50 ocalonych 2008

Fifty Dead Men Walking

Oparta na faktach opowieść osadzona w realiach Irlandii lat ’80. 19-letni Marty McGartland nawiązuje współpracę z brytyjskim rządem i nie rozumiejąc do końca konsekwencji swoich działań zostaje jego agentem. Wkrótce uświadamia sobie, że to wcale nie względy polityczne, ale możliwość ocalenia życia innym ludziom jest motorem… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jim Sturgess
jako Martin McGartland
Rose McGowan
jako Grace
Ben Kingsley
jako Martin McGartland
Kevin Zegers
jako Sean
Natalie Press
jako Lara
Gavin O'Connor
jako Oficer White
Kris Edlund
jako Pani Conlan
Nathan Hughes
jako Kelner
James Doran
jako Wolontariusz IRA
Conor MacNeill
jako Frankie
Joe Doyle
jako Quinn

Fabuła

Oparta na faktach opowieść osadzona w realiach Irlandii lat ’80. 19-letni Marty McGartland nawiązuje współpracę z brytyjskim rządem i nie rozumiejąc do końca konsekwencji swoich działań zostaje jego agentem. Wkrótce uświadamia sobie, że to wcale nie względy polityczne, ale możliwość ocalenia życia innym ludziom jest motorem jego działania. Gdy pewnego dnia rząd wysyła go na najniebezpieczniejszą w jego karierze misję i zostaje zdemaskowany przez IRA, jego życiu zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby chronić siebie i swoją dopiero co założoną rodzinę, Marty musi uciekać. I po dziś dzień żyje w ukryciu. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
budka telefoniczna, morderstwo, terroryzm, pogrzeb zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-09-10 (świat), 2009-09-24 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Kanada
Inne tytuły
Man on the Run (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
117 minut
Budżet
6 000 000 GBP

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

Avatar square 200x200

aro25 2010-01-30 3

nie w moim klimacie…. – przejde obok i nie ustosunkuje się do jakiejkolwiek opinii, tzn chwalącej czy krytykującej tą produkcję.
po prostu nie mój klimat.
pozostawiam ocenę tym którzy lubią filmy osadzone i przepojone Irlandzkimi wartościami.

TCksp 2009-11-23 8

Warto zobaczyć! – Bardzo dobry film poruszajacy tematykę konfliktu w Irlandii, ze świetnymi rolami Jima Sturgessa oraz Bena Kingsleya. Warto zobaczyć!!!

Anonimowy 2009-08-04

IRA – Bardzo kino spblhuyvugbkbbuikbuiikun

muniez1 Anonimowy 2009-08-07

Prawda jest taka że kino brytyjskie już od jakiegoś czasu stoi na wysokim poziomie. Choc raczej większośc kojarzy kino brytyjskie z komediami co nie jest dalekie od prawdy to od czasu do czasu potrafią zrobic dobre dramaty bądź kino sensacyjne. W "50 ocalonych" świetnie odwzorowana została "epoka" (wojna między protestantami i katolikami). No i Jim Sturgess, który wybił się świetną rolą w "Across the Universe" potwierdza swoje aktorskie "umiejętności". Ostatnio obejrzałem jeszcze "Crossing Over" gdzie zagrał obok Harrisona Forda. Również wypadł całkiem przekonująco. Za niewypał i całkowite nieporozumienie uważam jego występ w "21". No ale każdy aktor musi zagrac w jakimś komercyjnym szajsie by rozkręcic swoją karierę i móc później wybierac filmy bardziej ambitne. Odbiegłem trochę od tematu niemniej polecam "50 ocalonych"

Współtworzą