Rabu Hina 2000-2000

Keitaro Urashima, niczym niewyróżniający się dziewiętnastolatek, którego ciągle prześladuje pech. Nie może znaleźć sobie dziewczyny a na dodatek dwa razy oblał egzaminy do najbardziej prestiżowej uczelni w Japonii – Uniwerytetu Tokijskiego zwanego Todajem. Jednak nie poddaje się w swoich staraniach, a wszystko z powodu… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Odcinki zobacz wszystkie 25 odcinki

Sezony
Lata

Obsada Zobacz pełną obsadę

Yui Horie
jako Naru Narusegawa
Yûji Ueda
jako Keitarou Urashima
Junko Noda
jako Mitsune Konno
Masayo Kurata
jako Shinobu Maehara
Megumi Hayashibara
jako Haruka Urashima
Miki Nagasawa
jako Tsuruko Aoyama
Reiko Takagi
jako Kaolla Su
Satsuki Yukino
jako Mutsumi Otohime
Yasunori Matsumoto
jako Noriyasu Seta
Yumiko Kobayashi
jako Sarah McDougal
Yu Asakawa
jako Motoko Aoyama
Aya Hisakawa
jako Amalla Suu

Fabuła

Keitaro Urashima, niczym niewyróżniający się dziewiętnastolatek, którego ciągle prześladuje pech. Nie może znaleźć sobie dziewczyny a na dodatek dwa razy oblał egzaminy do najbardziej prestiżowej uczelni w Japonii – Uniwerytetu Tokijskiego zwanego Todajem. Jednak nie poddaje się w swoich staraniach, a wszystko z powodu niewinnej obietnicy, którą złożył przed piętnastoma latami małej dziewczynce, iż w przyszłości razem spotkają się na wymarzonej uczelni. Nie pamięta niestety jej imienia. Po tym jak pokłócił się z rodzicami i odszedł z domu, postanowił znaleźć pracę w pensjonacie swojej babci. Tam jednak pierw potraktowany jak zboczeniec przez mieszkanki, zostaje nowym opiekunem pensjonatu, przeistoczonego w internat dla dziewcząt. Tak zaczyna się jego przygoda z gromadką niesfornym dziewcząt. Keitaro nieraz wpakuje się w kłopoty, najczęściej nie z jego winy, z których zawsze wychodzi ( a nawet czasami odlatuje) z lekkimi obrażeniami, zadanymi przez jego niezwykle energiczne podopieczne, które nadal traktują go jako seksualnego maniaka. ProZak

Gatunek
Komedia, Romans, Animowany

Szczegóły

Premiera
2000-04-19 (świat)
Kraj produkcji
Japonia
Inne tytuły
Love Hina
Czas trwania
odc.: 30 minut

Recenzje

Młody chłopak kierownikiem żeńskiego akademika? Tutaj nie obejdzie się bez siniaków i żadnych podtesktów.. 9
  • 2007-12-06
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

„Love Hina” jest śmiałym dowodem na to, iż japońskie anime nie powinny być tylko kojarzone z klimatami science-fiction czy hentai, ale również potrafią naprawdę rozbawić widza!

Pokrótce przedstawię o czym jest owa zabawna historia. Keitaro Urashim, pechowy dziewiętnastolatek, nie dość że dwa razy pod rząd oblał egzaminy do najbardziej prestiżowej uczelni w Japonii – Uniwersytetu Tokijskiego zwanego Todajem, ma poważne problemy z rodziną oraz znalezieniem pracy. Tak postanawia szukać pomocy u swojej babci i starać się o pracę w jej pensjonacie. Nieszczęśliwym ( a może jednak nie) zrządzeniem losu, okazało się, iż pensjonat został zamieniony w internat dla dziewcząt, a jego nader wybuchowe mieszkanki zaatakowały chłopaka, uważając go za zboczeńca. Na dodatek Keitaro został mianowany nowym opiekunem żeńskiego akademika. Tak oto rozpoczyna się jego długa przygoda pełna kłopotów, miłosnych rozterek i moralnych dylematów.

W „Love Hina” znakomicie przeplata się wątek miłosny z humorem sytuacyjnym. Ken Akamatsu robiąc z Keitaro prawdziwą ofiarę losu, sprawia iż z zainteresowaniem i nawet współczuciem śledzi się jego historię. Ciekawie są też zróżnicowane charaktery poszczególnych mieszkanek pensjonatu Hinata, które połączone razem tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową. Naru ukrywająca swoja miłość do Keitaro doskonale radzi sobie w walce wręcz; Motoko, często zamknięta w sobie dziewczyna, jest mistrzynią Kendo; Kaolla, imigrantka z nieznanego kraju, jest ekspertem w sprawach technicznych; Mitsune, najbliższa przyjaciółka Naru, jest uzależniona od hazardu i sake; Shinobu, najmłodsza z mieszkanek, jest mistrzynią w gotowaniu oraz Otohime, wiecznie nierozgarnięta i często mdlejąca dziewczyna. Keitaro w starciu z nimi jest wręcz bezradny.

Przez całą serię rozwija się wątek miłosny między Keitaro i Naru. Czasami można odnieść wrażenie, iż jest on niczym wyjęty z serialu brazylijskiego. Gdy Urashima jest już o krok od wyznania miłości, scenarzysta przerywa melancholię i najczęściej czyni z Keitaro ofiarę obracając scenę w absurdalną katastrofę z których zawsze wychodzi ( a nawet czasami odlatuje) z lekkimi obrażeniami.

„Love Hina” od strony wizualnej prezentuje się naprawdę doskonale. To już nie tylko charakterystyczne dla japońskich anime przedstawianie dynamiki scen, ale również piękne scenerie oraz szczegółowo (z lekką nutką erotyzmu) rozrysowane dziewczęta. Warto również wspomnieć iż jak to zazwyczaj bywa, pierwowzorem anime była japońska manga, w Polsce wydawana przez Waneko. Po zapoznaniu się z wersją animowaną i komiksową mogę stwierdzić, iż pod względem humoru anime wypada naprawdę blado, dlatego fanów gatunku odsyłam również do wersji książeczkowej.

Mnie osobiście seria wciągnęła jak mało który serial. 25 odcinków plus kilka specjalnych wchłonąłem w przeciągu dwóch dni. Może nie ma w „Love Hina” trzymania widza w napięciu, ale niejednokrotne utożsamianie się z głównym bohaterem, ten ciągnący się wątek miłosny no i oczywiście charakterystyczny humor sprawia, że anime pozostaje w pamięci na długi czas.

4 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą