Dzikie bestie 1984

Wild beasts - Belve feroci

Ktoś wsypuje sporą ilość PCP, do miejskiego rezerwuaru wody. Pijące ja zwierzęta z pobliskiego ZOO wkrótce dostają szału i uwolniwszy się z klatek uciekają do miasta, gdzie sieją chaos i atakują każdego człowieka jakiego napotkają.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Lorraine De Selle
jako Laura Schwarz
John Aldrich
jako Rupert Berner
Ugo Bologna
jako Insp. Nat Braun
Louisa Lloyd
jako Suzy Schwarz
Stefania Pinna
jako Carol

Fabuła

Ktoś wsypuje sporą ilość PCP, do miejskiego rezerwuaru wody. Pijące ja zwierzęta z pobliskiego ZOO wkrótce dostają szału i uwolniwszy się z klatek uciekają do miasta, gdzie sieją chaos i atakują każdego człowieka jakiego napotkają. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, słoń, tygrys, lew zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1984-02-15 (świat)
Kraj produkcji
Włochy
Inne tytuły
The Wild Beasts
Savage Beasts
The Wild Beasts Will Get You!
Czas trwania
87 minut

Recenzje

Zazwyczaj ludzie przychodzą do zoo, tym razem jest jednak odwrotnie. 5
  • 2010-06-01
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Jeśli myślicie, że pomysł z zatruciem ZOO i późniejszym szaleństwem jego mieszkańców jest nowy i oryginalny, to niestety jesteście w błędzie. Jak wiadomo włosi w latach osiemdziesiątych hurtowo kopiowali z amerykańskich produkcji. Tak jest i tym razem gdyż film mocno bazuje na Beasts are on the Streets.

Fabuła produkcji jest dość prosta. Z powodu awarii w miejskim ZOO na ulice miasta wydostaje się część żyjących w nim zwierząt, które rozszalałe z powodu wypicia wody z dodatkiem PCP zaczynają atakować ludzi.

Co ciekawe w filmie mamy do czynienia nie z jednym jak zazwyczaj drapieżnikiem, ale kilkunastoma. Ich ataki różnią się między sobą przez co nie ma tu mowy o monotonii i powtarzaniu tych samych sekwencji kilkakrotnie. Zdecydowanie najlepszym fragmentem filmu, a zarazem najohydniejszym i najbardziej krwawym jest atak kanałowych szczurów. Przyznam, że ta scena zapada w pamięć i jest to naprawdę sama czołówka tego typu akcji.

Skoro jesteśmy już przy scenach gore to poza w/w szczurami mamy tu do czynienia z atakiem lwów, tygrysa, niedźwiedzia, hien, geparda, słoni i oczywiście rozszalałych dzieci. Niestety ekipie nie udało się utrzymać dobrego poziomu wszystkich ataków. Niektóre wyglądają kiepsko i już na pierwszy rzut oka widać, że zwierzę po prostu się bawi. Nieco poprawia to rozlewany szerokimi strumieniami ketchup i rozrywane wnętrzności.

Gra aktorska stoi tu na bardzo zróżnicowanym poziomie. Z jednej strony mamy doświadczonych aktorów mających już na swoim koncie nie jedną produkcję, a z drugiej natomiast sporą gromadkę amatorów i nowicjuszy niszczących niektóre sceny. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to jednak produkcja klasy B, nie możemy wymagać zbyt wiele.

Doskonałym posunięciem Franca Prosperiego było umieszczenia całej akcji w nocy. Ciemność maskuje sporą liczbę niedociągnięć i znacznie poprawia klimat. Dodać należy jeszcze, że film jak na tamte czasy cechuje spory rozmach. Zniszczono sporo samochodów a nawet samolot, plan zdjęciowy był bardzo urozmaicony, pokazano kilkanaście gatunków zwierząt i nie oszczędzano też na statystach którzy przewijają się w sporych ilościach.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą