Historia świętej Rity 2004

Rita da Cascia

Historia życia świętej Rity Lotti. XIV wiek. Piękna i odważna Rita (Vittoria Belvedere) mieszka w mieście Cascia, którym rządzą bogate włoskie rodziny. W nietuzinkowej dziewczynie zakochuje się jeden z członków zamożnego rodu Mancinich, przystojny rycerz Paolo (Martin Crewes). Kobieta musi odnaleźć się w świecie patriarchatu,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Martin Crewes
jako Paolo Mancini
Simone Ascani
jako Tommaso
Enzo Marino Bellanich
jako Ojciec Gozzoli
Massimiliano Benvenuto
jako Jacopo Spini

Fabuła

Historia życia świętej Rity Lotti. XIV wiek. Piękna i odważna Rita (Vittoria Belvedere) mieszka w mieście Cascia, którym rządzą bogate włoskie rodziny. W nietuzinkowej dziewczynie zakochuje się jeden z członków zamożnego rodu Mancinich, przystojny rycerz Paolo (Martin Crewes). Kobieta musi odnaleźć się w świecie patriarchatu, przemocy i wendety. Dzięki uporowi i silnej wierze udaje się jej przezwyciężać kolejne przeciwności losu i wnosić pokój nie tylko do serca męża. Barbarka88Rz

Gatunek
Dramat, Romans
Słowa kluczowe
krew, włochy, zemsta, morderstwo zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
Włochy
Inne tytuły
St. Rita (USA)
Santa Rita (Włochy) (tytuł roboczy)
Czas trwania
180 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Barbarka88Rz 2011-06-05 9

Rewelacyjny! – Niezwykle ciekawie opowiedziana historia życia świętej Rity. Bardzo wzruszający, ciekawy i wciągający, intrygujący, pozostający w pamięci na długo. Pewnie jest trochę naciągany, ale tego nie wiem.
Średniowiecze, włoskie klimaty, rycerze, kamienne domy. Scenografia i dekoracje jak najbardziej udane i poprawne. Cały film i jego składniki (fabuła, akcja, sprawy techniczne itd.) są bardzo dobre.
Jest tu bardzo dużo różnych motywów- jest walka i przemoc, miłość i romans, przebaczenie i pojednanie, łzy szczęścia ale i łzy rozpaczy, nadzieja i wiara. Wspaniały film, mimo że początkowo nie byłam przekonana.
Obsada, przekonująca i doskonale dobrana- cudownie piękna główna bohaterka i wściekle przystojny wybranek jej serca. Reszta ekipy też całkiem niczego sobie.

Jeden z lepszych filmów tego typu jakie widziałam.
Polecam, godny uwagi. 8-9/10

antosiek Barbarka88Rz 2011-06-05 8

Zgadzam się z Twoją opinią, film jest naprawdę piękny i wzruszający, a Vittoria Belvedere wspaniale zagrała postać Św. Rity – polecam :):):)

Współtworzą