Żona astronauty 1999

The Astronaut's Wife

Spencer Armacost jest astronautą. Jego życie przypomina bajkę. Ma piękną żonę Jillian, sławę, pieniądze i wspaniałą pracę. Niestety, podczas kolejnej misji ziemia traci na dwie minuty kontakt z przebywającymi w przestrzeni astronautami. Kiedy udaje się wreszcie przywrócić łączność, NASA błyskawicznie sprowadza Spencera z… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 20 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Johnny Depp
jako Komandor Spencer Armacost
Charlize Theron
jako Jillian Armacost
Joe Morton
jako Sherman Reese, reprezentant NASA
Clea DuVall
jako Nan
Donna Murphy
jako Natalie Streck
Samantha Eggar
jako Dr Patraba
Gary Grubbs
jako Dyrektor NASA
Blair Brown
jako Shelly McLaren
Tom Noonan
jako Jackson McLaren
Nick Cassavetes
jako Kapitan Alex Streck

Fabuła

Spencer Armacost jest astronautą. Jego życie przypomina bajkę. Ma piękną żonę Jillian, sławę, pieniądze i wspaniałą pracę. Niestety, podczas kolejnej misji ziemia traci na dwie minuty kontakt z przebywającymi w przestrzeni astronautami. Kiedy udaje się wreszcie przywrócić łączność, NASA błyskawicznie sprowadza Spencera z powrotem do domu. Jednak ani dokładne śledztwo, ani rozmowy z astronautami nie dają odpowiedzi na to, co tak naprawdę działo się z nimi podczas tych dwóch feralnych minut. Udany powrót z niegościnnego kosmosu świętuje cały kraj. Nawet prezydent USA śpieszy z gratulacjami. Jedynie Jillian zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak. Żona astronauty zaczyna przeczuwać, że w ciele Spencera zagnieździła się obca inteligencja... Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
kosmos, obcy, ucieczka, paranoja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-07-21 (kino), 1999-08-27 (świat), 2012-08-24 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
109 minut
Budżet
34 000 000 USD

Recenzje

Czyje to dziecko? 4
  • 2006-09-14
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

W 1968 roku światło dzienne ujrzał film Dziecko Rosemary. Z miejsca stał się obiektem kultu, a także wielu naśladownictw, które próbowały powtórzyć jego sukces. Trzydzieści lat później Rand Ravich również sięga po ten klasyczny horror, jednak robi to w wyjątkowo nieoryginalny sposób. Postanowił wziąć wszystko, co najlepsze z obrazu Polańskiego i wprowadzić to w swoją fabułę. Żona astronauty również opowiada o ciężarnej kobiecie, która jednak tym razem nie podejrzewa męża o to, iż brata się z szatanem. W filmie Ravicha główna bohaterka dostrzega, że jej mąż prawdopodobnie został zawładnięty przez obcą istotę. To, co Polański pozostawił do interpretacji, Ravich podał widzowi na talerzu. Najbardziej uwidacznia to bezpruderyjne zakończenie, po którym właściwie wszystko staje się oczywiste.

Wielka szkoda, że to już było. Większość pomysłów zostało wręcz żywcem wyjęte z Dziecka Rosemary. Nawet główna bohaterka wygląda jak kopia postaci granej przez Mię Farrow. Na szczęście dzięki owej postaci, przynajmniej w minimalnym stopniu, został ten film uratowany. Mimo tego, że Żona astronauty to produkcja mierna, warto się z nią zapoznać dla wspaniałej Charlize Theron. W sposób wiarygodny utrwaliła ona niepokój i cierpienie swojej bohaterki, dzięki czemu nawet Depp sprawia tutaj wrażenie drugiego planu. Bez wątpienia jest to pewien przebłysk geniuszu w tym nieudanym naśladownictwie.

Oczywiście kradzież pomysłów to w dzisiejszych czasach norma i praktycznie każdy twórca inspiruje się dawnymi osiągnięciami kina. Niestety tej produkcji nie tylko brakuje powiewu świeżości. Historia ta jest przewidywalna, a co za tym idzie bardzo szybko staje się nudna i nie minę się zapewne z prawdą, jeśli powiem, że Żona astronauty może dla wielu okazać się idealnym lekiem nasennym. Na dodatek brak tutaj klimatu, co w tego typu filmach jest niewybaczalne.

Żona astronauty nie oferuje właściwie nic nowego, jednak warto sięgnąć po ten tytuł. Głównie ze względu na obsadę, w tym zwłaszcza dla Charlize Theron. Mimo tego zdecydowanie lepszym wyborem będzie kolejny seans Dziecka Rosemary naszego rodaka.

3 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 3

Avatar square 200x200

elizkaprzekwas 2010-01-27 8

wciąga – Bardzo spodobała mi sie rola Johnny Depp’a. Film nie był zbyt ciekawy ale wciągający xD

Edith 2009-09-21 8

8/10 – A mnie się podobał. Fjny filmik, ciekawa fabuła, Wciąga. Tajemniczy Deep. Theron nie wie co jest grane. Czy to mąż czy nie mąż? Warto zobaczyć.

Solarie 2009-08-19 5

Niezbyt – Hmm… Theron i Depp = taka klapa? Nie spodziewałam się, że ten film będzie taki bez sensu. Od początku podejrzewałam, że będzie nudny, ale nie, że tak głupi. Moja ocena, to jednak 5/10, bo pewne aspekty filmu przemawiają na jego korzyść. Między innymi aktorstwo, które stało na poziomie poniekąd niezłym oraz napięcie w pewnych momentach.

Współtworzą