Szalony glina 1988

Psycho Cop

Oficer Joe Vickers (Robert R. Shafer), mógłby być dobrym policjantem, gdyby nie to, że ma parę paskudnych nawyków. Po pierwsze, jest oddanym satanistą, a po drugie - uwielbia zabijać ludzi. Kiedy grupka dzieciaków postanawia spędzić wakacje w chatce z drewna, Joe rozpoczyna swoje szalone śledztwo...

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Robert R. Shafer
jako Oficer Joe Vickers
Jeff Qualle
jako Doug
Palmer Lee Todd
jako Laura
Dan Campbell
jako Eric
Cindy Guyer
jako Julie
Linda West
jako Sarah
Bruce Melena
jako Policjant
Glenn Steelman
jako Policjant
Julie Araskog
jako Martwa kobieta

Fabuła

Oficer Joe Vickers (Robert R. Shafer), mógłby być dobrym policjantem, gdyby nie to, że ma parę paskudnych nawyków. Po pierwsze, jest oddanym satanistą, a po drugie - uwielbia zabijać ludzi. Kiedy grupka dzieciaków postanawia spędzić wakacje w chatce z drewna, Joe rozpoczyna swoje szalone śledztwo... Perfik

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, szaleństwo, policjant zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1989-11-28 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Psychocop (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
87 minut

Recenzje

Nie ufaj policji. 7
  • 2010-06-22
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Motyw policjanta zabijającego niczego nie podejrzewających obywateli, jest na pewno ciekawy i oryginalny, ale został już poruszony w kilku wcześniejszych filmach, jak choćby w Maniakalnym glinie. Obie produkcje różnią jednak inne aspekty.

Scenariusz filmu jest niestety okrutnie prosty i przewidywalny od samego początku. Tym razem nie ma mowy o jakichś głębiej ukrytych motywach czy logice. Maniak zabija bo jest szaleńcem wyznającym krwawe nauki szatana. Joe Vickers nie wybiera swoich ofiar, on po prostu morduje tego kto nawinie mu się pod ręce. Bohaterowie jak zwykle popełniają typowo horrorowe błędy, co niekiedy razi i jest tragiczne.

Co do aktorów to oczywiście prym wiedzie tu Robert R. Shafer i genialnie wykreowany przez niego szalony glina. Co do reszty obsady, to niestety nie jest już tak różowo. Są to bowiem niedoświadczeni amatorzy dopiero uczący się zawodu. Oczywiście robią co każe reżyser, ale ich gra pozostawi wiele do życzenia.

Po początkowej krwawej akcji spodziewać by się można, mnóstwa drastycznych scen podnoszących adrenalinę. Nic bardziej mylnego. Tak policjant zabija kilka osób, ale zazwyczaj kończy się to na duszeniu lub łamaniu karku, a krew pojawia się sporadycznie. Fanów gore to niestety nie zadowoli.

Całość kręcono głównie nocą co poprawia klimat i maskuje niedociągnięcia. Wyskakujący nagle maniak wygląda przez to znacznie lepiej, choć czasem zdaje się jakby był wszędzie.

O ile większość produkcji utrzymano w niezłym napięciu, to końcówka jest już całkowicie bzdurna. Zabijający dotąd bez mrugnięcia okiem maniak, nagle nie może sobie poradzić z dwójką ludzi, których rzuca jedynie po kątach. Co gorsza postrzelony kilkoma kulami nic sobie z tego nie robi, a ginie przebity rzuconym kołkiem (w żaden sposób nie byłoby to możliwe).

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą