot MiG -
Vladimir Milanovich Krupier -
Trevor Byfield Maszynista -
Peter Majer Ochroniarz Valentina -
Paul Bannon Rosyjski naukowiec (niewymieniony w czołówce) -
Martin Campbell
Rowerzysta (niewymieniony w czołówce)
7.3
Simon Crane Por François Brouse, pilot helikoptera "Tiger" (niewymieniony w czołówce) 8.0
Max Faulkner Strażnik na pokazie helikopterów (niewymieniony w czołówce) -
Derek Lyons
Gość w kasynie (niewymieniony w czołówce)
-
Michael G. Wilson
Członek Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa (niewymieniony w czołówce)
6.0
Terrance Denville Członek Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa (niewymieniony w czołówce) -
Juliet Forester Operatorka Severnaya (niewymieniony w czołówce) -
Jo Anna Lee Kowbojka / Wokalistka (niewymieniony w czołówce) -
Wayne Michaels Kpt. Bernard Jaubert, pilot helikoptera "Tiger" (niewymieniony w czołówce) -
Bhasker Patel
Pakistański handlarz bronią (niewymieniony w czołówce)
-
Paul Sacks Rosyjski żołnierz, specjalista od broni chemicznej (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Phil Meheux 6.0
Kompozytorzy
Średnia
Eric Serra
(także piosenka "The Experience of Love")
7.0
Bono
(piosenka "Goldeneye")
5.3
The Edge
(piosenka "Goldeneye")
-
Nellee Hooper (piosenka "Goldeneye") -
Tina Turner
(piosenka "Goldeneye")
5.7
Kostiumy
Średnia
Lindy Hemming -
John Scott (nadzorca garderoby) -
Jenny Hawkins (garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Dan Grace (garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Tim Guthrie (garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Renate Wienert (nadzorca garderoby) (niewymieniony w czołówce) -
Montaż
Średnia
Terry Rawlings 7.0
Charakteryzacja
Średnia
Linda DeVetta nadzorca charakteryzacji -
Hilary Haines fryzjer -
Colin Jamison nadzorca stylizacji -
Jan Jamison fryzjer -
Trefor Proud charakteryzator -
Jane Royle charakteryzator -
Martha Callender charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Norma Webb charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Peter Lamont
scenograf
8.0
Andrew Ackland-Snow dyrektor artystyczny -
Kathrin Brunner dyrektor artystyczny -
Charles Dwight Lee dyrektor artystyczny -
Michael Ford dekorator wnętrz -
Barry Wilkinson główny rekwizytor -
Michel Rollant rekwizytor -
Peter Francis projektant wnętrz (niewymieniony w czołówce) -
Dźwięk
Średnia
Michael A. Carter mikser ponownego nagrania -
Graham V. Hartstone mikser ponownego nagrania -
John Hayward mikser ponownego nagrania -
Tony Bell mikrofoniarz -
Pat Gilbert montaż dźwięku (asystent) -
David John operator dźwięku -
Peter Musgrave montaż dialogów -
Bob Risk montaż imitacji -
Mark Sale montaż dźwięku (asystent) -
Jim Shields nadzorujący montaż dźwięku -
Tony Tromp montaż dźwięku (asystent) -
Richard Pryke mikser ponownego nagrania (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Robert Hathaway montaż muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Chris Corbould
nadzorca efektów specjalnych
9.0
Pozostała Ekipa
Średnia
Simon Crane koordynator kaskaderów 8.0
Brian Bowes kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Helen Caldwell kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Marc Cass kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Simon Crane kaskader (niewymieniony w czołówce) 8.0
David Cronnelly kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Gabe Cronnelly kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Graeme Crowther kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Perry Davey kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ray De-Haan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6.0
Tom Delmar
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Steve Dent kaskader (niewymieniony w czołówce) 8.0
Terry Forestal kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Sarah Franzl kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Nick Gillard
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Romo Gorrara
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Joss Gower kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Richard Hammatt kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Lyndon S. Hellewell kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Mark Henson kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Paul Herbert
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Jeff Hewitt-Davis kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Nick Hobbs kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Sy Hollands kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Tiddler James kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Paul Jennings kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Dominique Julienne kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Vincent Keane kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Dianne Kelly kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Derek Lea kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Mark Lisbon kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Phil Lonergan kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ray Nicholas
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Robert Patton kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Peter Pedrero
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Andreas Petrides kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Terence Plummer
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Dinny Powell kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Nick Powell kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Danny Ray Cook kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Seon Rogers kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Roy Scammell kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Colin Skeaping kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Tony Smart kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Mark Southworth kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Julian Spencer kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Stuart Stark kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Trevor Steedman kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Cris Thomas-Palomino
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Patrick Cauderlier
kaskader
6.0
Jim Dowdall kaskader -
Tracey Eddon kaskader -
Jamie Edgell kaskader -
Paul Heasman kaskader -
Eunice Huthart kaskader -
Sean McCabe kaskader -
Wayne Michaels kaskader -
Gary Powell
kaskader
9.0
Gary Powell
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
9.0
Debbie McWilliams dobór obsady -
Pam Dixon dobór obsady -
Roger Pearce operator kamery -
John Altman dyrygent -
Daniel Kleinman projekt czołówki -
Jane Turner choreograf -
Pauline Hume projekt czołówki -
Richard Bain efekty wizualne -
Nikki Barton efekty wizualne -
Steven Begg efekty wizualne -
Mara Bryan koordynator efektów wizualnych -
Angus Cameron efekty wizualne -
Simon Coombs efekty wizualne -
Brenda Coxon efekty wizualne -
Evan Davies efekty wizualne -
Roger Gibbon efekty wizualne -
Tim Grover montaż efektów wizualnych -
Dick Hewitt nadzorca efektów wizualnych -
Matthew Holben efekty wizualne -
Antony Hunt efekty wizualne -
Andrew Jeffery efekty wizualne -
Richard Lucas efekty wizualne -
Alan Marques efekty wizualne -
Rick Mietkowski efekty wizualne -
Charlie Noble efekty wizualne -
Wayne Michaels kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -