Walka żywiołów 2005

The Squid and the Whale
Film

Separację Bernarda i Joan boleśnie odczuwają ich dzieci, dwójka nastoletnich synów, Walt i Frank.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Owen Kline
jako Frank Berkman
Jeff Daniels
jako Bernard Berkman
Laura Linney
jako Joan Berkman
Jesse Eisenberg
jako Walt Berkman
William Baldwin
jako Ivan
David Benger
jako Carl
Anna Paquin
jako Lili
Molly Barton
jako Absolwentka
Bo Berkman
jako Absolwent
Matthew Kaplan
jako Absolwent
Simon Kaplan
jako Absolwent
Matthew Kirsch
jako Absolwent

Nauczyciel akademicki Bernard (Jeff Daniels) ma ambicje pisarskie. Literacki sukces jego żony Joan (Laura Linney) budzi w nim zazdrość i wpływa na decyzję o rozwodzie. Rozstanie przeżywają ich dwaj synowie, którzy muszą zadecydować po której staną stronie... Redox

Gatunek
Komedia, Dramat
Słowa kluczowe
kawa, rodzina dysfunkcyjna, pielęgniarka, zdrada zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-01 (świat), 2006-06-05 (dvd)
Wytwórnia
Samuel Goldwyn Films
Sony Pictures International
Destination Films zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
81 minut
Budżet
1 500 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Redox użytkownik
  • 9

Grunt to rodzina. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Bill Murray miał zagrać jedną z głównych ról – ojca – jednak w ostatniej chwili wycofał się z projektu. Argumentował, że jest wyczerpany po występie w Broken Flowers i chce odpocząć. Ostatecznie jego rolę przejął Jeff Daniels. zobacz więcej

Komentarze do filmu 4
Levi 7

Dzieci zawsze powinny być wychowywane z dwojgiem rodziców to nie jest przedmiot który można od tak sobie przenosić z rąk do rąk jak się znudzi.

ManFromTheBoat 6

Frank i ja, i umierająca rodzina

Quagmire 9

9/10 – Prawdopodobnie najlepszy film 2005 roku, raczej wtedy zignorowany i wyróżniony jedynie nominacją do Oscara za scenariusz. Będące wtedy na topie "Brokeback Mountain" i "Good Night and Good Luck" są przy tym obrazie jedynie siwymi włoskami na brodzie Jeffa Danielsa.

Baumbach od pierwszej sceny niesamowicie wnikliwie przygląda się kryzysowi małżeńskiemu który w konsekwencji prowadzi do rozpadu rodziny i zachwiania zachowaniem dorastających synów. Niesamowite jest z jaką płynnością puentuje humorem kwestie duszne, wstydliwe i nieprzyjemne których jesteśmy świadkami w trakcie tej opowieści. Dzięki lekkości swojej narracji Baumbach potrafi sprzedać także bardzo odważne zagadnienia dotyczące dorastania, szczególnie w przypadku bohatera granego przez Owena Kline’a. Musiało to być szczególnie trudne dla jego rodziców którymi są znani aktorzy Kevin Kline i Phoebe Cates od lat tworzący szczęśliwą parę. Ale rozumiem, że trudno było przegapić tak znakomity skrypt.

Twórca Frances Ha fantastycznie zwodzi widza, podsuwając mu w trakcie seansu argumenty do zajęcia każdej ze stron, aż w końcu finałową, bardzo prostą sceną pozwala wybrzmieć świetnej puencie, która jest odpowiedzią na wszystkie zadane w trakcie seansu pytania.

miodzik 8

Przejmujący obraz – Przejmujący i gorzki obraz rozpadającej się rodziny – przejmujący, bo jak to często bywa największe konsekwencje w takich przypadkach ponoszą dzieci – gorzki, bo rodzice zamiast im pomóc to zachowują się egoistycznie. Normalnie dałbym 7/10, ale daję 8 za kapitalną ścieżkę dźwiękową (szczególnie dziękuję za Pink Floyd).

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Redox
410 pkt.
2
Hsi_Nao
176 pkt.
3
Sweet_Foxy
70 pkt.
4
Aloy
15 pkt.
5
fredaser
10 pkt.
6
jacks
6 pkt.
7
MrWirus
4 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…