Oczy szeroko zamknięte 1999

Eyes Wide Shut

William wyrusza na nocną eskapadę, po tym jak żona opowiada mu o swoich nocnych fantazjach erotycznych z innym mężczyzną. Eskapada ta może zagrozić jego małżeństwu, a jego samego uwikłać w zagadkowe morderstwo o podłożu seksualnym. William doświadczy lęków i zwątpienia, pozna prawdę o sobie samym i nauczy się przebaczać innym.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 38 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tom Cruise
jako Dr William "Bill" Harford
Nicole Kidman
jako Alice Harford
Madison Eginton
jako Helena Harford
Jackie Sawiris
jako Roz
Sydney Pollack
jako Victor Ziegler
Leslie Lowe
jako Illona Ziegler
Peter Benson
jako Lider grupy
Todd Field
jako Nick Nightingale
Michael Doven
jako Sekretarka Zieglera
Sky du Mont
jako Sandor Szavost
Florian Windorfer
jako Kierownik kawiarni Sonata
Louise J. Taylor
jako Gayle

Fabuła

William wyrusza na nocną eskapadę, po tym jak żona opowiada mu o swoich nocnych fantazjach erotycznych z innym mężczyzną. Eskapada ta może zagrozić jego małżeństwu, a jego samego uwikłać w zagadkowe morderstwo o podłożu seksualnym. William doświadczy lęków i zwątpienia, pozna prawdę o sobie samym i nauczy się przebaczać innym. Anonimowy

Gatunek
Thriller, Erotyczny
Słowa kluczowe
sen, przyjaciel, korupcja, pacjent zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1999-11-26 (kino), 1999-07-13 (świat), 2000-05-25 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Hobby Films
Pole Star
Stanley Kubrick Productions zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
Traumnovelle (USA) (tytuł roboczy)
Rhapsody (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
EWS (USA)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
159 minut
Budżet
65 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Postprodukcja filmu trwała prawie rok. zobacz więcej

Komentarze 5

Garret_Reza_fdb 2016-09-04 6

TV, powtórka. Na szczęście rok później wyszły "Kochane kłopoty", ludzie nauczyli się ze sobą rozmawiać, i było po sprawie.

simonperch 2013-02-06 7

Ostatni film Kubricka. Tym razem erotyczny-thriller, który udowadnia, że Stanley potrafił zrobić dobry film w każdym gatunku.

tfilippo 2010-12-28 8

Nienajlepszy w dorobku mistrza Kubricka, ale i tak warto – Mniej więcej na tym samym poziomie do wcześniejszy jego "Pełny magazynek", czyli genialny technicznie no i bardzo solidnie zagrany przez Cruise’a i Kidman – wówczas małżeńskiej pary, co pomogło w wiarygodności ról, które razem stworzyli.

Matejsoner11 2009-08-31 9

9/10 – Ostatni film Kubricka jest filmem jego godnym. Bałem się po niektórych opiniach, że nie spełni pokładanych w nim oczekiwań, ale na szczęście tak się nie stało. Już sam początek zwiastuje, że ten film skupi się na psychice bohaterów i dialogach między nimi. O dziwo, dobrze spisał się Cruise, nieźle zagrał Kidman.

Klimat miażdży, co powie chyba każdy, który ten film oglądał. Szczególnie w scenach w Pałacu i między rozmowami małżonków. Genialna scena w domu prostytutki, napięcie jest niemal namacalne, seksualne oczywiście, tak samo w relacjach Billa z żoną. Narracja prowadzona powoli pozwala się widzowi zagłębić w fabuę, lepiej poznać bohaterów, wczuć się w całą historię.

A więc przede wszystkim: scenariusz, genialny klimat i namacalne napięcie. aha, no i MUZYKA. Ostatnio tak dobrą i robiącą nastrój nutę słyszałem w "Źródle" Aronofsky’ego.

Darth_Artur 2009-07-14 8

Dobry, choć częściowo mam mieszane uczucia – Wydaje mi się, że trzeba być w odpowiednim wieku, przejść swoje w życiu, żeby ten film odpowiednio odebrać.
Od strony technicznej film dobry, solidnie zrobiony, przemyślany. Zresztą to tego się przyzwyczaiłem w filmach Kubricka. Aktorstwo również na wysokim poziomie, nie tylko główne role Criuse’a i Kidman, ale również epizodyczne jak np. rola LeeLee Sobieski.

Generalnie polecam film, ale tak jak pisałem na początku, nie musi każdemu przypaść do gustu.

Współtworzą