50 ocalonych 2008

Fifty Dead Men Walking

Oparta na faktach opowieść osadzona w realiach Irlandii lat ’80. 19-letni Marty McGartland nawiązuje współpracę z brytyjskim rządem i nie rozumiejąc do końca konsekwencji swoich działań zostaje jego agentem. Wkrótce uświadamia sobie, że to wcale nie względy polityczne, ale możliwość ocalenia życia innym ludziom jest… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Jim Sturgess
jako Martin McGartland
Rose McGowan
jako Grace
Ben Kingsley
jako Martin McGartland
Kevin Zegers
jako Sean
Natalie Press
jako Lara
Gavin O'Connor
jako Oficer White
Kris Edlund
jako Pani Conlan
Nathan Hughes
jako Kelner
James Doran
jako Wolontariusz IRA
Conor MacNeill
jako Frankie
Joe Doyle
jako Quinn

Oparta na faktach opowieść osadzona w realiach Irlandii lat ’80. 19-letni Marty McGartland nawiązuje współpracę z brytyjskim rządem i nie rozumiejąc do końca konsekwencji swoich działań zostaje jego agentem. Wkrótce uświadamia sobie, że to wcale nie względy polityczne, ale możliwość ocalenia życia innym ludziom jest motorem jego działania. Gdy pewnego dnia rząd wysyła go na najniebezpieczniejszą w jego karierze misję i zostaje zdemaskowany przez IRA, jego życiu zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby chronić siebie i swoją dopiero co założoną rodzinę, Marty musi uciekać. I po dziś dzień żyje w ukryciu. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
budka telefoniczna, morderstwo, terroryzm, pogrzeb zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2008-09-10 (świat), 2009-09-24 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Kanada
Inne tytuły
Man on the Run (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
117 minut
Budżet
6 000 000 GBP
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
aro25 3

nie w moim klimacie…. – przejde obok i nie ustosunkuje się do jakiejkolwiek opinii, tzn chwalącej czy krytykującej tą produkcję.
po prostu nie mój klimat.
pozostawiam ocenę tym którzy lubią filmy osadzone i przepojone Irlandzkimi wartościami.

TCksp 8

Warto zobaczyć! – Bardzo dobry film poruszajacy tematykę konfliktu w Irlandii, ze świetnymi rolami Jima Sturgessa oraz Bena Kingsleya. Warto zobaczyć!!!

Anonimowy

IRA – Bardzo kino spblhuyvugbkbbuikbuiikun

muniez1 Anonimowy

Prawda jest taka że kino brytyjskie już od jakiegoś czasu stoi na wysokim poziomie. Choc raczej większośc kojarzy kino brytyjskie z komediami co nie jest dalekie od prawdy to od czasu do czasu potrafią zrobic dobre dramaty bądź kino sensacyjne. W "50 ocalonych" świetnie odwzorowana została "epoka" (wojna między protestantami i katolikami). No i Jim Sturgess, który wybił się świetną rolą w "Across the Universe" potwierdza swoje aktorskie "umiejętności". Ostatnio obejrzałem jeszcze "Crossing Over" gdzie zagrał obok Harrisona Forda. Również wypadł całkiem przekonująco. Za niewypał i całkowite nieporozumienie uważam jego występ w "21". No ale każdy aktor musi zagrac w jakimś komercyjnym szajsie by rozkręcic swoją karierę i móc później wybierac filmy bardziej ambitne. Odbiegłem trochę od tematu niemniej polecam "50 ocalonych"

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Hsi_Nao
73 pkt.
2
stormm59
36 pkt.
3
Perfik
30 pkt.
4
WuJot
28 pkt.
5
kaskader
18 pkt.
6
jacks
10 pkt.
7
piotrek681
5 pkt.
8
Czechu
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…