Zabójczy wirus 1991

Dead Space

Kapitan Krieger otrzymuje sygnał S.O.S., z odizolowanej stacji badawczej, znajdującej się na jednej z pobliskich planet. Dotarłszy do celu okazuje się, że nic nie zagraża mieszkającym tam naukowcom. Jednak kilka godzin później, jeden z eksperymentów wymyka się z pod kontroli i atakuje dziewczynę stojąca w pobliżu jego… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Marc Singer
jako Krieger
Laura Mae Tate
jako Marissa
Bryan Cranston
jako Darden
Judith Chapman
jako Stote
Randy Reinholz
jako Tim
Frank Roman
jako Sal Dickens
Lori Lively
jako Jill Tollman
Greg Blanchard
jako Joe
Rodger Halston
jako Tinpan
Liz Rogers
jako Devon

Fabuła

Kapitan Krieger otrzymuje sygnał S.O.S., z odizolowanej stacji badawczej, znajdującej się na jednej z pobliskich planet. Dotarłszy do celu okazuje się, że nic nie zagraża mieszkającym tam naukowcom. Jednak kilka godzin później, jeden z eksperymentów wymyka się z pod kontroli i atakuje dziewczynę stojąca w pobliżu jego inkubatora. Od tej pory zaczyna się walka o przeżycie, z z czającym się gdzieś stworem, który ciągle rośnie. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Horror
Słowa kluczowe
robot, potwór, mutant, inna planeta

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1991-21-01 (świat)
Wytwórnia
Concorde Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Kosmiczny wirus (Polska)
Czas trwania
80 minut

Recenzje

A miało być tak pięknie. 5
  • 2010-03-22
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Zachęcony dobrym tytułem Zabójczy wirus i kilkoma ciekawymi screenami, dość długo polowałem na ten film. W końcu się udało i zasiadając do seansu sądziłem, że dostanę produkcję co prawda klasy B, ale potrafiąca przykuć mnie do telewizora na co najmniej półtorej godziny. Nic bardziej mylnego. Film trwa jedynie 67 minut i nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje.

Film jest właściwie kolejnym klonem Obcego i bardzo mocno bazuje na jego sukcesie. Niestety jak większość tego typu klonów, nie tylko nie dorównuje pierwowzorowi, ale ciężko go zaliczyć w ogóle do filmów dobrych. Nie będziemy zaskoczeni, jest to bowiem typowy film o potworku, mutancie zabijającym każdego kogo napotka (poza dwójką głównych bohaterów oczywiście). Fabuła jak już wspomniałem jest prosta jak drut, a schemat goni schemat. Co gorsza niewiadomo po co i dlaczego na początku widzimy walkę statku Kriega z trzema atakującymi go jednostkami, co niema najmniejszego związku z resztą filmu, a cały ten fragment pochodzi z innej produkcji.

Co do potworka, to jest to jakby połączenie smoka z matką obcych. Nie jest to może nic oryginalnego, ale wygląda bardzo dobrze. Niestety czar pryska gdy wchodzą ujęcia, gdzie bestia porusza się i atakuje ludzi. Problem w tym, że właściwie się nie porusza, poza mackami lub nagle wyskakującymi z boku elementami.

Pozytywnie odnieść się można do aktorów i ich kreacji. Nie są to co prawda ludzie z najwyższej półki, ale całkiem dobrze znają się na tym co robią, a ich postacie wypadają wiernie.

Pewien niedosyt pozostawiają sceny gore. Poza kilkoma rewelacyjnie wyglądającymi zarażonymi ofiarami potwora i jedną oderwaną przez niego głową, nie ma tu nic więcej, a krew to towar deficytowy, bardzo umiarkowanie lany na taśmę.

Chyba najgorszym błędem Freda Gallo było zrobienie z filmu nie klasycznego horroru mającego przerazić, a Sci-Fi, ze sporą ilością elementów komediowych, niezbyt dobrze wkomponowanych do całości. Jak już wspomniałem napewno się tu nie wystraszymy, za to uśmiech często zagości na naszych ustach, i to również w niezamierzonych przez twórców momentach (dość nieudolnie zrobionych).

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą