The Cape Canaveral Monsters 1960

Dwoje ludzi ginie w wypadku samochodowym. Ich ciała zostają przejęte przez kosmitów, którzy ukrywszy się w jednej z okolicznych jaskiń, sabotują amerykański program kosmiczny. Przypadkiem na ich trop wpada młody student, pracujący przy budowie rakiet.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Scott Peters
jako Tom Wright
Linda Connell
jako Sally Markham
Jason Johnson
jako Hauron
Katherine Victor
jako Nadja
Billy Greene
jako Dr. Heinrich von Hoften
Chuck Howard
jako Maj. Gen. Hollister
Gary Travis
jako Bob Hardin
Thelaine Williams
jako Shirley Carter

Fabuła

Dwoje ludzi ginie w wypadku samochodowym. Ich ciała zostają przejęte przez kosmitów, którzy ukrywszy się w jednej z okolicznych jaskiń, sabotują amerykański program kosmiczny. Przypadkiem na ich trop wpada młody student, pracujący przy budowie rakiet. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi
Słowa kluczowe
obcy, naukowiec, ucieczka, eksplozja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Wytwórnia
CCM Productions
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
69 minut

Recenzje

Wszystko fajnie tylko gdzie te tytułowe potwory? 5
  • 2011-01-06
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Filmów o tym jak to różnego rodzaju obcy próbują najechać lub zniszczyć ziemię było bez liku. Większość z nich były to produkcje nieudane, które zapomniano szybko po premierze. Nie inaczej rzecz ma się z The Cape Canaveral Monsters Phila Tuckera.

W filmie wykorzystano sporo materiału z testów pierwszych amerykańskich rakiet, całkiem zgrabnie wplatając to w fabułę. Ta jest banalna, do bólu i oczywista od samego początku. Nie wiem jak te prymitywne konstrukcje miały by zapobiec inwazji tak zaawansowanej rasy, ale w końcu nie o logikę tu chodzi. Jest to również jeden z niewielu filmów, gdzie złym kosmitom udaje się uciec, przed karzącą ręką ludzkości.

Sporym zawodem okazali się kosmici. Widzimy ich jako ucharakteryzowanych ludzi (gdy przejęli kontrolę nad zmarłymi) albo w postaci dwóch świetlnych kulek. Takie rozwiązanie na pewno zaoszczędza sporo pieniędzy, ale jest toporne i mało interesujące. Równie przeciętnie prezentuje się statek kosmiczny i używany przez obcych sprzęt. Widzimy jedynie pomieszczenie w jaskini z jakimiś tandetnymi skrzynkami i kilka futurystycznych rodzajów broni (te akurat wyszły przyzwoicie).

Całkiem wiernie zagrali aktorzy, przez co postacie przez nich kreowane nie odpychają widza, a wręcz nadają szczyptę wiarygodności.

Obraz Tuckera odbiega nieco od tego czego można by oczekiwać po dobrym sci-fi (nawet jak na lata 50. czy 60.) i jest to pozycja jedynie dla miłośników gatunku. Nie jest to może zupełna strata czasu, ale wśród filmów z tamtego okresu łatwo znaleźć znacznie lepsze pozycje.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą